Wpis z mikrobloga

@embrion: @RotflCopter:

Niestety nie mam interesu w reprezentowaniu żadnej ze stron w klimatycznych wojenkach, bo nikt mi za to nie płaci. Jeśli chcecie zgłębić temat dla własnej satysfakcji to mogę polecić lekturę publikacji naukowych z dziedziny geologii na temat wahań temperatury i poziomu oceanów, oraz przyczyn pojawienia się lodowców na naszej planecie.
@RotflCopter:
pogoda to nie klimat

jeśli rzucisz kością w zasadzie nie ma opcji by przewidzieć (poza ślepym strzałem) jaka cyfra padnie w zakresie od 1 do 6

za to wykonując kolejne rzuty i wyliczając z nich średnią, owa średnia będzie zbliżała się do 3,5 i plus minus mieściła w tej wartości z bardzo niewielkim odchyleniem przy odpowiednio wysokiej ilości rzutów

to jest mniej więcej analogia różnicy między jednym, a drugim
metereologia nie jest w stanie przewidzieć pogody za 1 dzień


@RotflCopter: jest w stanie z całkiem niezłą dokładnością

są w stanie wysrać wniosek że ułamek stopnia więcej średnio na świecie jest bezpośrednio odpowiedzialny za jakieś lokalne kataklizmy xd


@RotflCopter: te lokalne kataklizmy nie są takie lokalne, bo jest to ogólnoświatowe zjawisko nasilenia ekstremalnych zjawisk pogodowych

krótkie wyjaśnienie: https://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-ekstremalne-zjawiska-pogodowe-nie-wiaza-sie-z-globalnym-ociepleniem-26