Wpis z mikrobloga

Miałem/chciałem zrobić coś potrzebnego mi do zmiany pracy/podwyżki/utrzymania pracy... plan był na weekend ale oczywiście prokrastynacja zwyciężyła i zagpodarowała ten czas :(

Było tyle innych spraw ważnych i ważniejszych..
Piątek noc przedłużona, późna pobudka, sobota pomagałem fizycznie w rodzinie ( więc niby ""usprawiedliwone""), wyjście wieczorem, niedziela późna pobudka, wyjście na rower dotlenić się, potem zmęczony trzeba odpocząć, obiad, wykop, 2-3 seriale i film, wykop, porządki w kartach przeglądarki ... i niedziela przepadła.

W tym momencie gówniany nastrój i poczucie winy...ehh dziś już nic nie zrobię, może pójdę wcześniej wstać i pobudka o 5 rano i coś produktynie zrobię ..

Odkładanie na później do momentu gdy jest już za późno.. właściwie odkładam większość swojego życia odpoczywająć i prokrastynując przez dni..

Kurła... totalnie brakuje mi motywacji, etap zobojętnienia, wywalenia, nie robienie bo jeszcze się uda ( _), ciągnie się to gówno ze mną już wiele lat.

Jak Wy sobie z tym radzicie lub jak ktoś sobie poradził i ma swoje rady?

#motywacja #psychologia #prokrastynacja #rozwojosobisty #praca #produktywnosc #psychiatria i troche #depresja
  • 14
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@morik: przede wszystkim- zrobić sobie nawyk,
możesz dzień wcześniej ustawić że od tej godziny pracujesz, reszta dnia-wolna,
trochę coachowo, zacznij to robić

jak już będziesz to robić to:
badz dla siebie cierpliwy, nie wyzywaj sie
mozesz wdrazac sobie nawyki malymi kroczkami
jeżeli to coś to nauka czegoś, to możesz uczyć się z kimś przez taką stronę @ snuffkin kiedyś pisała o tym na blogu (pomaga w nietraceniu koncentracji), ewentualnie ucz się
  • Odpowiedz
@morik: rozbij listę na jak najmniejsze rzeczy i małymi krokami, lepsze 5-15min do przodu niż nic. Ewentualnie możesz dokupić sobie cdp cholinę w aptece trochę pomaga na motywację. Tylko gorzej jak weźmiesz się za głupoty albo zaczniesz sprzątać.
  • Odpowiedz
@morik: a może właśnie dobrze zrobiłeś? Przecież pomagałeś rodzinie, spędziłeś czas na wyjście, poruszałeś się, dałeś sobie przerwę. Kiedy chcesz odpoczywać, skoro masz wyrzuty sumienia wobec weekendu? Kiedy odpoczniesz, po śmierci?
  • Odpowiedz