Wpis z mikrobloga

#bitcoin #kryptowaluty
Cześć, może mi ktoś powiedzieć jak BTC miałoby być jakimś racjonalnym środkiem płatności skoro jego kurs kołysze się jak twój stary przy piątku ? W sensie ide do sklepu po buty. Ok wydałem załóżmy 0,0041 btc ( ok. 500 zł ) a jutro za te same buty mógłbym zapłacić całkowicie inną cenę ? Wiem, że inflacja rośnie i wartość pieniądza spada, ale chyba większa szansa jest na to, że jak poszedłbym do obuwniczego jednego dnia to następnego cena byłaby taka sama.
  • 31
@Wontensso: Przecież złotówka też nie jest stabilna, ale część ryzyk na siebie przejmują dostawcy. Weźmy na przykład elektronikę. Gdzie firmy kupują tablet za 200zł i sprzedają za 550 u nas. Część tego typu zobowiązań mogą na siebie wziąć.

Jak nie - to ceny rosną lub maleją. Nawet o kilkadziesiąt procent miałeś w tym roku wzrosty niektórych towarów ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ale musztarda staniała, więc git).
@Wontensso: BTC TO BTC to że za buty wydałeś 0.0041 BTC oznacza że tyle za nie zapłaciłeś. A to że dziś czy jutro za tę walutę kupisz więcej PLN czy USD nie ma znaczenia.

To tak jak byś spojrzał na ceny produktów w Szwajcarii w stosunku do PLN.

Zabawa zacznie się za kilka lat jak hiperinflacja wjedzie na pełnej #!$%@?.
@atari_xd: Wiadomo, a wzrosty cen prądu powodują zniechęcenie do korzystania z komputera :P

Zresztą czy realnie te napoje są szkodliwe - nie wiem. Wszystko w nadmiarze szkodzi, nawet woda. Szczególnie, że należy ją oszczędzać, bo susze i tak w kółko
@atari_xd: No fajnie, ale są też napoje bez cukru

więc może za dużo kopiesz bitkojnów na pentium1


@atari_xd: Akurat stare komputery miały dość niskie "wymagania" na prąd. Oczywiście znajdziesz dzisiaj komputery, co zżerają znacznie mniej prądu, ale znajdziesz też sporo, które zżerają znacznie więcej.