Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@camelinthejungle: Ukraińcy mają inny system edukacji i gdy idą na studia są właśnie o 2 lata młodsi. Jeśli tylko na tej podstawie wywnioskowałes że typ dawal łapówki to sam jesteś dzbanem i nie ma się czym chwalić XD
  • Odpowiedz
Od cholery Polaków studiowało, za darmo, zagranicą - też na koszt tamtejszych państw.


@Nieszkodnik: Po pierwsze to jakich krajów?

A po drugie - to problem tamtych krajów, jak ktoś rozdaje swoje pieniądze to co mnie to interesuje? Niech se rozdaje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@apee: psycholog, psychoterapeuta, terapeuta. Psychologia może być początkiem do dalszego potężnego rozwoju. Ale trzeba mieć kasę na wszystkie kursy/szkolenia etc. To nie są tanie rzeczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@juzwos: w sumie jako prawak powinienem być oburzony że obcokrajowcy zabierają miejsca na Polskich uczelniach ale Julki są lewakami to bardzo się cieszę że tak robią. No cóż, trzeba pomagać biednym Ukraińcom gdzie toczy się wojna i ich edukować.
  • Odpowiedz
@KyTh4 nie, on był jeszcze rok młodszy od swoich kolegów. Sam opowiadał, że matka załatwiła mu dwa lata w rok, żeby szybciej przyjechał do Polski. Poznałem zresztą jego matkę, bo spotkałem ich przed rozpoczęciem roku akademickiego na korytarzu, i prosiła mnie, żebym się trochę jej synem zajął. Nie miał jeszcze 17 lat. A generalnie był turbo dzbanem, co wyszło w praniu. No ale taki urok życia na filologii rosyjskiej, z tym
  • Odpowiedz
bys się zdziwił ile zarabia dobry psycholog :


@apee:

Popularny nie dobry, zresztą popularny bio-energo terapeta czy inny uzdrowiciel też może zarabiać dobrą kasę i to bez studiów.
  • Odpowiedz
@juzwos: U mnie na sggw połowa akademika to byli Białorusini i Ukraińcy. Oczywiście wszyscy mieli kartę poljaka a wielu z nich nie potrafiło nawet porozumieć się w języku polskim. Z faktu posiadania tej karty mieli prawo do pobierania stypendium socjalnego w wysokości 1200zl miesięcznie bo u nich bieda. Oczywiście większość z nich nie chodziła na zajęcia tylko za te pieniądze pili i jarali, a jak ich wyrzucili to zaczynali inny
  • Odpowiedz
@juzwos: ogolnie to #!$%@? te studia. 2 jezyki z korepetycji ogarniesz nawet jesli nic nie umiesz. do tego nauczyc sie kakutera, excela, vba moze nawet javascript i lecisz do korpo robic kariere. studia w polsce to stracony czas
  • Odpowiedz
@juzwos hmm, te Ukrainki chyba lepiej wykorzystają te szansę niż p0lki które idą na psychologia tylko dlatego żeby mieć zniżki i szpanować że są studentkami. Niektóre nawet nie rozróżniały kultury osobistej od empatii i się ze mną kłóciły
  • Odpowiedz
@WiktorekS: jest ale, psychologia jest jednym z najpopularniejszych kierunków, a więc jednym z tych na które najtrudniej się dostać w stosunku na liczbe kandydatów, nawet na infe tyle nie ma chetnych.

1. Prawo – 1129 zgłoszeń
2. Psychologia – 998 zgłoszeń
3. Finanse i rachunkowość – 936 zgłoszeń
4. Bezpieczeństwo wewnętrzne –
  • Odpowiedz