Wpis z mikrobloga

Ale akcja po tych #burza które przeszły przez Polskę. Rozwaliło mi auto - co teraz zrobić?
- Auto u mechanika na placu w trakcie napraw
- urwała się gałąź i zniszczenia są spore ( przednia i tylna szyba, dwie boczne,, dach, maska i pokrywa bagażnika)
- nie mam #ac
- warsztat u którego auto było twierdzi że też nie ma ubezpieczenia wiec mam sobie radzić sam

Gdzie radzicie iść?
Jak działać?
Czy uważacie że #warsztat jest stroną w tej sytuacji?

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #wypadek #warsztatsamochodowy #auto #motoryzacja #prawo
  • 79
przeciez to zupelnie inna sytuacja - wtedy warsztat odpowiada w 100%, ale jak #!$%@? sie na auto drzewo ktore bylo zdrowe i byla wichura 100 lecia to #!$%@? w sadzie ugra


@eternit_nie_wybacza: Co jest niby innego? jak przechodzący obok warsztatu seba rzuci kamieniem w samochód to warsztat odpowiada za szkodę, a jak na samochód spadnie drzewo to już nie odpowiada? Obie sytuacja są losowe, nie z winy właściciela warsztatu.
@eternit_nie_wybacza: jakby samochod eternitem dostal to jest szansa a tak z drzewem inna para kaloszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro miasto nie odpowiada za drzewa to i mechanik nie bedzie.. Chyba ze drzewo to totalny parch.. Chociaz z deugiej strony tutaj nie chodzi o drzewo a fakt powierzonego mienia ktore zostaje zwrocone zniszczone..

#!$%@? akcja
jak masz monitoring ze seba #!$%@? kamieniem to powiedz mi jaka tu wina warsztatu? xD


@eternit_nie_wybacza: Hmm, no nie wiem.. może taka że daje im samochód pod opiekę więc to już ich problem zapewnić samochodowi bezpieczeństwo? I wykupić ubezpieczone od zdarzeń którym nie są wstanie zapobiec?
Ale może tak jest, nie znam się. Czyli wychodzi na że po oddaniu czegoś do naprawy może to zostać ukradzione/zniszczone i osoba która przejęła od
Co jest niby innego? jak przechodzący obok warsztatu seba rzuci kamieniem w samochód to warsztat odpowiada za szkodę, a jak na samochód spadnie drzewo to już nie odpowiada? Obie sytuacja są losowe, nie z winy właściciela warsztatu


@Cierniostwor Force majeur, mówi to panu coś? Jak jest sztorm na morzu i mi kontener wpadnie do wody, to gówno mi się należy od armatora. A jak pijany kierowca przekroczy prędkość i towar skończy w
@Karoleer pewnie będę szukał kogoś lokalnie.

Dla mnie najważniejsze pytanie jest. Czy powinienem robić zamieszanie ( prawnik itd. ) czy raczej w głowie mi się poprzewracała od amerykańskich filmów i raczej szanse na wygraną są bliskie 0%?
A co w sytuacji jakby samochód został skradziony od mechanika? Tak się dzisiaj zastanawiałem. Powinna być jakaś umowa ze ktoś zostawił auto, ale chyba nie widziałem jeszcze żeby jakiś mechanik wystawiał coś takiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Turysta10: jak dla mnie to mechanik ma zadbać żeby samochód nie został uszkodzony. W sezonie letnim burzę nie są czymś niespotykanym więc nie rozumiem dlaczego ktoś samochód stawia pod drzewem szczególnie, że są ostrzeżenia SMS.