Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się, która informatyka jest lepszym wyborem? Całkiem interesująca wygląda ta związana z systemami inteligentnymi, ale zawsze słyszałem, że lepiej jednak celować w tą główną. Jak to teraz wygląda? Zwłaszcza, że próg na główną w tym roku był zaskakująco niski i sam nie wiem z czego to wynika. Na pewno po trochu ze zmiany systemu rekrutacji, ale i tak, 890 nawet z dwoma rozszerzeniami nie jest jakimś super wysokim wynikiem. Tak więc, zastanawiam się między tymi dwoma kierunkami (Informatyka / Informatyka + Systemy Inteligentne) i byłbym wdzięczny za wasze opinie na ten temat.
#agh
  • 7
Studiuję główna infe, jest #!$%@? i to mega, czasami psycha siada. Na systemach jest lżej, ale porównując poziom nauczania (na podstawie prowadzących z obu wydziałów) to wiet wygrywa. Imo warto iść na główną i informatyke.
@esteraaaaaaa: A jeszcze się dopytam, na jakiej podstawie działa ten podział głównej informatyki na WIET / WEAIiIB? Część studentów studiuje na jednym wydziale, a reszta na drugim? Czy po prostu jest to całkowicie wymieszane?
@h2822 Na drugim roku sie wybiera ścieżki kształcenia, są 3 do wyboru, jedna jest właśnie prowadzona przez weaiib. Jak wybierzesz ścieżkę od weaiib to i tak wciąż "ogólne" przedmioty masz na wiecie
Dobra, dzięki za wszystkie informacje i tak poza tym się spytam, uważacie, że dałoby się studiować dwa kierunki jednocześnie (jednym byłaby właśnie ta informatyka), czy rzeczywiście jest aż tak ciężko, że się nie będzie dało tego udźwignąć?
@h2822: Jestem po pierwszym roku ISI, poziom wysoki, myślę, że nie ma tu starego stereotypu, że WIET lepszy, aczkolwiek na pewno nadal trudniejszy pod względem wymagań i egzaminów. Plusem ISI jest szybsze lecenie z materiałem, który na WIETcie jest zwykle semestr/dwa później, przez co na 3 roku zostają same przedmioty obieralne i typowo związane z ML/DL i Data Science