Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1413
I pomyśleć, że Polska mogłaby mieć teraz zajebistego, tolerancyjnego prezydenta, szanowanego za granicą, inteligentnego, znającego języki ale przede wszystkim znającego się na swojej robocie i umiejącego postawić się szkodliwej prawicowej władzy katolickiego betonu. Ale nie, stare dziady i incele z konfederacji wybrali debila-zakolaka ośmieszającego nas na arenie międzynarodowej i stawiającego Polskę w opozycji do wszystkich zamiast budować współpracę. Ależ to #!$%@? boli. #bekazpisu #bekazprawakow #warszawa #polityka
źródło: comment_1624205995xe0BBJLg1otxaQbay4QErY.jpg
  • 217
@mango2018: To jest 1/3 praktycznie bezproduktywnie palonego pieniądza, z rocznych wypłat na 500+ który swojego założenia również totalnie nie spełnił bo teoretycznie miał naprawić w pewnym stopniu dzietność. Jedynym plusem 500+ jest fakt, że bezpośrednio masa pieniędzy trafia z powrotem do budżetu i przy okazji zmniejszył ubóstwo najbiedniejszych. Praktycznie okazał się być kiełbasą wyborczą co dla myślących od razu było wiadome. To z tej perspektywy wyobraź sobie infrastrukturalny rozwój Polski gdyby
To jest 1/3 praktycznie bezproduktywnie palonego pieniądza, z rocznych wypłat na 500+


@eriicforrester:
Nie, no właśnie nie.
Powiedz mi proszę, skąd ty wytrzasnąłeś te 10mld, jak wszystkie inne źródła mówią, że to max 2mld.
Ja ci pokażę:
https://www.infor.pl/prawo/konstytucja/inne/2800910,Jak-finansowany-jest-Kosciol-w-Polsce.html
i tu
https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/finansowanie-kosciola-ile-panstwo-wydaje-na-kosciol-rzad-ukrywa-kwote/45pvfzk

Wszędzie, gdzie czytam, to kwoty jakie państwo dokłada do kościoła to około 2mld z wszystkim, katechetami, kapelanami, funduszem kościelnym i innymi bzdetami. No max w porywie do 2,5-3mld.

Ale to
Łącznie z tych wszystkich pieniędzy przy rozsądnym zarządzaniu da się upiec milion pieczeni na jednym ogniu. Polska nadal jest kapitałowo niedorozwinięta, nie mamy potencjału konkurować z zachodnimi korporacjami. Polski rząd powinien być tym wielkim bratem, nadzorcą i dawcą kapitału. Z takimi zasobami jaki posiadamy, z mądrymi zarządcami za sterami rewolucjonizując pewne aspekty funkcjonowania administracji publicznej, starając się wyciskać każdy grosz gdzie tylko się da bez szkód społecznych jako takich mamy ogromne zasoby
@mango2018: Bo dalej nie rozumiesz co czytasz. Same dwa miliardy wydajemy na pensje katechetów, kapelanów pomijając kapłanów w szpitalach. Do tego składają się inne źródła dofinansowań z budżetu państwa również funduszu kościelnego, datki wiernych oraz działalności prowadzone przez klechów. Na rok 2018 to było 9,1 miliardów złotych. Nie dotarłem do nowszych danych, założyłem po prostu, że całość kwoty aktualnie może oscylować w granicy 12 miliardów pomijając jak już mówiłem nieruchomości. Nie
@eriicforrester:
No nie, bo według wszelakich danych te 2mld-3mld to wszystko, to cała kwota za katechetów, kapelanów, fundusz kościelny, jakieś domy pomocy itp. Według wszelakich danych, to jest całościowa kwota jakie budżet dopłaca do kościoła. Aha i kasa na renowacje organów też tam jest jakby co.

Datki- tego nie liczę, bo to prywatnie zarobione pieniądze, które ktoś zarobił, od tej pracy zapłacił podatki i może zrobić z nimi co tylko absolutnie
Skąd pomysł żeby tolerować społecznych szkodników, takich jak wyborcy Konfederacji

@ziumbalapl: Uff, dobrze że wybory są tajne bo jeszcze byście rozstrzeliwali wyborców konfy przy urnach, toleraści od siedmiu boleści.
@bastek66: Skąd ten pomysł? Ach, no tak, to typowo Korwinowe metody - jak to mówił Janusz: "zabić k**wa tych ludzi". Wolnościowiec! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wracając do tematu - powinno się po prostu z wyborców Konfederacji śmiać, taką rolę pełni przecież cyrk.
@bastek66: Ja mówię o pajacach z Konfy. Choć to jest nic - lepsi są ich akolici, zawodowi akrobaci. Dyskusja z nimi nie ma sensu, co potwierdzają moje doświadczenia - żeby nie szukać długo - Mentzen u Stanowskiego zaprzeczył temu, że jest za wolnością słowa, a jego sekta i tak krzyczała, że wcale nie. Nieważne, że np. przytoczysz dokładne cytaty - dalej będą po prostu w żywe oczy wypierać. Chore.
@bastek66: Tylko Konfa ma zastępy wiernych akolitów, którzy będą bronić swoich idoli, choćby Ci oblewali ich matki benzyna. Można im tłumaczyć, cytować, wyjaśniać ich bzdury z punktu widzenia ekonomii, czy nauki - stoją jak ściana, nic nie dociera. Tak jakby nie rozumieli, że nic im nie będzie od zmiany zdania, czy poglądów. Jeszcze kilka lat temu czułem jakąś tam sympatię do Biedronia, czy neutralność do Zandberga - teraz do obu odczuwam
Tylko Konfa ma zastępy wiernych akolitów, którzy będą bronić swoich idoli, choćby Ci oblewali ich matki benzyna. Można im tłumaczyć, cytować, wyjaśniać ich bzdury z punktu widzenia ekonomii, czy nauki - stoją jak ściana, nic nie dociera

@ziumbalapl: Taaaaaaaaa, bo pis nie ma swoich smoleńskich oszołomów i innych, albo Tusk swoich wyznawców internecie i poza nim, większość oczywiście ironicznie ale jeśli tylko wróci do polskiej polityki to i oni się uruchomią
@ziumbalapl: Ojejku stary dziadek który nie jest klimatologiem lub fizykiem powiedział głupotę na spotkaniu z młodzieżą zapatrzoną w niego. Teraz porównaj sobie to do karakanów mających za sobą ~35-40% społeczeństwa i dymających cały naród. Powiesz takiemu smoleńskiemu oszołomowi że skoro Rosja stoi za zamachem to czemu wojny im nie wypowiedzieli to ten zacznie coś bełkotać ale dalej będzie się upierać były bomby na pokładzie i rozstrzelani ci którzy przeżyli. A są
Nikt z was nie ma racji.


@mango2018: i ja się z tym zgadzam. Dla jednych największym problemem jest kosciół a dla drugich lgbt(skrót myślowy). Rozwiązaniem idealnym dla jednych jest delagalizacja drugiego. Obie te grupy czy te podejścia #!$%@? snobizm, który przyćmiewa wszystko inne. Jedni "tolerancyjni", drudzy "szanujący", ich podejście do innych mówi o nich samych.
@Janusz_z_Rivii: W następnych będzie „Czaskowski” nie ma godnego przeciwnika. Kłopotek z PSL mówił merytorycznie ale on już nie jest czynnym politykiem. Został wójtem.


@Wolf1986: Godny przeciwnik zawsze się znajdzie zwłaszcza ze długopis wygrał debatę i kampanie prezydencją z Bronkiem ucząc się kwestii które dostał na pamięć (jak po czasie wiemy nie jest wygadany jak podczas kampanii był). PiS posunie się do wszelkich świństw łącznie z grubymi manipulacjami i kłamstwami w
@sorek: No nie wiem chłopaku, z tego co widzę to ona napisała że Trzaskowski jest tolerancyjny a nie ona? Skąd tu się wzięła hipokryzja typie, wytłumacz nam? Czy już może dawno analfabetyzm wtórny odebrał wam umiejetność czytania ze zrozumieniem?
@nervoous Tak z ciekawości, bo mieszkając tu za bardzo różnicy nie widzę ale moze coś przegapiłem. Jak konkretnie się zmienia pod Trzeskowskim?
Trochę bajki opowiadasz :) wspiera bajkowe stwory a rządzenie słabo mu idzie. Ma duży Hype przez antypis


@Wolf1986: Nie śledzę polityki lokalnej poza swoim miastem, ale czy te słabo nie jest lepsze od poprzednika i kandydata Jakiego?
Ojejku stary dziadek który nie jest klimatologiem lub fizykiem powiedział głupotę na spotkaniu z młodzieżą zapatrzoną w niego


@bastek66: Nie widzisz problemu w tym, że są zapatrzeni do tego stopnia, że przestają myśleć trzeźwo? Bo ja tak.
@ziumbalapl: No widzę OP bóldupi ale ty też i to o siedmioletni filmik. To ty nie tolerujesz konfiarzy i ich zwolenników więc nie spodziewaj się życzliwości od nich. Do tego upierasz się że tylko konfa ma "akolitów" kiedy udowodniłem ci że to nieprawda.
To ty nie tolerujesz konfiarzy i ich zwolenników więc nie spodziewaj się życzliwości od nich.


@bastek66: Napisałem, że nie toleruje ich z powodu tego, że zachowują się jak sekta. To przecież rozsądne. Ludzie, którzy ślepo bronią jakichś polityków, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z ich istnienia, są niezbyt normalni.

Do tego upierasz się że tylko konfa ma "akolitów" kiedy udowodniłem ci że to nieprawda.


Gdzie? Ja Ci wskazalem dowód w
Napisałem, że nie toleruje ich z powodu tego, że zachowują się jak sekta. To przecież rozsądne. Ludzie, którzy ślepo bronią jakichś polityków, którzy nawet nie zdają sobie sprawy z ich istnienia, są niezbyt normalni.

@ziumbalapl: Dlatego nie dziw się jak usłyszysz podobne lub takie same argumenty od strony przeciwnej.

Gdzie?

O tu

Tylko Konfa ma zastępy wiernych akolitów, którzy będą bronić swoich idoli, choćby Ci oblewali ich matki benzyna. Można im
Dlatego nie dziw się jak usłyszysz podobne lub takie same argumenty od strony przeciwnej.


@bastek66: Ja swoje argumenty umiem poprzeć dowodami.

O tu


Gdzie udowodniles, że to co napisałem to nieprawda?
Ja swoje argumenty umiem poprzeć dowodami

@ziumbalapl: Druga strona też.

Gdzie udowodniles, że to co napisałem to nieprawda?

O tutaj:

Taaaaaaaaa, bo pis nie ma swoich smoleńskich oszołomów i innych, albo Tusk swoich wyznawców internecie i poza nim, większość oczywiście ironicznie ale jeśli tylko wróci do polskiej polityki to i oni się uruchomią na serio. Zauważ ciekawą rzecz, ci idole, jak ich nazywasz nie rządzili jeszcze a pozostali tak więc ja
Druga strona też.


@bastek66: Masz przykłady?

Spałeś jak to czytałeś czy co?


To, że ja czuję do Tuska dużą sympatię, nie oznacza, że gdyby mi pluł na czoło, to byłbym zachwycony. Tymczasem miłośnicy Konfederacji tacy właśnie są - np. Mentzen wprost mówi (np. u Stanowskiego), że do zdobycia głosów cynicznie wykorzystuje niechęć do różnych mniejszości, a kuce się z tego cieszą xDDDDD
Masz przykłady?

@ziumbalapl: Wszystko co sam zaproponujesz da się odwrócić.

To, że ja czuję do Tuska dużą sympatię, nie oznacza, że gdyby mi pluł na czoło, to byłbym zachwycony. Tymczasem miłośnicy Konfederacji tacy właśnie są - np. Mentzen wprost mówi (np. u Stanowskiego), że do zdobycia głosów cynicznie wykorzystuje niechęć do różnych mniejszości, a kuce się z tego cieszą xDDDDD

Przychodzi mi na myśl "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego
@bastek66: To odwracaj ile chcesz. Pytałem o DOWODY.

"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz".


Dostrzegam i to na tyle, że żadna partia mi nie odpowiada. Mówię o tym, że nie dostrzegają kuce. Podasz im dokładny cytat, a Ci zamiast przyznać rację, robią synchroniczne fikolki.

Kuce do fanów demokracji nie należą więc im cyniczne zdobywanie głosów nie przeszkadza


Nie przeszkadza im to, że