Wpis z mikrobloga

Nie generalizując, po prostu pytam, czy tylko Polscy kierowcy są tacy #!$%@??

Droga z ograniczeniem prędkości do 50, jadę 48 i mnie każdy wyprzedza? Po cholerę? Wyprzedzać muszę bo się uduszę? Zero dla nich świętości, linia ciągła? Albo nawet podwójna ciągła bo jesteśmy przed ostrym zakrętem? 70 na liczniku i ciśnie debil przede mnie, gdzie tu sens? Mam Mercedesa z 160kuca pod maską i turbiną, jakbym chciała to tego gościa wyprzedzę po takim głupim manewrze w 5 sekund, po co się na siłę przede mnie wpycha, łamiąc prawo, przecinając linię dzielącą pasy, przekraczając dozwoloną prędkość o ponad 20km/h w terenie zabudowanym? Ja jestem #!$%@? czy Ci ludzie?

Tak samo pas rozbiegowy przy wjeździe na przykładowo dwupas, poezja, ostatnio widziałam wpis o treści Czy Polacy boją się pasa rozbiegowego? nie czytałam, ale w pełni się zgadzam, pas rozbiegowy chyba na 300m, typ przede mną... stanął autem na początku pasa.

Nie mam już siły, głowa mnie boli od głupoty na drodze. Trzeba było prawka nie robić i jeździć rowerem.
Tylko w polszy takie ameby, czy to zjawisko globalne? #p0lka jestem i nie bardzo zwracałam uwagę jak jeżdżą ludzie za granico.

#prawojazdy #polskiedrogi #polska
Pobierz V.....m - Nie generalizując, po prostu pytam, czy tylko Polscy kierowcy są tacy #!$%@...
źródło: comment_1624289813Va5vndMrq2x0fy9rZZcPAk.jpg
  • 221
@Victim wiesz skąd ten problem? Z naszych przepisów i nadzorców prawa, dlaczego foto radary ustawione sa na drodze z ograniczeniem do 50 a jak jedziesz 59 to nie robi Ci foty? Druga rzecz, dlaczego policja jak łapie na radar w miejscu do 50 a ludzie jeżdżą 60-70 to nie zatrzymuja do kontroli tylko dopiero tych co jada z 80? Tego uczy polakow prawo, ze nie musisz sie do niego stosować chyba ze
@Victim: mordo, przejmujesz się, bo napisałaś obszerny post na wykopie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Ludzie wyprzedzają z tysięcy różnych powodów. Ważne, żeby się tym nie przejmować. A testosteron jest w Tobie, gdy prowadzisz. Nie powinno Cię to boleć, że ktoś Cię wyprzedza czy łamie przepisy. Tak można sfiksować.
a ja mam amg i mnie nie wyprzedzisz.


@Jestembogaty: Takie zachowanie jest surowo zabronione, ponieważ stwarza niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jeżeli inny kierowca rozpoczął manewr wyprzedzania naszego pojazdu, mamy obowiązek utrzymać stałą prędkość. Za przyspieszenie w tym momencie grozi mandat w wysokości 350 zł.

Pozdrawiam Twojego AMG, wyprzedzę.
@Victim mam wrażenie że na temat absurdalnych ograniczeń prędkości wypowiada się coraz więcej osób zatrzymanych mentalnie w latach 90tych z dziurawymi drogami i polonezem prowadzącym się jak ponton i Ty się niestety do nich zaliczasz. Jest pełno miejsc gdzie ograniczenie nic nie wnosi do bezpieczeństwa jak i miejsc gdzie jest ono zbyt wysokie przez co kierowca jest zaskoczony. Nie jestem szurem uważającym kompletnie inaczej, zgadzam się że na ekspresówce np nawet jak
@Victim: A to jest notabene idiotyczny przepis. Bo jakby go tak 100% stosować, to ruch na autostradzie byłby całkowicie sparaliżowany, bo praktycznie zawsze ktoś tam kogoś wyprzedza.
@Victim: osobiście na drodze najbardziej drazni mnie niekonsekwencja. Jeżeli ktoś sobie jedzie 50km/h to spoko, niech jedzie i będę sobie za nim jechał aż będę miał szansę wyprzedzić albo nie, zależy od humoru i od tego czy mi się śpieszy czy nie. Jednak jak za kimś jade i ktoś jedzie 48, po chwili 40, później z niewiadomych przyczyn przyspiesza do 60 żeby za 0,5 km zwolnić do 40 to po prostu
@Victim Może żeby penis urus? ( ͡º ͜ʖ͡º) Mentalność tych #!$%@? mnie niezmiernie bawi, limit jest powiedzmy 50, to ten jedzie 80, bo to tylko 'sugestia' i on wie lepiej ile tutaj jest bezpiecznie xD

Może czasem warto pomyśleć o innych bo nie każdy ma drodze pokonuje dziennie 20 km. Są tez tacy ktorzy spędzają za kółkiem kilka godzin dziennie. Na zachodzie jest ta różnica, że jak