Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#windows #windowsupdate #windows10
#0x80090011

Uwaga na wczorajszą zbiorczą aktualizacje Windows 10.

Kliknąłem "update and shutdown" i teraz w żaden sposób nie mogę się zalogować do systemu. Wyskakuje błąd 0x80090011

Poniższy komunikat pojawia się po wpisaniu pinu (na 100% poprawnego).
Set up my pin - nie działa *
Reset my pin - nie działa*

* po naciśnięciu dowolnej z tych opcji kółeczko z kropek kręci się w nieskończoność, a przynajmniej więcej niż 20 minut.

Jak z tego wybrać?
Pobierz TeddyBeers - #windows #windowsupdate #windows10
#0x80090011

Uwaga na wczorajszą zbio...
źródło: comment_1626427943JsVV34LBkOO6NWZQvBNmdG.jpg
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Problem rozwiązany, a poniżej opis gdyby ktoś miał taki problem.

Będąc na ekranie logowania
- przytrzymaj shift i wciśnij restart pc
- wybierz truebleshoot
- wybierz advanced options
- wybierz uninstall updates

Teraz wisienka na torcie
- wybierz uninstall the latest QUALITY UPDATE ( ͡º ͜ʖ͡º)

Po restarcie można normalnie zalogować

Dobrze, że nie wypuszczają non-quality updates.

BTW
Wszystkie poradniki z pierwszej strony Google są po prostu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SeekSouls: Chyba też by nie zadziałało. Kliknięcie czegokolwiek związanego z logowaniem prowadziło do kręcących się kropek.

Jak zwykle spieprzyli coś aktualizacją :(
Na szczęście naprawa problemu prosta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@TeddyBeers: Dwa razy mi się to przytrafiło od początku Windowsa. Za pierwszym razem spróbowałem tej metody o której napisałeś (i każdej innej) ale absolutnie nic co w ciągu dnia wypróbowałem nie zadziałało, więc poszedł format (nic ważnego nie trzymam na systemowym xD). Za drugim razem kilka lat później już przeszło prze usunięcie aktualizacji właśnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wojci3ch: uruchom kompa w trybie safe mode. W taki sposób jak ja podałem, a jak nie to restart i chyba F8 w odpowiednim momencie trzeba wcisnąć (poszukaj w necie). Jak masz SSD to ciężko trafić, bo jest okienko ćwierć sekundy by wcisnąć przycisk
@TeddyBeers But on Windows 10, the F8 key doesn’t work any more. Nie da rady, nie działa ;( trzeba coś przestawić z wiersza polecenia do którego nie mam nawet dostępu... Co za gówno
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wojci3ch: Działa, działa nie tak dawno używałem. Tylko głowy nie dam, czy F8, czy jakaś kombinacja, chyba ctrl+F8, czy shift.

W którejś tam wersji 10 faktycznie nie działało, ale zaraz przywrócili (zapewne znowu ktoś zwalił z poprawką)