Wpis z mikrobloga

Uważajcie na swoje rowery. Ja właśnie swój ledwo uratowałem od kradzieży. Przy okazji nie polecam zapięcia on guard pitbull 8005, byle gumowka na baterię je przecina jak masło. Dla zasięgów wołam też #rower
#wroclaw
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przy okazji nie polecam zapięcia on guard pitbull 8005, byle gumowka na baterię je przecina jak masło.


@Tureczek94: kazde zapiecie mozna szybko pokonac... chyba ze lancuch 10mm i klodka dobra to kradziez bedzie dluzsza bo lockpicking bedzie ze 3 minuty trwac a nie 10 sekund jak w przypadku ciecia
  • Odpowiedz
@Sinti: śpię sobie lekkim snem bo deszcz w parapet stuka słyszę gumowke wychylam sie patrzę chcą coś przeciąć no to wydarlem jape żeby to zostawili, schodzę na dół ich nie ma rower na szczęście stoi
  • Odpowiedz
guard pitbull 8005,


@Tureczek94: myślę, że gumówką raczej każde zapięcie pójdzie jak masło - ale to prawda, s--------y tylko czają się i nic nie oszczędzą. Ostatnio wracając z nocki widziałem dwóch jegomości co w 30 sekund dwa rowery przechwycili.
  • Odpowiedz
@mlody221: ogólnie zapięcie polecane czy to na forum czy gdzieś. Jednak się przekonałem że to g---o. Poprzednie było dużo solidniejszego, ale był to łańcuch kryptonite, ale klucz mi strzelił i stwierdziłem że kupię u locka. Wiec teraz go nie polecam
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 99
@Tureczek94: lol xD Przecież wszystko przetniesz kątówką jak masło, nawet łańcuch z najwyższej serii Abusa czy Kryptonite, max 2 minuty cięcia jak ktoś ma wprawę.
  • Odpowiedz
  • 15
@Tureczek94 Nie masz bladej pojmy o tym, co piszesz. Szlifierka kątowa pokona każde zabezpieczenie mechaniczne a akumulatorowa wcale nie jest gorsza. Tego u-locka trzeba przeciąć i tak w dwóch miejscach by zdjąć go z roweru.
  • Odpowiedz
@geuze: obrabiales kiedys wysokotwarda hartowana stal? Nie wiem z czego robia zabezpieczenia do roweru bo nigdy sie tym nie interesowalem ani nie mialem do czynienia z drozszymi zabezpieczeniami, ale do takiej stali to z katowka nie podchodz. Nawet gdyby jakims cudem tarcza diamentowa przez to szla to zajmie to wieki a halasu narobisz na cale miasto
  • Odpowiedz
@geuze 2 minuty cięcia to nie jest "jak masło" ;) ale fakt, przed dobrą kątówką z dobrą tarczą nie ma zabezpieczenia. Chyba, że trafisz na jakiegoś totalnego amatora z kiepskim sprzętem to pomęczy się i pójdzie do domu. Widziałem już takich, którzy polegli na grubszym kawałku zwykłej miękkiej stali. Trafisz na zawodowca to rzeczywiście kwestia tego czy będzie miał kilka minut spokoju.
@Tureczek94
  • Odpowiedz
@Tureczek94: Właśnie taka jest funkcja zabezpieczeń. Mają utrudnić kradzież i wydłużyć czas pracy przy „fancie”, a nie uniemożliwić jego przechwycenie.

Jeśli się nie mylę to klasy drzwi antywłamaniowych to też czas potrzebny na sforsowanie zabezpieczeń
  • Odpowiedz