Wpis z mikrobloga

Ktoś popełnia wykroczenie? No cóż, nie będzie możliwości go identyfikować, ponieważ on nie popełnia wg statystyk więcej wykroczeń niż kierowcy aut... Odwracanie kota ogonem. Co ja #!$%@? czytam. A jak ktoś komuś furę przerysuje to też wyskoczysz ze statystykami @reddin ?
#prawodrogowe #patologiazewsi #rower #polskiedrogi #wroclaw #polskiyoutube #pytaniedoeksperta #stopcham
Pobierz BomBom - Ktoś popełnia wykroczenie? No cóż, nie będzie możliwości go identyfikować, p...
źródło: comment_1624869419IIGhR8FiTVdgdjpfBsSSGi.jpg
  • 79
@BomBom:

Z takim założeniem w każdym aucie masz lewe blachy


Z założeniem, że skala kosztów jest nieważna a ważne są tylko korzyści to należy:
- zorganizować policję rowerową w sile kilkunastu tysięcy etatów do pilnowania rowerzystów, czy mają legitne blachy
- wprowadzić obowiązkowy monitoring na każdym rogu ulicy
- wprowadzić blachy dla pieszych albo system rozpoznawania twarzy
- zatrudnić kilkanaście tysięcy policjantów do pilnowania pieszych, czy na pewno mają blachy
@BomBom:

Nie, założyć blachy rowerom.


No to wracamy do pierwszego pytania:
Naprawdę sądzisz, że taki koleś będzie miał legitną (albo, że w ogóle będzie miał) tablicę rejestracyjną?

Ale wy się boicie tego.


Bo to głupi obowiązek. Tak samo głupi jak zakładanie blach pieszym. Sądzisz, że piesi nie będą mieli nic przeciwko?
@janekplaskacz: Mam prawo tak sądzić. Jakoś w autach się to sprawdza, i wiele kanałów rowerowych jak łódzki rejestrator czy nawet sam reddin konfidenci na podstawie blach więc tak.

Chcesz zakładać blachy pieszym? Po co?
@BomBom:

Mam prawo tak sądzić.


Masz prawo sądzić różne rzeczy. Tyle, że to nie oznacza, że tak będzie. Szanse na to, że blachy będą, będą prawdziwe i niezasłonięte ani pogięte są nikłe u takiego osobnika.

Jakoś w autach się to sprawdza, i


Przy motocyklach zaś średnio. Często wyginają blachy.

Chcesz zakładać blachy pieszym? Po co?


Ja nie chcę, idę twoim tokiem rozumowania.
@BomBom:

No cóż, jeżdżę motocyklem i nie wyginam i nie odpowiadam za tych co zaginają,


Jeżdżę rowerem i nie stwarzam niebezpiecznych sytuacji i nie odpowiadam za tych co zaginają.

a nadal mam obowiązek i co?

Oni też będą mieli obowiązek i co?

Mamy z tego zrezygnować bo niektórzy zaginają?


Mamy zrezygnować bo koszty nie usprawiedliwiają korzyści.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BomBom:
Ostatnia śmiertelna ofiara rowerzystów była w 2019 roku. Wszyscy rowerzyści, którzy spowodowali śmierć pieszego zostali zidentyfikowani i postawieni przed sądem. W 2020 takich przypadków nie było.

Za najbardziej głupie zachowania rowerzystów cierpią sami. Za głupie zachowania kierowców też oni cierpią.

W statystykach nie są ujęte lżejsze przypadki. To właśnie te, których lżejsza waga nie usprawiedliwia kosztów systemu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BomBom:
Nadal wdrażanie kosztownego systemu do mało znaczących przypadków to niepotrzebny koszt. W ważniejszych przypadkach rowerzysty nie trzeba szukać a w najważniejszych historia pokazuje, że pomimo braku tablic rowerzystę udawało się znaleźć.
@janekplaskacz: Jak widać, na ww nagraniu patus ma się dobrze, a sam przyznasz że zasługuje na mandat, i niejednokrotnie pokazywał ze nic sobie z tego nie robi ¯\_(ツ)_/¯ A jak dostał prawie w #!$%@?ę, to uciekł do TVN'u bo biją...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BomBom:
Ale to nie jest żaden poważny przypadek, to nie jest coś co usprawiedliwia wprowadzenie kosztownego systemu. Kierowca na filmie też zasługuje na mandat, ma tablice, czy dostał mandat?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BomBom:
Poważne straty materialne lub uszczerbek na zdrowiu. Polecam statystyki i porównanie ile tych poważnych strat czy uszczerbków dokonali rowerzyści vs kierowcy. Rowerzysta ma niewielkie szanse zrobić komuś innemu poważna krzywdę. Masa i prędkość w porównaniu do auta są dużo mniejsze.

A bezkarność to problem z policją nie z tablicami. Wola stać w krzakach i suszyć niż być obecni na ulicach. Jak w Czechach przejechałem na czerwonym policja zatrzymała mnie za