Wpis z mikrobloga

Mirki to tak. LVL 24 here, licencjat z ekonomii, niedługo zaczynam drugi stopień - analiza danych, licencja maklera papierów wartościowych, łącznie lekko ponad rok doświadczenia jako trader i makler. Kokosów nie ma, ale w sumie nie mogę narzekać.

Niedawno zacząłem się uczyć Pythona i R, podoba mi się nawet to i nawet chciałbym to wykorzystywać na zawodowo.
Patrząc ofertach pracy, zauważyłem, że znajomość tych języków jest wymagana / mile widziana najczęściej w obszarze ryzyka oraz nieco rzadziej w analizach (ofc mówię wyłącznie o ofertach związanych z finansami / rynkami).

Jakieś protipy, żeby wyboostować swoją karierę ? Intensywnie rozważam zdobycie, któregoś z tytułów CFA / FRM / DI.
Jakieś przemyślenia w tej materii ?

#pracbaza #finanse #R #python #gielda #studbaza #studia #praca #cfa #kariera
  • 28
@pmco97: Nie da się doradzić jak wyboostować swoją karierę, nie wiedząc czym ta kariera jest. Co ty chcesz wlasciwie robic? Rozwijac sie jako programista? Trader? Manager? W finansach możesz pracować nawet nie znając się na finansach.

Te certyfikaty są bardziej wymagane na szczelbu managerskim niż programistycznym.

Chcesz iść w HFT/AT jako programista? To musiałbyś się cofnąc i wybrać matematykę na studiach
Analiza danych to nie tędy droga
@pmco97: Nie umiem Ci pomóc w sprawie kariery, ale dwaj pierwsi są do utylizacji i ich nie słuchaj. Właśnie striggerowałeś przegrywów z wykopu, a nic tak nie #!$%@? przegrywa jak człowiek któremu coś wyszło w życiu i który coś osiągnął swoją pracą.

Natomiast jak chodzi o samo R i Python to ja bym szedł w Python bo jest używany poza Twoją wąską działką. Dodatkowo próbuj go używać do automatyzacji zadań które
@Ilythiiri: robię mniej więcej to co mówisz. Python jest niewątpliwie bardziej uniwersalny, ale mam wrażenie, że w jest więcej R jednak w ofertach pracy. Być może to kwestia czasu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@pmco97: magisterkę rób zaocznie. Mając doświadczenie zaraz po studiach masz 100 punktów do zajebistości. Możesz angażować się w pracę TJS, czy innej grupy, to też daje dużo, bo to dowodzi, że jesteś zaangażowany i da Ci dużo znajomości.
Te studiowałem ekonomię (zaocznie) i studiach założyłem pierwszą firmę i zapisałem się do Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Poznałem bardzo dużo ludzi i to procentuje teraz.
@pmco97: o #!$%@?, zadać pytanie na nocnej XD

Ucz się tego co cię interesuje, imo tak możesz liczyć na największy boost kariery bo będziesz robił co lubisz, więc i uczył się 3x szybciej. To nie są skomplikowane rzeczy, zawsze możesz nadrobić jakąś działkę jeśli będzie niedomagać itp
@pmco97: ucz się nowości, bądź na bierzaca z technologiami i często zmieniaj pracę. Jeśli znajdziesz jakaś super fajną, ale nie będą chcieli cię zatrzymać no dając 30% podwyżki to zmieniaj max co 3 lata. Żeby zarobić kasę musisz spełnić 3 warunki. 1- musisz się uczyć i być na bierząco. 2 - musisz robić robotę 3 - musisz być bezczelny, odważny i nie oglądać się za siebie.
@pmco97: Bez matematyki na wysokim poziomie w HFT/Risku/DataScience będziesz co najwyżej wyrobnikiem, który wykorzystuje narzędzia, bez dogłębnego ich zrozumienia. Od siebie polecałbym jakąś ilościowa analitykę na skrzyżowaniu ekonomii, biznesu i IT. Rka+SQL to uniwersalne połączenie w tej branży.