Wpis z mikrobloga

Mój trener personalny stwierdził, że martwego ciągu nie ma sensu robić, ponieważ nie wpływa on na sylwetke. Dodał, że angażuje głównie prostowniki i pośladki, więc bardziej wartościowy jest dla kobiet, niż dla facetów. Widzę, że większość planów treningowych zawiera MC. Wg Was warto go włączyć w swój plan? Może lepiej wykonywać inne ćwiczenia zamiast niego? Jakie MC przynosi korzyści?

#mirkokoksy #mikrokoksy #silownia #trening
  • 30
@kamilukamilu: @COWEED_19: @arturu777:

Ej bez przesady. Bo ja wielu osobom też martwego nie rozpisuje. Jeśli ktoś trenuje sylwetkowo lub pod inne sporty niż siłowe to zazwyczaj w takiej formie on ma mały sens. Wszystko zależy od kontekstu. Nawet pod trójbój można go nie robić przy odpowiedniej reszcie planu.

Jak ktoś stricte sylwetkowo to więcej wyciągnie z takiego RDL...

Ja wiem, że jest moda na powerlifting ale nie przesadzajmy. Tak
@Kasahara: wpływa i poprzez samo zwiększenie wydzielania hormonów, bądź ogólne zwiększenie powera dla organizmu na inne dni tygodnia, a co dopiero sam ruch na mięśnie. Oczywiście, nie neguję, że nie ma lepszych ćwiczeń, bo na pompę-masę, to i po 30 powtórzeń hantelkami jak mówiłeś można robić, ale bez siły, co w przyszłości przełoży się i tak na gorsze wyniki sylwetkowe. Zakładam, że o takie rzeczy pyta osoba bez soku.
@arturu777:

Akurat martwy jest takim ćwiczeniem, w którym zbudujemy wynik i siłę nawet go nie robiąc. Np wykonując duża objętość w przysiadach. Nawet niektóre plany trójbojowe go nie obejmują lub zalecają go robienie raz na 10-14 dni. Generuje on dużą fatygę i zmęczenie CUN i mogą wpływać negatywnie na rozwój całkowity siły upper i lower body; szczególnie w połączeniu z nieudolną metodologią.

Wydzielanie hormonów przemilczę, bo to najzwyczajniej głupota; badanie, na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kamilukamilu: np sumo martwy ciąg nie jest idealny pod względem sylwetkowym, wtedy fajniejsza wersja jest np rumuński martwy ciąg jeśli zależy Ci na sylwetce, jeśli zależy Ci na sylwetce to pośladki i prostowniki też powinny byc w planie aby nie zaburzyć balansu strukturalnego