Wpis z mikrobloga

  • 2333
No i jaki tam #studenci, dostaliście się na wymarzone #studia? Poniżej lista rankingowa psychologii na UAM. Sekret jest taki, że ukraińska matura liczyła się tak samo jak polska. Może trzeba było tam do szkoły jechać?

#polska robi dobrze każdemu tylko nie Polakom

#studbaza #nauka #ludzie #edukacja
juzwos - No i jaki tam #studenci, dostaliście się na wymarzone #studia? Poniżej lista...

źródło: comment_16267536869ysDE9T6zUBiT6R5oaDJZy.jpg

Pobierz
  • 236
Od cholery Polaków studiowało, za darmo, zagranicą - też na koszt tamtejszych państw.


@Nieszkodnik: Po pierwsze to jakich krajów?

A po drugie - to problem tamtych krajów, jak ktoś rozdaje swoje pieniądze to co mnie to interesuje? Niech se rozdaje
@KyTh4 nie, on był jeszcze rok młodszy od swoich kolegów. Sam opowiadał, że matka załatwiła mu dwa lata w rok, żeby szybciej przyjechał do Polski. Poznałem zresztą jego matkę, bo spotkałem ich przed rozpoczęciem roku akademickiego na korytarzu, i prosiła mnie, żebym się trochę jej synem zajął. Nie miał jeszcze 17 lat. A generalnie był turbo dzbanem, co wyszło w praniu. No ale taki urok życia na filologii rosyjskiej, z tym że
@juzwos: U mnie na sggw połowa akademika to byli Białorusini i Ukraińcy. Oczywiście wszyscy mieli kartę poljaka a wielu z nich nie potrafiło nawet porozumieć się w języku polskim. Z faktu posiadania tej karty mieli prawo do pobierania stypendium socjalnego w wysokości 1200zl miesięcznie bo u nich bieda. Oczywiście większość z nich nie chodziła na zajęcia tylko za te pieniądze pili i jarali, a jak ich wyrzucili to zaczynali inny kierunek.
@WiktorekS: jest ale, psychologia jest jednym z najpopularniejszych kierunków, a więc jednym z tych na które najtrudniej się dostać w stosunku na liczbe kandydatów, nawet na infe tyle nie ma chetnych.

1. Prawo – 1129 zgłoszeń
2. Psychologia – 998 zgłoszeń
3. Finanse i rachunkowość – 936 zgłoszeń
4. Bezpieczeństwo wewnętrzne – 827 zgłoszeń
5. Anglistyka – 665 zgłoszeń
6. Logistyka – 596 zgłoszeń
7. Informatyka – 579 zgłoszeń
8. Ekonomia