Wpis z mikrobloga

U Was temperatury też tak mocno wpływają na treningi? Ja już wysiadam. Już przy temperaturze 23-24 stopni, przeciętny czas na 10 km, mam o około 10 minut gorszy niż w temperaturze do 20 stopni, a i tak wszystko okupione całkowitym wykończeniem. Do tego tętno z normalnych 165 skacze do 175, energię mi odcina już w połowie trasy. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Z 50 km tygodniowo, zrobiło mi się ostatnio 20 km tygodniowo bo w takich warunkach to żadna przyjemność, trochę się zmuszam żeby całkowicie się nie zasiedzieć.

#bieganie
  • 8
@southlander: Nie jesteś odosobniony w tych dolegliwościach, mam identycznie. Jeżeli biegasz dla przyjemności to wystarczy przenieść się w godziny wieczorne lub wczesno-poranne. A jeżeli planujesz starty w zawodach to nie ma innego wyjścia jak biegać w najcięższych warunkach i się adaptować do nich.
na zawody słoneczka nie wyłączy organizator trza się przyzwyczaić :D


@gokish: Dlatego jeszcze nigdy nie biegałem zawodów w lecie, bo prędzej zawału na trasie dostanę niż zrobię jakikolwiek sensowny wynik. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z drugiej strony próbuję coś z tym zrobić, ale organizm jednak zbyt się buntuje i póki co nie ma zamiaru się zaadaptować.

Jeżeli biegasz dla przyjemności to wystarczy przenieść się w godziny wieczorne