Wpis z mikrobloga

#ogrodnictwo #rosliny #chili #kiciochpyta #rolnictwo #ogrod
Wiem że większość osób na wykopie to programiści oraz miłośnicy dzieci, ale może ktoś z was też ma ogródek i ten sam problem co ja. Mimo że ostatnio szalała susza, nie przeszkodziło to opanować mojego ogrodu przez ślimaki- i to te bezdomne, bez muszelek. Szpaler fasoli szparagowej zniknął w jedną noc, koper poległ mimo że walczył i uginał łodygi pod tymi tłustymi skurczysynami. Buraki wyglądają jakby je ktoś rozstrzelał z broni automatycznej a rzodkiewke i sałatę musiałem ostatecznie wyrwać. Z miesiąc temu przepikowałem trochę chili na handel. Ukorzeniły się i co tylko zaczynają wybijać w górę to te rogate kluski mi je zjadają. Raz czy dwa jak podgryzły stożek wzrostu to nawet lepiej, bo dzieki FIMowi roślina się ładnie rozkrzaczy ale widzę że ostatnio znikają całe krzaczki.
Jak pozbyć się tego dziadostwa? Czym to pryskac? To nie jest 10 czy 20 ślimaków, wieczorem z jednej grządki potrafiłem uzbierać pół 10 L wiadra, z tego co wiem to problem jest nie tylko u mnie, w tym roku to istna plaga () nawet teraz przy przeglądaniu zajrzałem pod doniczki i znalazłem kilkadziesiąt sztuk różnej wielkości
MateuszWajchePrzeloz - #ogrodnictwo #rosliny #chili #kiciochpyta #rolnictwo #ogrod
Wi...

źródło: comment_1625482257EKUFbSg15wdqdBLE25eKVb.jpg

Pobierz
  • 91
@MateuszWajchePrzeloz: kup jakieś środki jak koledzy piszą, niech zdychają. Mi kiedyś ktoś podpowiadał żebym trotem dookoła wysypał to nie przejdą, ale słaby trochę pomysł. Jeszcze puszkę po piwie przecinakiem w połowie, nacisnąłem od góry i odginalem na zewnątrz wtedy nie miał jak przejść. Przy pojedynczych roślinach się sprawdzało.
@spinel @Pink_Floyd @Clifford_Lee @KSH_ @Mariska123 @dk7pl @RyzyKamil @Ziemniak43212 @Samol94 @luk04330 @droid43210 @ArtoWski @kapiszt dzięki za odzew. Opryski chemiczne niebardzo bo ostatnio padało, sól odstraszy ślimaki ale zniszczy rośliny, trociny zakwaszą glebę. Poczytam o tych trutkach i granulatach a dzisiaj jak się uda to zrobię pułapkę z piwem. Szkoda mi trochę roślin bo konsekwentnie zjadają wszystko po kolei a ostatnio mi melony pięknie wystrzeliły ( z własnych pestek), niby tylko kilka sztuk, jeszcze
MateuszWajchePrzeloz - @spinel @PinkFloyd @CliffordLee @KSH_ @Mariska123 @dk7pl @Ryzy...

źródło: comment_16254847991ZHhD74Ar5lHwubBbF40A6.jpg

Pobierz