Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 28
Rowerowe mireczki z trójmiasta, ostrzegam przed ścieżkami rowerowymi w #rumia (trójmiasto ) przecinajacymi ulice.
Dziś wracając z wyprawy o 22:30 miałem wątpliwa przyjemności jechać przez Rumię w stronę Gdyni. Jako, że było ciemno, a światło na przejściu dla pieszych z przejazdem rowerowym zaraz miało się zmienić na czerwone to znacząco przyspieszyłem. Jakie było moje zaskoczenie, jak nagle zjechałem z dość wysokiego krawężnika, a przede mną widziałem już dwa kolejne wysokie krawężniki. Przypominam, była to ścieżka rowerowa poprawnie oznaczona, biegnąca obok pasów. Dodatkowo było tam sporo piasku, więc możecie sobie wyobrazić, jaki był efekt hamowania.
Zdążyłem tylko wskoczyć przednim kołem na chodnik, ale tylne koło walnęło dosyć mocno, aż mną zachwiało. Uderzenie wyhamowało rower, przez co kolejne uderzenia nie były już tak odczuwalne

Efekt? Strach i wkurrr. Na szczęście nie wykrzywiło mi kół, ani nie przebiło dętki. Z chęcią bym się dowiedział co za geniusz projektował te przejazdy.

Mireczki z trójmiasta, uważajcie na Rumie, bo to niedotyczy tylko jednego przejazdu. Wracając do Gdyni minąłem jeszcze jeden taki w Rumii.

Na koniec coś pozytywnego. Bardzo polecam trasę rowerową z Lęborka do Łeby. Fajna ścieżka rowerowa, która daje dużo fajnych widoków po drodze :)

#trojmiasto #rower #rowerowetrojmiasto #gdansk #gdynia #sopot
Hector - Rowerowe mireczki z trójmiasta, ostrzegam przed ścieżkami rowerowymi w #rumi...

źródło: comment_1626563732jJgcTS0gzDfCzThvAkCrUT.jpg

Pobierz
  • 36
@Hector: czy to jest budowany węzeł przy ul. Sobieskiego na wysokości przystanku Rumia Janowo? Wydaje mi się, że te przejazdy zostaną jeszcze dopracowane. Oznakowania DDR jeszcze tu nie ma więc zanim wjechałeś na ten przejazd to grzałeś sobie nielegalnie chodnikiem, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdy jadę sam i nie ma intensywnego ruchu samochodowego z/na Półwysep to wolę tu jechać jednak jezdnią.
@Hector: przejedź sobie rowerem przez Rumię po mieście - nigdy wcześniej nie widziałem, żeby ścieżka rowerowa nagle zjeżdżała z chodnika w zatoczkę autobusową. Ktoś stwierdził że zajebistym pomysłem będzie połączenie ścieżki rowerowej przystankiem autobusowym (pozdrawiam ul. Partyzantów) XD Pomijam stan nawierzchni, krawężniki i tendencję do sinusoidalność. Jeździ się po prostu #!$%@?.
może to specjalnie tak, aby nie #!$%@?ć


@Cypselus: nieznajomość prawa szkodzi:
Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Dz.U. 2019 poz. 1643
§ 48. 1. Pochylenie podłużne ścieżki rowerowej i ścieżki pieszo-rowerowej powinno spełniać wymagania określone w § 45 ust. 1 i 1a. Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej i ścieżce pieszo-rowerowej nie
@sargento: ale ty dalej nie rozumiesz

Prawo tu nie ma nic do rzeczy, tylko fizyka.

Co cię zabije, to że ktoś nie zna prawa i będzie #!$%@?ć, czy moment pędu auta, które sprawi że twój mózg się rozbruzgnie, bo ty żeś przyspieszył na przejeździe, zamiast zachować szczególną ostrożność, wskutek czego nie zauważyłeś nawet ze krawężnik jest #!$%@??

Ogarnij się.
@sargento: ale ty dalej nie rozumiesz

Prawo tu nie ma nic do rzeczy, tylko fizyka.

Co cię zabije, to że ktoś nie zna prawa i będzie #!$%@?ć, czy moment pędu auta, które sprawi że twój mózg się rozbruzgnie, bo ty żeś przyspieszył na przejeździe, zamiast zachować szczególną ostrożność, wskutek czego nie zauważyłeś nawet ze krawężnik jest #!$%@??

Ogarnij się.
@sargento: już nie pajacuj

Prawda jest taka że przejścia to rejon szczególnie niebezpieczny i jakiekolwiek zpairdalanie, bo zaraz będzie czerwone, to kretynizm.

Możesz się tylko i wyłącznie zgodzić z tym twierdzeniem. Tu nie ma pola do dyskusji. To ja mam rację.
@sargento: to się tyczy wszystkich

Pieszych, rowerzystów i samochodziazy.

A nie ze sobie pieszy biegnie wzdłuż ścieżki i nagle postanawia przebić drogę, albo auto niezatrzymuje się na zielonej strzale, czy rowerzysta, który przejeżdża na czerwonym, bo nic nie jedzie... Ale bym wlepiał mandaty jakbym był bagietka.

Niestety mało zarabiają ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hector: maks. wysokość krawężnika na ścieżce to 1cm, ten kto robił i odbierał nie znał przepisów. Tamte rejony to jakby do trzeciego świata się wjeżdżało xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@faxepl: trochę nad wyrost "nielegalnie". Nie czułem się pewnie na drodze, gdy był dość spory ruch mimo późnej godziny. Ryk auto BMW, które od czasu do czasu wyprzedzały się i popisywały nie zachęcał do jazdy ulica. Więc czując się niepewnie wolałem jechać chodnikiem, do czego mam prawo, zwłaszcza, że zerowy ruch na chodniku był.
Rzeczywiście dalej są jakieś roboty bo droga ddr kończy się na wjeździe w lasek, który był nie