Wpis z mikrobloga

Tydzień 17/52

TLDR: Założyłem kanał na YT – będę tu co tydzień/dwa tygodnie (w zależności od tempa zmian) podawał dane, takie jak: ilość subskrybentów, watch time, ilość filmów, ilość shortów, aktualny sprzęt, wydatki, zarobki z monetyzacji jeśli do niej dojdzie. Wszystko na tagu #odzeradoyoutubera

Publikuję film w każdą niedzielę o godz. 10:00

Filmy z tego tygodnia:

[Pierogi z kaczką i sosem kurkowym] (https://www.wykop.pl/link/6175009/przepis-na-pierogi-z-kaczka-i-sosem-kurkowym/)
1. Ostatecznie licznik subskrybcji osiągnął 1060 – oznacza to, że został spełniony jeden z warunków monetyzacji, ale ważniejsze jest to, że był to też warunek do możliwości pisania postów na YT w formie karty społeczności. Czeka się na to tydzień, ja już czekam 5 dni i dalej nie ma – w środę, jeśli się to nie pojawi to będę musiał napisać do suportu, co jest grane :)
2. Dużo danych nie zaczytuje się od razu, a po dwóch dniach, stąd olbrzymi skok watch time’u w tym tygodniu.
3. Jestem ciekaw czy uda się utrzymać tendencję wzrostową jeśli chodzi o subki – codziennie coś wpadało, mnóstwo ludzi obejrzało filmiki, a artykuł z poprzedniego tygodnia ok. 38 tys. Osób – ogólnie bardzo miło, że wielu ludziom się podoba to co robię :) Ogólnie filmiki będą coraz dłuższe, aż osiągną 5-6 minut (w międzyczasie pojawią się też znów krótkie) ale chciałbym aby ten kanał zawierał trochę bardziej ciekawą tematykę niż to co się pojawia wszędzie, jednak czasem z powodu czasu, czy chęci opublikowania czegoś prostego, na pewno się będzie pojawiać takie typowe jedzenie youtubowo-viralowe
4. Kupiłem nowy komputer i nie wiem, czy to wpisywać, czy nie do wydatków, bo starego nie wpisywałem – dajcie znać co wy o tym sądzicie.
5. Pozdrawaim miraska @majk3l który mi ten kompueterek złożył – tanio, sprawnie i wszystko było ok :)
6. Pozdrawiam też @chixi , która użyczyła swoich przepisów z bloga – będą wykorzystywane w przyszłych przepisach :D

Jak zwykle zachęcam do komentowania moich działań tutaj, filmów na YT – wszystkim oglądającym dzięki raz jeszcze.

Statystyki:


Najbliższe cele:

1. Uzyskać dostęp do karty społeczności;

Sprzęt:


Wydatki do tej pory:


#kuchnia #niebieskiepaski #rozowepaski #gotujzwykopem #zainteresowania #gotowanie #kuchnia #jedzzwykopem #statystyka #statystyki
Fridge_ - Tydzień 17/52

TLDR: Założyłem kanał na YT – będę tu co tydzień/dwa tygod...

źródło: comment_1625389614iV44qnjfYbZ7P2aiTAsf38.jpg

Pobierz

Czy dopisywać komputer do listy wydatków?

  • Tak - całość 71.1% (27)
  • Tak - pół ceny 5.3% (2)
  • Nie - nie dopisuj 23.7% (9)

Oddanych głosów: 38

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fridge_ kompa może mógłbyś wrzucić do sprzętu, ale nie wydatków. Chyba że kupiłeś go tylko pod YT. A co to za nagły skok subow? Możliwe że coś przegapiłem i nie wiem czym to jest spowodowane.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fridge_: Szkoda że nie podałeś wymagania monetyzacji - np. z tymi subami i tak dalej. Myślę, że wspólnymi siłami osób życzliwych udałoby się osiągnąć limity, a to pozwoliło by (na bardzo skromny lecz jednak) zwrot z inwestycji.
  • Odpowiedz
@No_to_dentka: Chodzi Ci o artykuł, czy tutaj?

Znaczy ja powiem Ci tak najbardziej szczerą prawdę - ogólnie to jest tak, że nie chciałbym aby na siłę forsować tę monetyzację - jasne że by było fajnie, jest już aż 3k zł do odrobienia, ale spodziewam się, że nawet przekroczenie tego progu to pewnie zarobki rzędu 30-50zł/miesiąc - wątpię by było lepiej przy oglądalności rzędu kilka tys./miesiąc - ja na prawdę jestem
  • Odpowiedz
nie chciałbym aby na siłę forsować tę monetyzację


@Fridge_: Reklamy już u ciebie są, tyle że nic z tego nie masz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc lepiej by było, żebyś chociaż część trafiała do ciebie a nie w 100% do YT ( )
  • Odpowiedz
@KrolOkon: No tu akurat się z Tobą zgodzę, że to mega nie fair jest... Na razie brak pomysłu na ilość obejrzanych godzin - od początku wiedziałem, że to tu będzie problem jeśli patrzę pod kątem magnetyzacji, potrzebowałbym ok. 20 takich przypływów widzów jak teraz, co jest raczej trudne :D
  • Odpowiedz
@Fridge_: Nagraj jakiś live, gotuj coś i gadaj przez 1-2h
Lub puść coś relaksacyjnego trwającego 4h ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz dać to publicznie lub rozsyłać jako niepubliczny. Tylko po osiągnięciu 4k godzin nie kasuj tego, bo wrócisz do punktu wyjścia XD
  • Odpowiedz
@KrolOkon: Tak szczerze to myślałem kiedyś o tym, by zrobić tak jak Kapitan B---a - skleić x odcinków i puścić z tego Live'a - chyba jednak wrócę do tego pomysłu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fridge_: Stary. Może tylko ja mam takie spojrzenie, ale mnie osobiście cieszy, gdy ktoś z mojej społeczności np. wykopowej odniesie sukces np. na YT. A ciężko o inną walutę sukcesu niż twardy $. I powiem Ci, że to z takiego bardzo samolubnego powodu XD - uważam za bardzo cenne, aby mieć wokół siebie jak najwięcej osób sukcesu. Także gorąco Ci kibicuję i nabijam wyświetlenia chociaż gotowanie to nie moja bajka,
  • Odpowiedz
@No_to_dentka: Na pewno, tylko ogólnie mam wrażenie, że Internet jest teraz mocno wrażliwy na takie prośby itp... Wiele osób właśnie to dawało jako plus kanału, że nie jest nachalny i tu dylemat, czy jak będę nachalny to czy to nie przyniesie odwrotnego skutku - wiadomo, że chciałbym nawet 1 zł zarabiać na filmie i zawsze to więcej o 1zł :)
  • Odpowiedz
Gratulacje! Coraz lepiej to wszystko się kręci, jesteś konsekwentny w dążeniu do celu i już widać efekty, a będzie jeszcze lepiej :)
  • Odpowiedz
@Architekt_Chaosu: Ogólnie polecam podzielić się linkiem do kanału to coś na konkretnym przykładzie uda mi się podzielić - ogólnie z reklamami zauważyłem ze jest tak ze nie dają za wiele prócz wyświetleń - dość mały watch time, ogólnie zaniżanie statystyk - w najbliższym wpisie wszystko opisze co i jak z mojej perspektywy a jakbyś miał konkretne pytania to śmiało będzie latwiej
  • Odpowiedz