Wpis z mikrobloga

Niesamowite. Jeszcze 6-7 lat temu sam darłem mordę "Donald, matole!" a dziś z nadzieją czekam na jego powrót. Nigdy nie byłem pisowcem, ale byłem z tych co mówili: PIS-PO - jedno zło. Jednak 6 lat rządów szaleńców z Nowogrodzkiej dało mi na szczęście nową perspektywę i pozwoliło docenić stabilne gabinety Tuska (przy wszystkich ich wadach). W 2015 można było się mylić, dziś trzeba być niespełna rozumu, żeby twierdzić że Kaczyński i Tusk to ta sama zaraza.

#polityka #polska #4konserwy #neuropa #bekazpisu #tusk
Pobierz
źródło: comment_1625311260EIexhepfHVR5isbR2py9wv.jpg
  • 74
syndrom sztokholmski xD i myślisz, że co się niby zmieni? XD jak zwykle w tym kraju tylko dwie partie i nic więcej xD


@MisiuMisiu: No z takimi ludźmi jak ty to na pewno się nie zmieni. Zamiast działać lepiej typowo po polacku utopić się w szambie narzekania i założyć z góry, że nic się nie da zrobić. Polityka to nie koncert życzeń, zamiast emocji proponuję pragmatyzm. Wybieramy z tego, z czego
a za 10 lat będziesz płakał za Sasinem :D


@stan-tookie-1: Nie jest to niemożliwe, choć mało prawdopodobne.

Takie komentarze pokazują, jak bardzo ludzie nie rozumieją polityki. Zamiast tego wolą się bawić w pobożne życzenia i obrażać się na rzeczywistość. Ja patrzę na świat takim jakim on jest, a nie jakim chciałbym go widzieć. 6 lat temu Duda był ciekawą nowością (teraz to brzmi śmiesznie), dziś Tusk to alternatywa dająca nadzieje, jutro
Pobierz
źródło: comment_1625311879iBLqBcoF1dldU5OU1QBrHg.jpg
nie no z twoim podejściem się na bank zmieni. Mieli swoją szansę, której nie wykorzystali skoro stracili władze. Pieprzony beton który gnębi tej kraj od 89roku. PiS, Po, PiS,Po i tak w kółko. Te same mordy, nachapac się i zmiena, następni. Nikomu z nich nie zależy na naszym dobru.


@MisiuMisiu: I tak to już jest w tej Polsce, zamiast chłodnej głowy emocjonalność, wiara w iluzje i hurra husaria, z szabelką na
@aei9077: syndrom sztokholmski xD i myślisz, że co się niby zmieni? XD jak zwykle w tym kraju tylko dwie partie i nic więcej xD


@MisiuMisiu No za PiS już się dużo zmieniło. Upolitycznienie prokuratury, zakaz finansowania i vitro, tabletka po na recepte. Zakaz aborcji ze względu na choroby i wady płodu. Burdel przy reformie edukacji, zastój w inwestycjach wojskowych (nadal nie ma śmigłowców). Kompletny brak polityki zagranicznej. Ciągle jakieś nowe podatki
Głosowanie na zmianę na PiS albo PO to jest odmrażanie sobie uszu.


@milymirek: A kto powiedział, że ja mam zamiar głosować na PO? XD

Ja tylko zaznaczyłem, że powrót Tuska daje nadzieję na obalenie Kaczyńskiego, a na kogo zagłosuję w 2023 to zobaczymy, wtedy przemyślę co uznaję za najlepszą opcję i oddam głos. Poza tym, żeby głosować trzeba mieć alternatywę, wskaż mi jedną sensowną alternatywę na dzień 3.07.2021. Podpowiadam, że Konfederacja
@Logika_wykopu: Tubylców boli "raz PO, raz PiS":
Syndrom sztokholmski, krótka pamięć.
"Byle nie x, a później się ogarnie" w 2007 roku, to samo w 2015, to samo w 2021.
I za każdym razem ta sama nadzieja, że no teraz to nie idzie wytrzymać, ale teraz już jakoś to będzie. I znów po kilku latach...

Część robi to faktycznie nieświadomie, ale wy to już zdecydowanie syndrom sztokholmski.
Pobierz
źródło: comment_1625316715FfRNpB1T4NUtCq4UziwriE.jpg
@Anthermil: @aei9077: Wiesz że on teraz próbuje odwrócić uwagę od swojego przeczenia samemu sobie minuta po minucie?

Ja zawsze głosuję na wolny rynek, niskie podatki, minimalną administrację, minimalne zakazy i nakazy i wymogi.
Oczywiście że kompromisem i najlepszą opcją jest Konfederacja. Ewentualnie KNP, UPR, Libertarianie.
Ale tylko Konfa potrafi poruszyć masy (z 10%) więc wybór jest oczywisty.

Jak twierdzisz że jakieś błędy czy złe cechy Konfy przekreślają, a totalne masakrowanie
Bzdury. Jeśli masz same zle opcje to glosujesz na najmniej szkodliwa. A nie kurde na jakas "BO NIE ŻONDZIŁA".


@Anthermil: Zarzuty do Konfy:
* Korwin mówił o hitlerze!
Zarzuty na POPiS:
* oj tam oj tam - masakrowanie gospodarki od kilkunastu lat. czego się czepiasz? przecież to tak wygląda mniejsze zło! Pamiętaj: Korwin == hitler!
@aei9077: o ile nowość można kupić, właśnie jak Duda, Hołownia czy kiedyś Palikot to powtórną starość będzie ciężej, chociażby przez jego własny obóz. Ktoś przesiedział w partii 10 lat, nadchodzi właśnie moment jego i jego kolegów na bonusy i nagle ma wrócić stara gwardia. ciężko sie będzie pogodzić młodszym platformiarzom z tym powrotem a przez to nie będą pracować na drużynowy sukces.
@milymirek: loool ty wypierasz rzeczywistość, stwierdzajac, ze zarzutem wobec konfy jest to, że korwin mowil o Hitlerze xD Przecież oni nawet nie maja spojnego orogramu gospodarczego a w sprawach swiatopogladowych to jakis dramat i upadek RiGCZ. No ale wypieraj sobie dalej rzeczywistość xD
W 2015 można było się mylić, dziś trzeba być niespełna rozumu, żeby twierdzić że Kaczyński i Tusk to ta sama zaraza.


@aei9077: #!$%@?ąc od konkretnych nazwisk, to nie rozumiem tego demonizowania symetryzmu. Czy jeśli wirus A wywołuje gorączkę, biegunkę i kaszel, a wirus B - gorączkę, biegunkę, kaszel i dodatkowo wysypkę, to mówisz po prostu: "Jeden pies. Oba te wirusy to dziadostwo" czy podkreślasz za każdym razem: "Nooo, pamiętajmy, że przy
@aei9077: acha czyli od 2005te same mordy? Gratuluje geniuszu.

Przypominasz mi dwie anegdotki.
Pirewszą gdzie szeryf zaproponował skazancowi albo powieszenie, albo strzal w glowe albo to co jest za zamknietymi drzwiami. Skazaniec wybrał powieszenie.

I druga anegdotka gdzie chlop nie byl szcześliwy i prosi o przepis na szczescie. Mnich kazal mu kupic koze.
Chlop popatrzyl dziwnie, ale jak uskyszal tak zrobil. Wraca po dwoch tygodniach i drze się na mnicha ze
@Anthermil: Świeży program przedstawią jutro.
Z programem gospodarczym jest tak, że jak Mentzen wyliczył wszystko w 2016, to po już dwóch latach to było nieaktualne.
Nie wiem czy jutro odświeżą wyliczenia czy też tylko przedstawią to wszystko bardziej ogólnie.

Program obyczajowy to wolność jednostki, indywidualizm, brak redystrybucji, odpowiadanie za samego siebie.
Co w tym złego?

Ty jakimiś mitami żyjesz.
Program obyczajowy to wolność jednostki, indywidualizm, brak redystrybucji, odpowiadanie za samego siebie.


@milymirek: I batożenie gejów, zakaz "promocji homoseksualizmu" bo się dzieci "pedalą", zakaz aborcji, a i jeszcze nie można się malować jeśli jesteś facetem (no chyba, że w TV np.), nie możesz obrażać bozi (ale innych już tak), nie możesz być sędzią, jeśli jesteś poganinem, a nie czekaj, to źle brzmi, jeśli nie wyznajesz chrześcijańskich wartości i pewnie jeszcze długo
@aei9077: I myślisz, że jak przyjdzie PO to nie będzie afer, krętactwa, nepotyzmu i tego samego co robi teraz PiS? No tak, na pewno z dojczami będziemy mieli lepszy kontakt niż teraz, co się przełoży dokładnie na 0 PLN do budżetu państwa.

Raz PiS, raz PO, a Polska cały czas w tyle.