Wpis z mikrobloga

Mini recenzja koszulek Adler w nawiązaniu do https://www.wykop.pl/wpis/58567729/polecacie-jakies-zwykle-jednokolorowe-koszulki-bez/

Ok, tak to wygląda. Moje wymiary to 185cm, 76kg, 81cm pas, 92cm klata, sylwetka zdrowa bez brzucha. Widać, że ćwiczę ale nie jestem #!$%@?. Wszelkie rozmiarówki po tych wymiarach mówią, że powinienem nosić M-ki i cały czas się to zgadza.

Koszulki, które mam to dokładnie:
- Heavy NEW 137 (dostępny głównie pod marką Malfini czyli ten sam Adler ale rebrandingu)
- Viper (Replay) 147 (slim ale z okrągłym dekoltem)

Przed zakupem wziąłem jedną z pasujących na mnie koszulek innego producenta i zmierzyłem ją w tych samych miejscach, których wymiary podaje producent https://www.adler-sklep.pl/koszulki-adler-meskie/143-koszulka-adler-replay-viper.html?search_query=slim&results=17#/4-rozmiar-m/43-kolor-60_denim

Koszulki na mnie pasowały więc rozmiar był zgodny z oczekiwaniami, dodatkowo po sprawdzeniu wymiarów wyszło na to, że koszulki które dostałem mają odchyłki +/-0.5cm od danych deklarowanych (np. Viper 143 był krótszy o pół i miał krótsze o pół rękawki, za to heavy był ciut szerszy pod pachami i ciut dłuższy).

Materiał miękki w dotyku, nieprześwitujący. Zarówno viper (deklarowane 180g/m2) oraz heavy new (deklarowane 200g/m2) fakturą przypominają inne koszulki, których producenci deklarują również 180g/m2 (np. Othertees, Decathlon Everlast, Pentagon). Są znacząco grubsze w dotyku niż T-shirty Outhorn gdzie deklarowane jest 170g/m2 i są lekko grubsze od T-shirtów 4f, w których deklarowane jest 180g/m2. T-shirty H&M to w porównaniu do Adlera szmaty.

Po założeniu moje spostrzeżenia:

- Viper leży jak ulał. Wszystko trzyma się ciała i nic nie odstaje. Ładnie opina się na ramionach i faktycznie jest "slim" podkreślając sylwetkę ale zostawiając trochę miejsca na oddech (nie opina się na brzuchu i daleko mu do koszulek przylegających do ciała typu 100% poliestru/odzież funkcjonalna). Do tego najważniejsze, jest odpowiednio długi i przy moim wzroście nawet w skłonie nie doświadczamy Rowu Mariańskiego.

- Po nałożeniu Heavy New dwie rzeczy. Raz, bardzo rzuciły się w oczy odstające rękawki. Końcówki po zewnętrznej stronie ramion. Gdzie przy Viperze rękawki przylegały na całym obwodzie to przy Heavy robi się dostający namiot na ~2cm. Patrząc na inne koszulki, które mam ten efekt też występuję ale w znacznie mniejszym stopniu. Może to być spowodowane nowością koszulki i wyprasowaniem w kant, zobaczymy jak będzie z czasem. Dwa, odstający kołnierz, gdzie inne koszulki, które mam zawsze ładnie układały się na karku tak w Heavy widać "dzióbek" na 1cm. Niby mało ale zauważalne.

Generalnie sprawdziło się to co wyczytałem ze szczątkowych wypowiedzi na tagach na temat ciuchów, że lepiej w Adlerze brać dopasowane koszulki i dokładnie się zmierzyć a Heavy wybierać, kiedy mamy czym ją wypełnić. Mam tylko jeden egzemplarz Heavy więc nie wiem czy może ten odstający kołnierz to po prostu defekt produkcyjny czy wszystkie tak mają.

Na ten moment na pewno dokupię jeszcze kilka innych Viper bo bardzo mi się spodobały. Z Heavy mam mieszane uczucia przez ten odstający kołnierz. Jak ją trochę znoszę i przejdzie pierwsze pranie wydam finalny werdykt.

@k__d: @Adass: @LeslieDancer: #koszulki #modameska #adler #tshirt #tshirty #ubierajsiezwykopem
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Catmmando: dzięki za zawołanie. Wydaje się to być ciekawą alternatywą, ale raczej nie zamówię, bo ewentualny zwrot trzeba słać do producenta do Czech
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Catmmando: @k__d: Adlera dostaniesz na allegro. W Heavy przeszkadza mi to, że kołnierzyk jest dość "wysoko" przez co opina szyję i czuje się jakby mnie ktoś dusił.
  • Odpowiedz
@Catmmando: @Kapitan_Ameryka: po 1 praniu lekko się skurczą, później już trzymają wymiar. Więc przed domowieniem kolejnych trzeba wyprać i przymierzyć jeszcze raz.
Mam sporo modeli od adlera, heavy new mają taki sam kołnierzyk jak te slimy, więc dostałeś jakiś z wadą.
Niestety te koszulki mają straszny rozstrzał wymiarowy, szczególnie to widać na rękawach. Ten sam model, a potrafią być dłuższe i szersze nawet o 2 cm.
  • Odpowiedz
@JUSTd0IT: @Kapitan_Ameryka: @Adass: @k__d: @LeslieDancer

Pierwsze noszenie i pranie za mną. Podczas noszenia koszulki, szczególnie heavy new ułożyły się i rękawki przestały być tak widoczne. Problem kołnierza znikł.

Po praniu o ile heavy new wymiary zachował tak Viper faktycznie się skurczył i to nieźle ok 3.5cm na długości. Czyli łącznie jest już o 4cm krótszy względem wymiaru podawanego przez producenta. Przez to przy kucaniu zaczął robić się lekki
Catmmando - @JUSTd0IT: @KapitanAmeryka: @Adass: @k_d: @LeslieDancer

Pierwsze nosze...

źródło: comment_16247147701ZF3Q3hgcJimP6ORNAAOzX.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LeslieDancer: aktualnie jest taka sytuacja że heavy sprawdził się co do rozmiaru i nie mam już do niego uwag Viper bardzo mi się podobał ale po jego skurczeniu jest teraz tak że M stał się zbyt mały a L wymiarowo wygląda na za duży (ma wymiary większe niż Heavy M)
  • Odpowiedz