Wpis z mikrobloga

Ktoś popełnia wykroczenie? No cóż, nie będzie możliwości go identyfikować, ponieważ on nie popełnia wg statystyk więcej wykroczeń niż kierowcy aut... Odwracanie kota ogonem. Co ja #!$%@? czytam. A jak ktoś komuś furę przerysuje to też wyskoczysz ze statystykami @reddin ?
#prawodrogowe #patologiazewsi #rower #polskiedrogi #wroclaw #polskiyoutube #pytaniedoeksperta #stopcham
Pobierz BomBom - Ktoś popełnia wykroczenie? No cóż, nie będzie możliwości go identyfikować, p...
źródło: comment_1624869419IIGhR8FiTVdgdjpfBsSSGi.jpg
  • 79
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BomBom:
W stosunku do kierowców bezpieczna infrastruktura też daje lepsze rezultaty odnośnie przestrzegania przepisów i bezpieczeństwa. Oddzielenie ruchu rowerowego od pieszego powoduje, że rowerzyści przestają jeździć po chodnikach.

Spowolnienie ruchu na ulicach oraz malowanie tam pasów dla rowerów także.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BomBom:
Błagam. Chcesz podobne filmy o kierowcach? Też nie dostają mandatów w takich przypadkach.

Rozmawiamy o rozwiązaniach systemowych, które muszą mieć solidne podstawy i mieć uzasadnienie.
@BomBom:
Ja wątpię, że odczytasz numer z nagrania. Skąd w ogóle pomysł, że ona będzie poprzecznie do osi? Ja nie mam bagażnika, poprzecznie byłaby za kołem. Gówno zobaczysz, dopiero w czasie zakrętu i małe numerki będą nie do odczytania.

Do tego jak taki koleś przejedzie na czerwonym i wymusi to tablica nie będzie potrzebna - będzie leżał na poboczu.
@janekplaskacz: Myślę że dałoby się to ogarnąć, nie moja w tym głowa. Ciągle uważam że identyfikacja patusów na rowerach musi być, tak samo jak innych uczestników ruchu. Póki ktoś nie będzie miał nad sobą widma konsekwencji dalej będzie odwalał samowolkę
@BomBom:

Póki ktoś nie będzie miał nad sobą widma konsekwencji dalej będzie odwalał samowolkę


Tyle, że ta samowolka bardzo rzadko powoduje poważne skutki. Rowerzyści nie zabijają tysięcy ludzi, jak zabijają to głównie siebie (a wówczas tablica nie jest potrzebna).

Dlatego kosztowny system nie znajduje uzasadnienia.
@BomBom:

Przepisy i sygnalizacja jest dla lamusów co nie?


Policja niech wlepia mandaty, ale zagrożenie nie jest tak duże, żeby usprawiedliwić wprowadzania kosztownego systemu. Czy ja to nie dość wyraźnie do tej pory napisałem?

Piesi też łamią prawo, przechodzą w niedozwolonym miejscu, rysują samochody itd ale to nie powód, żeby wprowadzić chiński system rozpoznawania twarzy.