Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#budujzwykopem #budownictwo #prawo #kiciochpyta #zalesie
Mirki ktoś mi może pomóc, doradzić.
Przyszła do mnie ekipa robić tynki.
W tamten piątek zostawili sobie materiał u mnie na działce, w ogóle go nie zabezpieczyli.
W sobotę była u nas wielka ulewa.
Przyjeżdżają w poniedziałek na działkę.
A tam materiał czyli piasek, cement, wapno - całe się rozleciało, wymieszało razem i związało.
No praktycznie 80% materiału do wywalenia.

I oni mi gadają, że to moja wina bo to ja powinienem zabezpieczyć ten materiał.
No i ja mam płacić 2 razy za materiał.

Ja im mówię, że niema takiej opcji bo wziąłem usługę z materiałem - więc to wy odpowiadacie za materiał i jego jakość
Kto ma rację ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e3f075c52352000b0bf7b9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 41
Ja im mówię, że niema takiej opcji bo wziąłem usługę z materiałem - więc to wy odpowiadacie za materiał i jego jakość

Kto ma rację ?


@AnonimoweMirkoWyznania: Ty masz rację, ale to nie koniec Twoich kłopotów. w niektórych rejonach kraju panuje upał. 30 stopni i więcej. Większość producentów w kartach technicznych jasno wskazuje, że prace można prowadzić w temperaturze do 30 stopni. Chodzi o otoczenie oraz podłoże. Do tego ważna jest
Niestety Ale ekipy budowlane A w szczególności rynkowe to w bardzo dużej mierze naciagcze I sciemniacze. Przykład który sam przeżyłem to wzięliśmy ekipę która robiła tynki wykonanie razem z materiałem. Gosciu na wstępie powiedział że inni to mało materiału używają Ale oni robią porządnie I dają około 12kg srednio tynku na m2. Nie znam się na tym ale mówię spoko, brzmi dobrze. Rozliczać się mieliśmy za wykonany m2 A najłatwiej to sprawdzić
@adekk1: Można iść na łatwiznę i robic z worka. Można tez mieszać na budowie. Tynk CW z worka ma jeden minus - wapno. Jest po prostu w proszku. Jak mieszasz w betoniarce producent tez pisze ze może być wsypane w formie proszku, ale… Sam po sobie wiem ze wapno wymieszane z woda w betoniarce, przelane do kasterki po dostaniu 24h tworzy elegancki kisiel. Później z taka zaprawa zdecydowanie łatwiej się pracuje