Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co robić? Nie dostałem się na stacjonarną informatykę i mogę ewentualnie wybrać studia zaoczne...Problem w tym jest taki, że ja #!$%@? umiem z matematyki xd Informatykę wybrałem wyłącznie dlatego, że lubię #programowanie ale z matematyki miałem nawet zagrożenie rok temu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy warto iść na zaoczną czy lepiej uczyć się programowania dalej na własną rękę i wio do pracy? Boję się, że bez papierka nie przyjmo do kołchozu... #programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #praca #studia #studbaza #informatyka #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60f68b3b072fc8000a3aeb71
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 63
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jak chcesz klepać CRUDy albo stronki internetowe czy appki na Androida to nie potrzebujesz studiów - nauczyć się programować, dobrze się wkręcić i tak będzie kariera się kręciła.

Jak chcesz pracować nad algorytmami, jakimiś systemami rozpoznawania wizji/mowy, wreszcie dostać się do specjalistycznej firmy albo wysoko angażować w korpo no to bez studiów raczej nie da rady. Dodatkowo ze studiami, z moich obserwacji, jednak znacznie łatwiej znaleźć pierwsza i kolejne prace.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: poza top 3 wydziałów matematyka na infie jest na raczej dość niskim poziomie, nawet jeśli idzie ci to z trudem, jesli przygotujesz się przez wakacje, powinieneś zdać bez większego problemu.

lepiej uczyć się programowania dalej na własną rękę i wio do pracy?


głupoty o tym opowiadają tylko teoretycy i naganiacze na bootcampy. bez wiedzy informatycznej oczywiście możesz zostać programistą - ale #!$%@? do bólu. z kolei jeśli nie kręci cię
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?, ja poszedłem na studia zaoczne po liceum zaocznym, gdzie f kwadratowe to był max. Matmy zaczalem sie uczyc na biezaco od pierwszych zajec, miałem wiecej #!$%@? niz reszta z roku co coś tam kojarzyła z liceum, ale generalnie na lajcie poszło.
Jak dla mnie studia to był dobry wybór, co prawda matma czy inne elektrotechniki to zapchaj dziury ktore zapominasz tydzien po sesji, ale programowanie to nie tylko klepanie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zobaczysz pochodne, uwierzysz że coś z tej matmy rozumiesz. Potem Ci dojebią całki i się zesrasz xD Nie polecam matmy na studiach, ja miałem w miare dobre oceny z matmy, a na egzaminach z matmy zdałem tylko dlatego że uczęszczałem do prywatnej szkoły, na polibudzie podejrzewał że bym nie zdał. Potem na poli poszedłem zrobić magistra, a tam matmy już nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
WybranaHostessa: Poczekaj. Piszesz, że nie dostałeś się na informatykę stacjonarnie i nie potrafisz matematyki. Czyli powinieneś się ucieszyć, ponieważ nie pójdziesz na kierunek, na którym potrzebna jest odpowiednia wiedza. Jednak nadal rozważasz pójście na informatykę tym razem zaocznie. Skoro nie chcesz matematyki to idź na studia gdzie tej matematyki nie ma. Nie trzeba iść na informatykę. Nie trzeba studiów do programowania. Nie trzeba programować.

Zastanów się, bo wygląda, że nie wiesz
  • Odpowiedz
@InternetowyStalker: Z całym szacunkiem, ale nie wierzę ci. Przez całe liceum może z 2 razy otworzyłem w domu podręcznik do matmy, a połowe lekcji spędzałem tyłem do tablicy i nie zszedłem poniżej 3 na koniec nigdy. A na polibudzie to była rzeźnia od pierwszej wejściówki na drugich zajęciach z algebry. A potem doszły analiza 1,2, rachunek różniczkowy i jeszcze pare innych fajnych. RZEŹNIA. Wiem jacy ludzie mieli zagrożenia z matmy w
  • Odpowiedz
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania Nie popełniaj mojego błędu i nie idź na informatykę! Gówno się tam nauczysz, a tylko nerwicy się nabawisz. W pracy jako programista teraz liczy się to co umiesz a nie co skończyłeś bo uczelnie w Polsce wypluwają w olbrzymiej ilości magistrów co ledwo pętle potrafią napisać. Najlepiej zapisz się na jakie fajne kursy albo przerób sobie na udemy czy eduweb jakieś i składaj papiery na staż do jakiejś firmy programistycznej.
  • Odpowiedz
Co robić? Nie dostałem się na stacjonarną informatykę i mogę ewentualnie wybrać studia zaoczne...Problem w tym jest taki, że ja #!$%@? umiem z matematyki xd Informatykę wybrałem wyłącznie dlatego, że lubię #programowanie ale z matematyki miałem nawet zagrożenie rok temu ( ͡° ʖ̯ ͡°) Czy warto iść na zaoczną czy lepiej uczyć się programowania dalej na własną rękę i wio do pracy? Boję się, że bez papierka nie
  • Odpowiedz
@Shatter: zostań kozakiem w cobolu. Nikt nie potrafi programować w cobolu a czasem wpada jakaś #!$%@? oferta typu 26k brutto xD
Zero konkurencji.
A nie jakieś tam trendi frontendy czy backendy dla mejnstrimu.
Obcykasz się na stanowisku deva 2-3 lata a potem to już konsulting dla 2 firm po fakturce 20k/szt. I można żyć
  • Odpowiedz