Wpis z mikrobloga

Wygrałem licytację kupiłem #rower na allegro, koszty przesyłki opisane jak na pic rel. Oczywiście zapłaciłem przez allegro wybierając kuriera za 0zł bo tak to było ustalone w aukcji.
Dziś rano dostałem takiego maila:

"Dzień dobry, zaszło jakieś nie porozumienie ,ponieważ pan nie zapłacił za koszt przesyłki 180zł, być może mój błąd przy wystawianiu 0 zł to przy odbiorze osobistym. Rower był od złotówki także nie zaznaczyłabym koszt przesyłki zero."

Otworzyłem dyskusję w panelu allegro, ciekaw jestem jak się sprawa rozwinie. Czy sprzedająca ma obowiązek prawny wysłać mi towar na warunkach na jakich go kupiłem? Czy może nie wysłać mi towaru i zwrócić pieniądze?

Swoją drogą to jest zgodne z regulaminem żeby koszt wysyłki roweru wynosił 180zł? Przecież tyle kosztuje wysyłka palety ważącej kilkaset kilogramów xD
#allegro
Wyszynkowski - Wygrałem licytację kupiłem #rower na allegro, koszty przesyłki opisane...

źródło: comment_1624265982mruat4EwWxQCgpfvpgIWak.jpg

Pobierz
  • 30
@pannakota: ale pocztexem trzeba dowieźć paczkę na pocztę, kurier jej nie odbierze ode mnie. A co jeżeli sprzedająca nie ma jak zabrać paczki na pocztę bo nie ma wystarczająco dużego samochodu? Wiem jaka jest cena na poczcie, kurier DPD/DHL to teraz ok. 70zł za przesyłkę tego rozmiaru
@Wyszynkowski:
Jak to była oferta kup teraz, to w momencie zakupu została zawarta prawnie wiążąca umowa sprzedaży. Ty masz zapłacić ustaloną kwotę, a sprzewadca wydać towar.
@Seraphiel:
Trzy dzyszki to trochę dużo, dwie w zupełności wystarczą.
Wg screena najtaniej wychodzi Pocztex Ekspres24 (door2door) lub Pocztex Kurier48 (ale trzeba nadać w placówce i tu często są wykluczenia dla osób fizycznych).