Wpis z mikrobloga

Ale akcja po tych #burza które przeszły przez Polskę. Rozwaliło mi auto - co teraz zrobić?
- Auto u mechanika na placu w trakcie napraw
- urwała się gałąź i zniszczenia są spore ( przednia i tylna szyba, dwie boczne,, dach, maska i pokrywa bagażnika)
- nie mam #ac
- warsztat u którego auto było twierdzi że też nie ma ubezpieczenia wiec mam sobie radzić sam

Gdzie radzicie iść?
Jak działać?
Czy uważacie że #warsztat jest stroną w tej sytuacji?

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #wypadek #warsztatsamochodowy #auto #motoryzacja #prawo
  • 79
@Turysta10: masz protokół przyjęcia auta na warsztat?


hehehe chyba żartujesz. Coś takiego widziałem tylko w serwisach przy autoryzowanych dilerach samochodów.

Ja byłem w zwykłym normalnym zakładzie.

Z zewnątrz nie wyglądał na Janusza biznesu.

Na necie też ma dobre opinie
a jakbyś miał AC to byś na swoje AC oddał żeby Ci od następnego roku składke podnieśli? To dopiero byłbyś frajerem xD Mechanik ma Ci to naprawić i #!$%@? Cie to obchodzi.


@shaelix92: Wydaje mi się, że AC inaczej działa. Zgłaszam do mojego ubezpieczyciela, a on ściąga od winowajcy lub od ubezpieczyciela winowajcy.
@czokon wołam jeszcze raz bo coś z komórki mi się nie udało.

masz protokół przyjęcia auta na warsztat


hehehe chyba żartujesz. Coś takiego widziałem tylko w serwisach przy autoryzowanych dilerach samochodów.

Ja byłem w zwykłym normalnym zakładzie.

Z zewnątrz nie wyglądał na Janusza biznesu.
@Turysta10: to nie wiesz jak działa AC. AC działa tak że zgłaszasz szkodę do Twojego ubezpieczyciela, a on ze swojej kasy Ci to naprawia. Za to płacisz składkę w AC. A skąd on te pieniądze weźmie (na 99% ze składek innych ubezpieczonych), to Ciebie to nie powinno w ogóle interesować.
to nie wiesz jak działa AC.


@shaelix92:

Tak to możliwe.

Pierwszy raz jestem w podobnej sytuacji. Dlatego pytam się jak postąpić na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Bo mogą być tu ludzie bardziej obyci w podobnej sytuacji :-)
@Turysta10: no to ja jestem obyty. Jeżeli chodzi o ubezpieczenie działalności przed takimi wypadkami to dosłownie każdy mechanik powinien to mieć. Nie nazywa się to AC, tylko OC od prowadzonej działalności. Jeżeli nie ma takiego OC, to przykro mi- płaci z własnej kieszeni za szkody. Oddawałeś mu sprawny i nie uszkodzony pojazd- to on go nie zabezpieczył i zostawił pod drzewem i to on Ci to teraz musi naprawić. Jeżeli tego
Jeżeli tego nie zrobi, skontaktuj się z UOKIK co zrobić, ale najpewniej czeka Cie batalia na drodze sądowej (chyba że UOKIK zareaguje).


@shaelix92:

Tej rady jeszcze nikt nie podrzucił. Super. Też do nich napiszę :-)

Dziękuję bardzo.
@Turysta10 gościu jest w dupie i zaczyna się urządzać. Wyobraź sobie że wstawiasz auto do mechanika i przychodzi grad. Auto do #!$%@? a mechanik rozkłada ręce. Panie mechaniku ale to trzeba było na halę wstawić albo co. Ale królu złoty miejsca nie miałem. A to trzeba było nie brać to bym wstawił se do garażu. I trup w drugim akcie