Wpis z mikrobloga

Jutro druga dawka ( ͟ʖ) ciągle nie mogę pojąć ludzkiej natury doszukiwania się wszędzie teorii spiskowych. Macie naoczny przykład jak szczepienia działają (ostatnie badanie mówią o 88% skuteczności Pfizera po dwóch dawkach na odmianę delta) a i tak ludzie dalej je odrzucają. Normalnie nie wiem co takim powiedzieć. Wszystko można zanegować, ale skoro negujesz to to udowodnij.
#koronawirus
  • 66
@adeekk1989: masz nieaktualne dane. Najnowsze dane podają 64%

https://www.webmd.com/vaccines/covid-19-vaccine/news/20210708/delta-variant-dents-pfizer-vaccine-effectiveness-in-israel

The country's Ministry of Health data shows high levels of circulating Delta variant and a relaxation of public health measures in early June led to a drop in the vaccine's prevention of "breakthrough" cases from 94% to 64% in recent weeks.
@YacaFisalu: Facepalm.

Zasugerowałeś że w każdym roku jest co najmniej 350 tysięcy hospitalizacji z powodu grypy. Ponieważ dla przykładu w sezonie 2018/2019 było jej 3.6 miliona przypadków (potwierdzonych oraz podejrzeń łącznie), to oznacza że w Twojej ocenie liczba przypadków hospitalizacji stanowi co najmniej około 10% wykrytych (i podejrzeń) przypadków grypy lub więcej.

#!$%@?, z kim ja próbuję dyskutować...