Wpis z mikrobloga

  • 2333
No i jaki tam #studenci, dostaliście się na wymarzone #studia? Poniżej lista rankingowa psychologii na UAM. Sekret jest taki, że ukraińska matura liczyła się tak samo jak polska. Może trzeba było tam do szkoły jechać?

#polska robi dobrze każdemu tylko nie Polakom

#studbaza #nauka #ludzie #edukacja
juzwos - No i jaki tam #studenci, dostaliście się na wymarzone #studia? Poniżej lista...

źródło: comment_16267536869ysDE9T6zUBiT6R5oaDJZy.jpg

Pobierz
  • 236
kraj z gówna i kartonu, wyrodna matka, siedlisko głupoty i komuny, coś co nie powinno się odrodzic


@Pimenista: Zgadzam sie ze wszystkim poza ostatnimi slowami. To Ukraincy przyjezdzaja do nas, a nie my do nich, czyli jak widac zawsze moglo byc gorzej. W Polsce zyje sie dobrze, nawet imigrantow mamy w wiekszosci porzadnych. W takiej Francji maja np. konflikty na tle rasowym, krwawe protesty itd. Moim zdaniem Polacy nie potrafia docenic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@juzwos: Polacy z własnych podatków opłacają edukację obcokrajowcom. W tym kraju wszystko jest do góry nogami


@Lolenson1888: tu się nie zgodzę. Tak jest na całym świecie. Też możesz wyjechać za granicę i studiować za ich pieniądze. To jest rodzaj inwestycji w wykształcenie specjalistów.
Kryteria naboru to już osobna sprawa
@peoplearestrange generalnie nic. Ba, sam studiowałem. Jakość polskiej filologii rosyjskiej jest taka, jak jakość filologii polskiej w Japonii. Tu uczy się rosyjskiego jako obcego, oni są nosicielami języka. Koniec końców nie idą na te studia, żeby się czegoś nauczyć, tylko po papierek. To tak jakby Polak wyemigrował do UK i poszedł tam na filologię polską, gdzie w głównej mierze uczyłby się polskiego.
@camelinthejungle: gratuluje tytułu. To czego ktoś oczekuje, a to czego wymagają to dwie różne rzeczy? widzę po tych osobach, że nie władają rosyjskim po prostu dla samego władania, a wiedzą kontekst historyczny dlaczego X, a że kiedyś było Y, są zaznajomieni z literaturą, kulturą i historią

poza tym umówmy się - Polacy niekoniecznie władają językiem poprawnie, to samo tyczy się innych narodów z ichniejszymi językami, w tym rzeczonych Ukraińców odnośnie j.rosyjskiego.
@peoplearestrange no tylko że u nas się nie wymaga. Kasa idzie za studentem (dlatego też karierę na uczelni olałem). Studenci z wymian byli chronieni. Nie było możliwości, żeby im zrobić krzywdę. Jak raz oblałem na jakiejś kartkówce pannę z Erazmusa, to po godzinie czytałem maila z sugestią, że jednak lepiej tak nie robić. Ukraińcy też są wożeni, znają język, trochę pooszukują i mają papier jak w banku.
Ja nie twierdzę tak btw,
@Pimenista: Ukrainki są najgorszym możliwym wyborem. Tam się rodzą same utrzymanki. Ja wiem, że dla Polaka przegrywa fajna opcja, bo w koncu może komuś rozkazywać ale normalny człowiek nie zdzierży takiego pasożyta. Oczywiście generalizuję, bo znam akurat dwie normalne i pracujące po studiach ukrainki, które mają mężów. Po prostu tam więcej takich cwaniar, niż w Polsce.