Wpis z mikrobloga

Nie moge odnaleźć się w tej dziczy zwanej Polska na szosie. Jestem tu przejazdem i #!$%@? co się dzieje to jakaś masakra. Kierowcy praktycznie mnie nie widza, wyprzedzają jak idioci na żyletki. Ciagle jakieś pretensje idź pan w #!$%@? z tymi Januszami w samochodach. Dzisiaj kierowca z bagażnikiem na rowery wyprzedził mnie praktycznie na centymetry i jeszcze pretensje miał jak mu machnąłem ręką. W Niemczech jadą za tobą jak jest np linia ciągła i jak nie ma sporo miejsca to cię nie wyprzedza. W Polsce brak pobocza linia ciągła a wszyscy #!$%@? się na żyletki. Gdy jedziesz środkiem żeby cię nie wyprzedzili bo nie ma miejsca to ci trąbią i tak prubuja #!$%@? sie na sile. Jutro biorę kamienie i będę rzucać w #!$%@?. Mieszkam kupę lat w DE i wiem ze ze mna jest wszystko Ok. W niemczech jak cie nawet niemiec wyprzedzi na żyletki to z reguły jest to starszy dziadek i jeszcze zwolni żeby cię przeprosić. W polce dzicz i tyle.
#szosa #rower
  • 21
@HHokuss: witamy w p0lsce, o ile na bocznych drogach jest cisza i spokój, przynajmniej ja nie miałem jakichś przykrych incydentów poza luźno biegającymi psami, to na wojewódzkich już zaczyna się dzicz, raz pomachałem kierowcy tira środkowym palcem to zatrzymał ciężarówkę debil, czasem mam wrażenie że połowa kierowców cierpi na kompleks małego fiuta i czują ciągła potrzebę udowodnienia sobie, jacy to nie są męscy za kółkiem ( ͡° ͜ʖ ͡
@HHokuss: @andrzej9000: @Wirtuoz: @pek0s: #!$%@?. bardzo poprawiły się umiejętności kierowców w polsce, szczególnie tych młodych. przepuszczają ludzi na pasach, przepuszczają rowerzystów, wyprzedzają ich z zachowaniem odpowiedniego dystansu. oczywiście zawsze znajdą się debile albo dziady z komuszą mentalnością, ale to margines.

może to zależy od regionu, na dolnym śląsku jest w porządku
@Im_from_alaska potwierdzam. Rzadko kiedy spotykają mnie nieprzyjemne sytuacje na drodze, niedawno nawet tir mnie wpuścił przed siebie jak wjeżdżałem z podporządkowanej na 94 krajową. Po Wrocku jeżdżę sporo i kultura kierowców bardzo na +