Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1413
I pomyśleć, że Polska mogłaby mieć teraz zajebistego, tolerancyjnego prezydenta, szanowanego za granicą, inteligentnego, znającego języki ale przede wszystkim znającego się na swojej robocie i umiejącego postawić się szkodliwej prawicowej władzy katolickiego betonu. Ale nie, stare dziady i incele z konfederacji wybrali debila-zakolaka ośmieszającego nas na arenie międzynarodowej i stawiającego Polskę w opozycji do wszystkich zamiast budować współpracę. Ależ to #!$%@? boli. #bekazpisu #bekazprawakow #warszawa #polityka
źródło: comment_1624205995xe0BBJLg1otxaQbay4QErY.jpg
  • 217
@PomidorovaLova:
Szczerze powiedziawszy to gówno obchodzi mnie jego tolerancja i tęczowo-kościelne wojenki.
Jako zarządca, jest bardzo średni, o gospodarce niewiele wie.
Warszawa za jego czasów jakoś specjalnie nie błyszczy, a wiele decyzji jak choćby strefy relaksu są bardzo wątpliwe.
Natomiast zagłosowałem na niego tylko dlatego, że Duda jest jeszcze gorszy, i gdyby w II turze spotkał się z innym kandydatem niż Pisowcem, nie zagłosowałbym za nim
zadne bajkowe stwory nie są tak szkodliwe jak te kościelne


@PomidorovaLova:
Nikt z was nie ma racji.
Zarówno całkowita delegalizacja kościoła i wystrzelanie księży, jak i delegalizacja tęczy i wsadzanie LGBT do więzień, lub całkowita legalizacja LGBT, łącznie z adopcją i specjalnym przedmiotem w szkole -nic w tym kraju by nie zmieniło.

Bo to nie kościół i nie LGBT jest problemem, a niskie zarobki, kiepska gospodarka, brak innowacji w przedsiębiorczości, kulejąca
@mango2018: Czyli przejęcie majątku kościoła, odcięcie kroplówki z budżetu państwa lub przeniesienie obciążeń na samych wierzących, wywalenie katechezy i wprowadzenie np. nauki o przedsiębiorczości w większym wymiarze godzinowym dla uczniów przy równoczesnej liberalizacji prawa aborcyjnego które pozwoli na mniejsze obciążenie najmniej zarabiających i zwyczajnym ucywilizowaniu związków partnerskich dzięki czemu homoseksualne i heteroseksualne chętniej zawierałyby je w Polsce, przy okazji nie rujnowałoby budżetów samorządów poprzez np. ucięcie funduszy unijnych i funduszy norweskich
Czyli przejęcie majątku kościoła, odcięcie kroplówki z budżetu państwa lub przeniesienie obciążeń na samych wierzących, wywalenie katechezy


@eriicforrester: ..... Dokładnie tak, nic by to nie zmieniło. Byłoby to dobre, ale wpływ na gospodarkę byłby żaden.
Pensje katechetów to raptem 1% budżetu przewidzianego na edukację.

To co mówisz, to raptem kropla w oceanie, i zrobienie tego wszystkiego - nic by nie zmieniło.
@mango2018: Zacytowałeś jedną, drugą rzecz a odniosłeś się do trzeciej (oczywiście pomijając resztę) dzięki której strumień pieniędzy skierowany na katolicką indoktrynację można by było przeznaczyć na naukę przedsiębiorczości dzieciaków. Jak masz produkować takie gówno to weź mnie w ogóle nie wołaj. XD
@eriicforrester:
A więc?

Majątek kościoła oceniany według Newsweek to 10mld
Koszt religii, to 2mld
Fundusze norweskie około 3mld

A więc:
Likwidując kościół i przejmując ich majątek, starczyłoby na 5 lat funkcjonowania TVP, bądź budowę połowy portu CPL.
Fundusze norweskie to 1% max 2% budżetu samorządów, a dodatkowa lekcja tygodniowo przedsiębiorczości, nic by nie zmieniła.

na katolicką indoktrynację


To w skali budżetu państwa, raptem nawet nie drobne na waciki i zamiast #!$%@?ć
@JanuszSraczek: Wykopek odkrywa, że w ramach jednej partii/ugrupowania istnieją różne skrzydła ideologiczne. XDDD No najlepiej by było, żeby głosowania były zdominowane sposobem rozumowania jednego odrealnionego staruszka. Upsss...
Majątek kościoła oceniany według Newsweek to 10mld


@mango2018: Budżet kochaniutki, budżet. Składowe to datki, dotacje z budżetu państwa i interesy klechów. Same grunty które posiada kościół to według różnych szacunków ok. 10 miliardów złotych, pomijając budynki które na nich stoją a to kolejne parę miliardów. Całość to nie taka kropla a konkretne jezioro a np. jeden z postulatów liberałów i "liberałów" o zmniejszeniu liczebności sejmu i zlikwidowanie senatu to jest kropla.
@eriicforrester: liczysz wartość kościołów? i co z nimi zrobisz? przekształcisz na dyskoteki? rozbierzesz i rozdasz cegły potrzebującym? Z PRL sporo zabytków tak rozebrano na kruszywo pod drogi, bo ważniejsze dla klasy robotniczej.
Budżet kochaniutki, budżet.


@eriicforrester: No przecież mówię, o budżecie. Newsweek i oko.press wyliczyli wartość gruntów kościoła na 7mld, a dodatkowe 3mld wartość budynków. Choć same kościoły jako budynki warte są tyle, co ziemia na których stoją.

Ile dopłaca państwo do kościoła - też jest jasne, bo to żadna tajemnica, fundusz kościelny, kapelani, katecheci, i inne kosztują podatnika rok w rok 2mld.

Są to bardzo duże kwoty dla Kowalskiego, ale w skali
@eloar: W wielu miejscach na zachodzie Polski stare, protestanckie kościoły zostały przejęte przez państwo i kwestia ich przeznaczenia zależała od gminy. Były sytuacje, że teren lub teren z zabudową miały być przeznaczone właśnie na kluby bo znalazł się na to inwestor ale lokalna społeczność była przeciwna temu pomysłowi. Było to dawno temu, nie mam z tym żadnego problemu, tak zdecydowali lokalsi, kwestia tego, co byłoby bardziej korzystne dla budżetu danej gminy.
zajebistego, tolerancyjnego prezydenta, szanowanego za granicą, inteligentnego, ale przede wszystkim znającego się na swojej robocie


@PomidorovaLova: i nawet nic z tego nie jest prawdą xD
Duda jaki jest taki jest, właściwie nic nie robi, więc nic nie popsuje, a Rafał może dalej się spokojnie lenić na obecnym stołku.
@eriicforrester: liczysz wartość praktycznie bezwartościowych budynków, które mają bardzo ścisły cel, a właśnie celu chcesz je pozbawić. na gruntach łatwo możesz zrobić coś, choć co z tego, że Pcim przejmie ziemie kościoła jak biedne gminy mają zwykle masę gruntów i nic z tego nie wynika, bo nikt tego i tak nie kupuje. Towar jest wart ile jest ktoś gotów za niego zapłacić. Nie ma kupca, nie ma wartości.
@mango2018: Sugerujesz, że te ok. dwa miliardy złotych z samej katechezy (uśredniona roczna kwota dofinansowania lekcji religii w szkołach) które wpompowano by np. na b+r którego budżet w roku 2018 wynosił ok 26 miliardów (35% udziału miał sektor publiczny czyli ok 9 miliardów) miałyby marginalny wpływ na gospodarkę? Zakładając poziom zarządzania ówcześnie rządzących i ich skłonności do nepotyzmu mógłbym się zgodzić ale pomijając to jest to ogromny boost finansowy dla tego
@eloar: Problemem w tym wszystkim jest to, że na masę gruntów kupiec lub inwestor znalazłby się od ręki. Mam informacje z pierwszych rąk o inwestorze w postaci dużej sieci handlowej która chciałaby wykupić ziemię na której postawiony jest nieużywany kościół co wiązałoby się z jego zburzeniem na co gmina zwyczajnie nie chce pozwolić bo jest sprzeciw mieszkańców.
@eloar: Właśnie chciałem Ci dopisać, że nie mam z tym absolutnie problemu. To jest wola mieszkańców. Mam za to prawo ich decyzję w odpowiedni sposób skomentować. Patrząc przez pryzmat użyteczności i obciążenia finansowego gminy z powodu wieloletniego pustostanu to jest idiotyzm i każdy normalnie myślący człowiek się z tym zgodzi. Nie rzucaj tutaj jakiś prymitywnych inwektyw bo ja w demokrację wierzę i mam do niej zaufanie. Pewne decyzje rodzą konsekwencje i
Sugerujesz, że te ok. dwa miliardy złotych z samej katechezy (uśredniona roczna kwota dofinansowania lekcji religii w szkołach) które wpompowano by np. na b+r którego budżet w roku 2018 wynosił ok 26 miliardów


@eriicforrester: Tak, dokładnie to uważam.
W 2019 było to nieco ponad 30mld co stanowi 1,32%, te dodatkowa 2mld nic by nie zmieniły. Trzeba byłoby wyrównać do średniej unijnej wynoszącej 2.20 a nawet więcej.
Więc trzeba by dołożyć nie
@PomidorovaLova: I to dokładnie przez takich ludzi jak ty, czułem ogromne obrzydzenie do siebie samego jak oddawałem głos na Trzaskowskiego...
Bo dokładnie przez takie podejście jak twoje, niepodzielnie polską rządzi PiS. Dlatego że ludzie twojego pokroju na prawdę wierzą w te wszystkie dyrdymały które wygaduje taki Duda lub Trzaskowski.
@mango2018: Skoro takie kwoty na które składa się TYLKO I WYŁĄCZNIE bezproduktywna indoktrynacja młodzieży wpompowane w rozwój badań i technologii cię nie przekonują no to nie widzę sensu się dalej produkować. Masz zaburzoną skalę i to bardzo mocno zaburzoną.
że na masę gruntów kupiec lub inwestor znalazłby się od ręki.


@eriicforrester: na pewno nie na masę. Te w miastach poszyłby oczywiście pod deweloperkę jak świeże bułeczki za konkretną kasę, ale te na wsiach i rolne? - no nie wiem, może z 3-4 kościoły poszłyby pod jakąś logistykę, a reszta zostałaby pustostanem.
Skoro takie kwoty na które składa się TYLKO I WYŁĄCZNIE bezproduktywna indoktrynacja młodzieży wpompowane w rozwój badań i technologii cię nie przekonują


@eriicforrester: Oczywiście, że przekonują.
Przecież ja nie mówię, żeby dalej finansować kościół, ba, niech idą nawet na lekcje wf, żeby dzieciaki nie chodziły krzywe.
Mówię jedynie, że kwoty jakie uzyskano by z likwidacji kościoła i jego finansowania w żaden sposób nie odbiłby się znacząco na gospodarce, ani nawet minimalnie,
@mango2018: W tym problem, że mówię tutaj głównie o gminach wiejskich. Tak, w jednej gminie znalazł się inwestor na dwa kościoły które od lat są nieużytkami. Oba były przedmiotem protestu mieszkańców i w konsekwencji od lat ciążą na budżecie gminy.
@mango2018: Dalej ci tłumaczę, że patrząc przez pryzmat finansowania sektorów publicznych to nie jest mała kwota. Nie wiem czemu dla Ciebie całe 12 miliardów rocznie pochłaniane przez kościół i to posługując się jakimiś lakonicznymi obliczeniami jest małą kwotą.
W tym problem, że mówię tutaj głównie o gminach wiejskich. Tak, w jednej gminie znalazł się inwestor na dwa kościoły które od lat są nieużytkami


@eriicforrester: gminy wiejskie mają mnóstwo terenu. A że w jednej znalazł się inwestor, to super, ale wątpię, żeby w innych było podobnie. Obecnie gminy odralniają ziemię na potęgę i naprawdę musiałby trafić się inwestor.
Może w gminach turystycznych powstałby hotele, ale reszta? - nie widzę tego.
Dalej ci tłumaczę, że patrząc przez pryzmat finansowania sektorów publicznych to nie jest mała kwota. Nie wiem czemu dla Ciebie całe 12 miliardów rocznie pochłaniane przez kościół i to posługując się jakimiś lakonicznymi obliczeniami jest małą kwotą.


@eriicforrester: Ale skąd ty wytrzasnąłeś 12mld pochłanianych rocznie.
10mld to majątek kościoła.
2mld to tyle ile dokładamy rok w rok.

Z budżetu państwa corocznie przeznacza się ok. 1,2 mld zł na wynagrodzenia dla katechetów,
@mango2018: Pisałem już, że nie potrafiłeś przeczytać tego co znalazłeś w internecie. 10 miliardów to DATKI, PIENIĄDZE Z BUDŻETU PAŃSTWA I PIENIĄDZE Z DZIAŁALNOŚCI KLECHÓW. Kolejne ok 10 miliardów to ziemia w posiadaniu kościoła plus parę miliardów z budynków które tam stoją. To są z perspektywy budżetu państwa ogromne pieniądze.