Wpis z mikrobloga

Mirki, myślałem kogo się poradzić, bo już naprawdę nie mam pojęcia, już myślałem, że kończę remont, a tu mi wyszła sytuacja, że mam nierówne ściany.

td;lr


Z ekipą ustalałem, że między innymi położą mi gładzie i pomalują (mam korespondencję e-mailową). W umowie napisali szpachlowanie, nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale wolę napisać.

Gładzie jakie kładli do gładź angielska (Multifinish) o czym mnie przed podpisaniem umowy poinformowali.

Po malowaniu wyszło, że ściany są nierówne jak ich o tym poinformowałem to oni powiedzieli, że nie mieli równać ścian, tylko je wygładzić i są przecież gładkie, a jakby mieli równać ściany to zabraliby się za te prace inaczej i wycenili to jeszcze dodatkowo.

Informacji o tych gładziach jest mało. Wcześniej nie udało mi się nic ciekawego o tym znaleźć, kilka dobrych, kilka złych opinii, bardzo ogólnikowych. Wyglądały trochę jak spór Xbox vs PS.

Dzisiaj jednak trafiłem na filmik na youtube, na którym nawet koleś mówi, że po położeniu tych gładzi niby można malować ściany, ale nie będą one wyglądać estetycznie i on zaleca jeszcze położenie gładzi gipsowych, nawet małą warstwę - dla zainteresowanych wrzucam moment, w którym pokazuje efekt i mówi o tym https://youtu.be/vN6ZeFkWDNM?t=1497.

I tutaj pojawia się pytanie czy skoro powiedzieli, że położą mi gładzie - później jeszcze sprecyzowali, że są to gładzie angielskie - to ja jako klient mogę wymagać, że ściany te powinny być wyrównane, a nie tylko gładkie?
Dla mnie osobiście jako niedoświadczonego w takich remontach to położenie gładzi, kiedy zlecasz im również malowanie jest równoznaczne z tym że będą malować na wyrównanych ścianach.
Oni natomiast twierdzą, że nie wszyscy klienci chcą równych ścian i dla większości taki efekt jest wystarczający, czyli prawie równe (w niektórych miejscach może być widać małe nierówności).

Dodatkowo jeszcze montowali mi 3 kinkiety i malowali kilka ścian na kolor, gdzie wiadomo, że w takim przypadku wszystkie nierówności jeszcze bardziej wychodzą, moim zdaniem przynajmniej powinni zapytać się mnie czy nie chcę wyrównać ścian, bo nierówności przy kinkietach będą widoczne... Oni natomiast zupełnie przemilczeli temat i nie widzą w tym problemu.

Ogólnie nie ma tragedii oprócz dwóch najbardziej widocznych miejsc, jedno z nich widać na zdjęciu, ale jednak oczekiwałem całkowitej równości skoro zlecam to fachowcom.

#budownictwo #wykonczenia #budujzwykopem #remontujzwykopem #remont
Pobierz DomowyPaker - Mirki, myślałem kogo się poradzić, bo już naprawdę nie mam pojęcia, już...
źródło: comment_16237973202aNpGE7VGBmrF1OevqQEP5.jpg
  • 103
Że, co? Dylatacja, która leci sobie po skosie, z załamaniami i kończy się się gdzieś na środku ściany? I jak to ma niby działać? Patrząc po samej szczelinie myślałem, że to pod klime, ale i tak #!$%@?


@huggus: Aaa o to chodziło. To tam klima leci i to akurat nie oni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te rurki od klimy nie wyginają się tak łatwo, więc wydaje mi
@something_is_no_yes: Zniżki na pewno nie było. To, że polecał ktoś z rodziny to nie znaczy, że oni są z rodziny.

Jak ja im to powiedziałem to oni twierdzą, że to nie ich wina i według sztuki i norm wszystko jest dobrze. Te paski powiedzieli, że poprawią, bo nie chcą zostawiać klienta niezadowolonego, ale w innych miejscach też mogłoby być lepiej...

Dzisiaj pewnie przejadę się podświetlić ściany halogenem, bo w niektórych miejscach
@DomowyPaker: imo jak to po cenach rynkowych to jakość też musi być według norm rynkowych. Ponaklejaj sobie kawałki taśmy malarskiej tam gdzie widzisz rzeczy do poprawki. Tzn nie sobie a dla nich w sumie. Dobrze, że chociaż powiedzieli, że te dylatacje ponaprawiają, jest to jakiś postęp.
@huggus: Tam będzie telewizor, więc w niczym nie przeszkadza (ten kwadrat narysowany przy korytku). Przy samej klimie będzie stół dopiero, ale to myślę że już jest wystarczająco wysoko, żeby nie przeszkadzało.
@DomowyPaker: może kto inny się wypowie czy inspektor by coś pomógł bo u mnie obeszło się bez dodatkowych ludzi. Chyba najlepiej spróbować się dogadać na początku, bez dodatkowych kosztów. Ale proponuję Ci porobić dokładne zdjęcia, najlepiej nie telefonem(które zwykle nieco upiększają) i w różnych światłach(halogen + słońce). Tak w razie czego.

Swoją drogą inne ściany bez tych dylatacji wyszły spoko czy wszystko do poprawek masz?
U mnie jak na danej ścianie
@something_is_no_yes: Co do ceramiki to ogólnie jest zasada, że powinno się kupować 100% akrylowe, a nie pokryte akrylem. Produkty Cersanitu czy Koło są tylko pokryte akrylem, więc każdy ubytek będzie później widoczny. Co do szukania informacji na ten temat to jest do dosyć kłopotliwe, bo rzadko o tym piszą na stronie. Zazwyczaj jest tylko napisane, że jest akryl, ale w jaki sposób zrobiony to już nic nie ma. Najłatwiej się dowiedzieć
@DomowyPaker: to przyznam, że o tej ceramice i akrylu nie słyszałem. Kupiłem umywalkę Cersanit Crea 50 i ona chyba w ogóle nie ma akrylu ani w środku ani na wierzchu. Waży 10kg a np duża(170x80) wanna akrylowa waży koło 20kg. Zakładam optymistycznie, że ubytków nie będzie :)

Ciekaw jestem co wyjdzie z tymi paskami. Dawaj znać :)
A co do doszukiwania się takich nierówności, których nie widać to jak byłem wkurzony
@jakub131: Puknij się w głowę człowieku. Nie jestem przedstawicielem, żadnych wykonawców. Poniekąd siedzę w branży wykończeniowej i elementarną wiedzę mam.

Zerknij sobie na to co piszą producenci. Zacytuję Ci fragment wiodącego producenta Akryl Putz

"Masę gipsową nanosimy na ścianę przy pomocy pacy metalowej, tworząc warstwę o grubości 2 mm. Staramy się tworzyć płaską i równą powierzchnię. Warto wykorzystać również metalowe narożniki, które sprawią, że ściana będzie wyglądała bardziej estetycznie. Zatapia się
Pobierz marcelpijak - @jakub131: Puknij się w głowę człowieku. Nie jestem przedstawicielem, ż...
źródło: comment_1623832431hRmWeN89jfrymt6pjf2rUZ.jpg
@DomowyPaker: to przyznam, że o tej ceramice i akrylu nie słyszałem. Kupiłem umywalkę Cersanit Crea 50 i ona chyba w ogóle nie ma akrylu ani w środku ani na wierzchu. Waży 10kg a np duża(170x80) wanna akrylowa waży koło 20kg. Zakładam optymistycznie, że ubytków nie będzie :)


@something_is_no_yes: moja wanna akrylowa jest leciutka, jak ją podniosłem za jeden brzeg to aż sam się zdziwiłem, że to może być takie lekkie.
Jak im świeciłem od boku na ścianę to oni tylko zaczęli gadać, że ściany odbiera się stojąc na wprost... Pomijając fakt, że ich jeszcze nie odbierałem tylko pokazywałem niedoróbki, które mi się nie podobały, a na które widać, że nawet nie zwracali uwagi.


@DomowyPaker: Naprawdę - współczuję chłopom. Wszyscy wykonawcy niestety maja wpisane w profesję, że co jakiś czas trafiają się klienci, o których chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Przyświeć sobie latarką
Pobierz marcel_pijak - > Jak im świeciłem od boku na ścianę to oni tylko zaczęli gadać, że śc...
źródło: comment_1623833086MJ3SvcVsNmHW9PjOPJxPgD.jpg
@marcel_pijak: Wykonawca przyjmując zlecenia na wykonanie gładzi na tynkach maszynowych jest zobowiązany sprawdzić podloze. Jeżeli są fale to nie przystępuje do prac tylko zgłasza brak właściwego podłoża, a niekladzie gładzie jeżeli nie zamierza naprawiać podłoża. Po zgłoszeniu klient żąda naprawienia wady tynków maszynowych i po ich usunięciu kontynuuje się prace w zakresie gladzi. Jak nie jesteś w stanie wykonać ściany w odpowiedniej klasie to nie robisz. Przyjęcie zlecenia na położenie gładzi