Wpis z mikrobloga

  • 216
Ale akcja po tych #burza które przeszły przez Polskę. Rozwaliło mi auto - co teraz zrobić?
- Auto u mechanika na placu w trakcie napraw
- urwała się gałąź i zniszczenia są spore ( przednia i tylna szyba, dwie boczne,, dach, maska i pokrywa bagażnika)
- nie mam #ac
- warsztat u którego auto było twierdzi że też nie ma ubezpieczenia wiec mam sobie radzić sam

Gdzie radzicie iść?
Jak działać?
Czy uważacie że #warsztat jest stroną w tej sytuacji?

#ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #wypadek #warsztatsamochodowy #auto #motoryzacja #prawo
  • 79
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Turysta10: pewno nie mieliscie pisemnej umowy (wnioskuje, bo to totalna rzadkosc). Zbieraj dowody, ze zostawiles tam auto z zamiarem naprawy. Nie odbieraj go jeszcze.

A najlepiej - to kontak z prawnikiem, ktory cie poprowadzi. Raczej bez sadu sie nie obedzie.
  • Odpowiedz
@Turysta10: no raczej że warsztat, jakby Ci coś #!$%@? w samochodzie podczas naprawy to też by powiedzieli że nie ich sprawa?xD Oddałeś w konkretnym stanie, a oni Ci zwracają furę #!$%@?ą, to chyba logiczne że ich sprawa.
  • Odpowiedz
  • 17
@Sebeq92
@HetmanPolnyKoronny
@fromasz56
@emerjot
@KapiBara1337
@Turysta10
@ShineLow
@MercedesBenizPolska
@fromasz56 pracowałem kilka lat na szkodach samodowych w kancelarii odszkodowawczej z własnymi prawnikami, sprawy o drzewa zazwyczaj kończyły się niczym, siła wyższa, o ile nie udowodni się, że drzewo trzeba było wcześniej zutylizować, a to w Polsce bardzo trudne, generalnie to, że warsztat miał dopilnować mienia to jest gadanie Kazia spod budki, jakby walnął w niego piorun czy przeszło tornado, to też warsztat nie
  • Odpowiedz
@Turysta10: bardzo merytoryczny artykul w temacie:
https://moto.wp.pl/odpowiedzialnosc-mechanika-za-auto-pozostawione-w-warsztacie-6068435959698561a

Dzięki tym opiniom zmotoryzowani nie są bezbronni w sporze z mechanikiem. Co jeśli przy odbiorze zauważymy straty? Kierowca może pozwać mechanika z art. 355 § 2 k.c. w związku z art. 471 k.c., czyli za naruszenie staranności w przechowaniu samochodu w czasie naprawy.


Umowa o naprawienie auta ma charakter mieszany, jednak ani umowa o dzieło, ani umowa o przechowanie nie przewidują dla swojej ważności
  • Odpowiedz
@3Xpro to samo tyczyć się będzie sytuacji, w której podczas burzy drzewo znajdujące się na posesji sąsiada, spadnie na mój dom lub na posesję i coś uszkodzi, to też nie udowodnię winy sąsiada?
  • Odpowiedz