Wpis z mikrobloga

Jak wygląda prowadzenie kanału na YT od 0? Ile trzeba wydać, aby w ogóle zacząć, jak to wygląda od kuchni dla kogoś, kto startuje z niczym, inwestuje oszczędności i przy tym normalnie pracuje i mieszka.

Wszystko na tagu #odzeradoyoutubera

Tydzień 19/52

Dziś link do kanału: LINK

Hej,

1. Z racji tego, że statystyki kanału dla powracających/subskrybujących są bardzo dobre, to postanowiłem przetestować tę teorię o niepromowaniu filmu od razu, a dopiero po 48-72h, kiedy to algorytm YT ma już pierwsze dane o filmie – wg tej teorii podbija się atrakcyjność filmu właśnie statystykami, które na pewno wychodzą lepiej (stali odbiorcy) niż nowo odkrytym widzom.
2. W tym tygodniu było sporo odejść jeśli chodzi o subki, bo licznik spadł do 1072, na szczęście wróciło i jest troszkę więcej niż tydzień temu :)
3. Filmy zaczęły się pozycjonować w google – nie wiem jeszcze jak to działa, ale się dzieje i jakoś to idzie więc się cieszę :D
4. Dalej szukam pomysłu jak by to zdobyć te 4k oglądanych godzin, ale na razie nie przychodzi mi nic szczególnego do głowy – gdyby codziennie było te 100 wyświetleń z google jak do tej pory to za około 1000 dni bym to osiągnął – niestety licznik zeruje się po roku xD
Wg moich „wyliczeń” to niestety jednak ten proces monetyzacji trochę potrwa – myślę, że nie będzie to szybciej niż przed osiągnięciem 3-4k subów, czyli będę raczej celować dopiero na końcówkę roku – chyba że stanie się coś nowego, tak jak to w tym pomógł artykuł na Joe – tak czy inaczej będę na pewno coś rozmyślał nad nowymi pomysłami.

Statystyki:

Ilość Filmów: 26 (+1 względem poprzedniego wpisu)
Ilość subskrybcji: 1086 (+9 względem poprzedniego wpisu)
Ilość odsłon wszystkich filmów: 62 000(+900 względem poprzedniego !wpisu)
Watch Time: 551.9H (+16.0 względem poprzedniego wpisu)
Ile zarobiłem na monetyzacji: 0$ (+/-% względem poprzedniego wpisu)

Najbliższe cele:

1. Na razie planuję stałą pracę, bez szczególnych celów, myślę, że do pułapu 1500 subów

Sprzęt:


Wartość sprzętu: 2184zł

Wydatki do tej pory:


Razem: 3413zł

#chwalesie #ciekawostki

#kuchnia #niebieskiepaski #rozowepaski #gotujzwykopem #zainteresowania #gotowanie #kuchnia #jedzzwykopem #statystyka #statystyki
Fridge_ - Jak wygląda prowadzenie kanału na YT od 0? Ile trzeba wydać, aby w ogóle za...

źródło: comment_1626627968W0wkaiOlkQy3kiLrHeB9R3.jpg

Pobierz

Czy obserwujesz tak #odzeradoyoutubera ?

  • Tak 26.7% (4)
  • Nie 73.3% (11)

Oddanych głosów: 15

  • 3