Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 150
A jak się pluł jak robili o nim dokument w tvn24 xD

Typ dzwonił do niego, a on: Żeby w mojej ojczyznie POWTARZAM W MOJEJ OJCZYŹNIE mnie tak traktowali, jak oni śmią pytać o krycie księży ruchających dzieci () (,)

To teraz ma XDDDDDDDDDD

#bekazpisu #polityka #bekazprawakow #bekazkatoli
Pobierz jaroty - A jak się pluł jak robili o nim dokument w tvn24 xD

Typ dzwonił do niego, a...
źródło: comment_16246201713UafktRLp9zR1ViGhBSSFt.jpg
  • 20
Polski episkopat jest tak pogrążony że już nie jest brany pod uwagę...


@zagu: myślę że za kilkadziesiąt lat będzie rozdziałka od Watykanu i polski kościół narodowy, bo te #!$%@? w sutannach nawet w 1% nie słuchają się papieża a podobno on ma władze absolutną i jego słowo to dogmat. xd

Panie po janie Pawle to już nie ma papieży
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShineLow:

jego słowo to dogmat

Tylko w kwestiach wiary i chyba też nie zawsze.

Ja wieszczę schizmę znacznie wcześniej. Tylko to jest uzależnione od tego jaki kurs polityczny obierze Polska.
@zagu: władza absolutna w każdej kwestii, jeśli papież powie że masz podskoczyć to pytasz jak wysoko.
Z perspektywy osób wierzących papież jest ostatnim łącznikiem ziemia>bóg

W Kościele katolickim władza papieża ma charakter wyjątkowy. Słowami konstytucji Pastor aeternus z 1870 można określić ją następująco: „najwyższa i pełna władza jurysdykcji nad Kościołem rzymskokatolickim zarówno w sprawach wiary i moralności, jak też w sprawach dyscypliny i rządzenia”, a także władza „prawdziwie biskupia, zwykła i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ShineLow: Dokładnie masz rację. Hierarchowie już dawno mają w poważaniu zdanie papieża. Pytanie jest jedno, przyjmijmy że dochodzi w Polsce do wariantu z Chile, co wtedy robi episkopat? Wg. mnie będzie wielka akcja że Franciszek to heretyk.
@Marcinx1: w Polsce będzie inaczej niż w Irlandii i Chile. Przede wszystkim tam państwowe telewizje same ujawniały takie przypadki i domagały się wyjaśnienia tej sprawy, u nas TVPiS mówi, że to prostu lewactwo chce zniszczyć Kościół Święty. Tam reagowało też państwo, u nas prokuratura jest bardziej pobłażliwa dla pedofili niż organy watykańskie, Prokurator Generalny i Rzecznik Praw Dziecka bili brawo, gdy Rydyzk mówił, że pedofilia wśród księży to tylko pokusa. Państwowa