Wpis z mikrobloga

Jutro druga dawka ( ͟ʖ) ciągle nie mogę pojąć ludzkiej natury doszukiwania się wszędzie teorii spiskowych. Macie naoczny przykład jak szczepienia działają (ostatnie badanie mówią o 88% skuteczności Pfizera po dwóch dawkach na odmianę delta) a i tak ludzie dalej je odrzucają. Normalnie nie wiem co takim powiedzieć. Wszystko można zanegować, ale skoro negujesz to to udowodnij.
#koronawirus
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@maniac777: Sugerujesz, że co 100 osoba w Polsce leżała w szpitalu z powodu Covid. Ja to mam wyjątkowego pecha że nie znam nikogo takiego wśród moich znajomych
  • Odpowiedz
@Caracas: 350 tysięcy to dane z NFZ. Nie zawsze jedna hospitalizacja = jeden człowiek. Czasem jeden chory może być hospitalizowany na różnych oddziałach (np przejść przez SOR, zakaźny i OIOM).
  • Odpowiedz
Ok racja, pomieszało mi się w tamtym poście xD no ale tak, 10% wydaje się rozsądną liczbą. Covida masz niecałe 3 miliony przypadków, a hospitalizacji 350 tys. Czyli ponad 10%, w czym problem?


@YacaFisalu: Ale Ty napisałeś że to grypa niby miała rzekomo przeszło 350 tysięcy rocznie (choroba która rocznie zabijała 100-200 osób).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@maniac777: No cóż. Widocznie moi znajomi dbają o siebie, w sumie nie mam chyba żadnego co ma nadwagę. Tak już było w historii ludzkości, że słabsze osobniki umierały. Może tak miało być( ͡° ͜ʖ ͡°)

W dalszym ciągu nie zachorowałem na Covid-19 (jak to się niby stało?) skoro chodzę wszędzie, jeżdżę po całym świecie (dosłownie ostatnio w samolocie do Singapuru 11 h wśród całej populacji ludzi
  • Odpowiedz
@Caracas: No cóż... covid to loteria w której nie ma nagród a jedynie lżejsze i cięższe wersje choroby - człowiek rozsądny nie będzie chciał w niej brać udziału, a głupi może mieć szczęście.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maniac777: To mam wyjątkowe szczęście. Gdy się tak mocno zastanowię to dobry kontakt utrzymuje z 40 osobami max 50. Idąc Twoim rozumowaniem kilkoro z nich powinno przejść mocno wirusa. Dziwnym cudem nikt go nie miał. Gdy dodam rodzinę ta liczba jeszcze bardziej się zwiększy bo nie słyszałem żeby ktoś z najbliższej rodziny był chory a co dopiero doświadczony ciężko przez Covid.

A nie jest przypadkiem tak, że ta cięższa wersja
  • Odpowiedz
@Caracas: no to w moim otoczeniu na jakies 200 osob wiem o co najmniej 6 ciezkich hospitalizacjach. Statystyka… zyjesz w jakims glupim przeswiadczeniu typu nie widze wirusa to go nie ma. A argument ze ktos palil fajky czy byl gruby jest z dupy. Bez tej choroby Ci ludzie dalej by normalnie funkcjonowali. Ale watpie by cokolwiek dotarlo do takich osob. Siedzicie i kisiscie sie we wlasnym sosie wyszukujacych gowno informacji
  • Odpowiedz
Skoro sam przyznajesz że jest około 3.6 mln przypadków grypy rocznie, to przyjmując covidową częstotliwość hospitalizacji (rozsądne założenie a dokładnych danych nie znamy) wynoszącą ~12%, dostajemy 430 tysięcy hospitalizacji na grypę rocznie, czyli nawet więcej niż początkowe 350 tysięcy które kwestionowałeś.


@YacaFisalu: Eh... pisałem wyżej po czym poznać głupca. Nie ma żadnych 350 tysięcy hospitalizacji z powodu grypy - to Twój wymysł i wymysł innych głupców zakładających że COVID jest
  • Odpowiedz
@niochland: też racja. Ale boli że jednak kilka osób czytając te ich głupoty jednak się nie zaszczepi tym samym zwiększając pulę osób podatnych na lawte mutacje wirusa przez co zaszkodzą tym zaszczepionym jeśli się pojawi wariant na który szczepionki nie będą tak dobrze działały.
  • Odpowiedz
@maniac777: mój ojciec po 2 tyg w domu wylądował na oiomie z saturacja 60%. Aż dziwne ze przeżył... Chłop ma 50 lat, raptem 18 lat więcej niż ja a tak go przeczołgał że do końca życia będzie miał powikłania zapewne. Ja w styczniu miałem utratę węchu i smaku, mam jakieś zmiany w sercu, dorobiłem się jakichś dziwnych neurologicznych problemów z prawym okiem. Ale nie tam, #!$%@?. Covid to grypa.
  • Odpowiedz
Jutro druga dawka ( ͟ʖ) ciągle nie mogę pojąć ludzkiej natury doszukiwania się wszędzie teorii spiskowych. Macie naoczny przykład jak szczepienia działają (ostatnie badanie mówią o 88ò–=kuteczności Pfizera po dwóch dawkach na odmianę delta) a i tak ludzie dalej je odrzucają. Normalnie nie wiem co takim powiedzieć. Wszystko można zanegować, ale skoro negujesz to to udowodnij.

#koronawirus

@adeekk1989: po pierwsze
  • Odpowiedz
Jutro druga dawka ( ͟ʖ) ciągle nie mogę pojąć ludzkiej natury doszukiwania się wszędzie teorii spiskowych


@adeekk1989: ale #!$%@? wiekszosc osob ma w #!$%@? to czy sie zaszczepiles czy nie, wszyscy tutaj sie #!$%@? chwala jakby to bylo cos niesamowitego a normalni ludzie maja na to #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Moonastro: gosciu, to po #!$%@? piszesz skoro Cie to nie obchodzi? Moglbym taki komentarz napisac pod wiekszoscia postow. Po to ktos wymyslil to mirko aby sobie popisac. I widocznie gdzies to Cie obchodzi skoro az tyle trudu sohie zadales piszac
  • Odpowiedz