Wpis z mikrobloga

Jutro druga dawka ( ͟ʖ) ciągle nie mogę pojąć ludzkiej natury doszukiwania się wszędzie teorii spiskowych. Macie naoczny przykład jak szczepienia działają (ostatnie badanie mówią o 88% skuteczności Pfizera po dwóch dawkach na odmianę delta) a i tak ludzie dalej je odrzucają. Normalnie nie wiem co takim powiedzieć. Wszystko można zanegować, ale skoro negujesz to to udowodnij.
#koronawirus
  • 66
  • Odpowiedz
@adeekk1989: No moją mamę też przeczołgało. Lat 65, zdrowa kobieta, ciągle w ruchu. W marcu ją dopadło. Potem była 2 miesiące w szpitalu, przeszła przez OIOM do domu wróciła z koncentratorem tlenu w stanie w zasadzie niechodzącym. Po kilku tygodniach znowu poszła do szpitala na rehabilitację na kolejne 6 tygodni. Dopiero teraz się poprawiło na tyle że można mówić że widać cień dawnej sprawności.
  • Odpowiedz
Wytłumaczyłem ci na palcach, podałem merytoryczne szacunki, ty w żaden sposób się nie odniosłeś


@YacaFisalu: "Merytoryczne szacunki" czyli dane wyssane z palca świeżo wyciągniętego z dupy. Gdyby grypa generowała tyle hospitalizacji ile Ci się roi to nie trzeba by było budować oddziałów covidowych bo miejsc w oddziałach zakaźnych by wystarczyło - ale jestem w 100% pewien że to do Ciebie nie dotrze.

Proszę w szczycie zachorowań na grypę (w połowie lutego) w tydzień było 584
  • Odpowiedz
@bullsh1t: Nie chce burzyć twoich teorii ale większość się nie szczepi, więc to raczej przeciwnikom szczepień można by zarzucić ślepe podążanie za większością. Chyba że tych statystyk też nie uznajecie.
  • Odpowiedz
@maniac777: ale co Ty #!$%@?? NFZ wyraźnie w swoich statystykach wykazał zmniejszoną liczbę hospitalizacji w 2020 roku. Ludzie zginęli, bo te #!$%@? zamknęły szpitale dla NAPRAWDĘ potrzebujących - ludzi chorych na raka, na cukrzycę i inne, dużo poważniejsze niż COVID choroby. I dużo prostsze do uniknięcia.
  • Odpowiedz
@Bordomir: ?! Nie wiem w jakim swiecie zyjesz ale chorzy na COVID sa hospitalizowani glownie z powodu niewydolnosci oddechowej - ich od smierci dziela nie miesiace czy tygodnie ale oddechy. To raz. Dwa ze jeden lekarz moze obskoczyc kilku lekkich pacjentow, ale jeden pacjent ciezki moze wymagac i kilku lekarzy. To dwa. Trzy ze informacje o 350 tysiacach hospitalizacji z powodu covid pochodza z NFZ. I tak dane niepelne bo
  • Odpowiedz
@maniac777: i co w związku z tym, że ludzie są hospitalizowani na covid ze względu na niewydolność oddechową? I to emocjonalne #!$%@? o oddechach XD gościu, są ludzie, którzy kilka razy w tygodniu spędzają kilka godzin w szpitalu, bo nerki im nie pracują. Rozumiesz to #!$%@?? To są problemy, a nie zapuszczone grubasy czy starzy ludzie, których kładzie grypa. Oczywiście, że na pacjenta COVIDowego przypada kilku lekarzy - w końcu
  • Odpowiedz
i co w związku z tym, że ludzie są hospitalizowani na covid ze względu na niewydolność oddechową? I to emocjonalne #!$%@? o oddechach XD


@Bordomir: Bo takie są fakty - które jak widać do Twojej łepetyny nie są w stanie dotrzeć. Powiedz mi ile miesięcy, tygodni, dni, a niech tam... godzin Ty jesteś w stanie wytrzymać bez tlenu. No ile? Fakt jest taki niewydolność oddechowa jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia
  • Odpowiedz
Nierealistyczne. Zastanów się, 1 na 1200 osób?


@YacaFisalu: Nie za dobrze Ci szło w szkole z matematyką, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym gdy dane są sprzeczne z oczekiwaniami to w Twoim przypadku tym gorzej dla danych :)

W sezonie 2018/2019 z powodu grypy oraz jej powikłań doszło do 14 976 hospitalizacji - co jest wynikiem o 6
  • Odpowiedz
@adeekk1989: No nie wiem, czytam, że w innych krajach sporo zaszczepionych, a i tak znów zamykają. Ile ludzi wśród nieszczepionych to przeszło, a staty rosą każdego dnia.
  • Odpowiedz
ciągle nie mogę pojąć ludzkiej natury doszukiwania się wszędzie teorii spiskowych. Macie naoczny przykład jak szczepienia działają (ostatnie badanie mówią o 88% skuteczności Pfizera po dwóch dawkach na odmianę delta) a i tak ludzie dalej je odrzucają.


@adeekk1989: Poczułeś się już lepszy niż inni czy dopiero po drugie dawce?
  • Odpowiedz