Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
Rowerowe mireczki z trójmiasta, ostrzegam przed ścieżkami rowerowymi w #rumia (trójmiasto ) przecinajacymi ulice.
Dziś wracając z wyprawy o 22:30 miałem wątpliwa przyjemności jechać przez Rumię w stronę Gdyni. Jako, że było ciemno, a światło na przejściu dla pieszych z przejazdem rowerowym zaraz miało się zmienić na czerwone to znacząco przyspieszyłem. Jakie było moje zaskoczenie, jak nagle zjechałem z dość wysokiego krawężnika, a przede mną widziałem już dwa kolejne wysokie krawężniki. Przypominam, była to ścieżka rowerowa poprawnie oznaczona, biegnąca obok pasów. Dodatkowo było tam sporo piasku, więc możecie sobie wyobrazić, jaki był efekt hamowania.
Zdążyłem tylko wskoczyć przednim kołem na chodnik, ale tylne koło walnęło dosyć mocno, aż mną zachwiało. Uderzenie wyhamowało rower, przez co kolejne uderzenia nie były już tak odczuwalne

Efekt? Strach i wkurrr. Na szczęście nie wykrzywiło mi kół, ani nie przebiło dętki. Z chęcią bym się dowiedział co za geniusz projektował te przejazdy.

Mireczki z trójmiasta, uważajcie na Rumie, bo to niedotyczy tylko jednego przejazdu. Wracając do Gdyni minąłem jeszcze jeden taki w Rumii.

Na koniec coś pozytywnego. Bardzo polecam trasę rowerową z Lęborka do Łeby. Fajna ścieżka rowerowa, która daje dużo fajnych widoków po drodze :)

#trojmiasto #rower #rowerowetrojmiasto #gdansk #gdynia #sopot
Pobierz
źródło: comment_1626563732jJgcTS0gzDfCzThvAkCrUT.jpg
  • 36
Zachowałem ostrożność obserwując otoczenie, zwracając uwagę na auta oraz czy znajdują się piesi. Głównie przez to nie zauważyłem takiego uskoku na przejeździe, który jest niewłaściwie oddany do użytku.


@Hector: dziś będziesz patrzył z uwagą. Jutro też. Ale za setnym razem zrobisz to na pamięć i ktoś ci przejedzie po głowie.

Po to są przepisy, aby wyeliminować jakąkolwiek ewentualność wypadku. I tak by też było, jakby ludzie nie patrząc na to czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cypselus:

Pogodz się z tym że to twoja wina i że to ty odpowiadasz za swoje szkody, nie ktoś kto budował drogę


Jak urwiesz koło na dziurze, odsłoniętej studzience to też olejesz temat, czy jednak udasz się do zarządcy drogi po nr polisy?
Jak urwiesz koło na dziurze, odsłoniętej studzience to też olejesz temat, czy jednak udasz się do zarządcy drogi po nr polisy?


@Wycu91: A czy w tym niefortunnym scenariuszu ta studzienka/dziura znajduje się na przejściu dla piszych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wycu91: Nie ma sensu odpisywać tej osobie. Musi się gdzieś dowartosciować i znalazła Wykop by wylądować swoje frustracje.
Łatwo to zauważyć, zwłaszcza że stosuje wyolbrzymienia sytuacji, nie odnosząc się do realnych warunków. Cytując mu zapisy prawne będzie szukał innych nie związanych z tematem, byle wykazać swoją słuszność.

Nie ma sensu marnować na niego czasu.
Przekaż jest najważniejszy, uważajcie mireczki, zwłaszcza na szosa, by się nie władować na ten przejazd :)
@Hector: przejeżdżałem dziś przez miejsce tego incydentu (miejsce budowy węzła Janowo na ul. Sobieskiego = DK6 w Rumi) i oto co można obiektywnie stwierdzić:

Jako, że było ciemno,

zmartwię Cię bo droga ma już w tym miejscu nowe latarnie i nigdy w nocy tu nie będzie jaśniej.

Przypominam, była to ścieżka rowerowa poprawnie oznaczona, biegnąca obok pasów.

Nieprawda, ten kawałek asfaltu przed przejazdem dla rowerzystów nie jest jeszcze drogą (ścieżką) rowerową,
Pobierz
źródło: comment_1626726782nJwKVgqek3LCig1feNJIul.jpg