Wpis z mikrobloga

Cena karnetu dla kobiet: 179 zł
Cena karnetu dla mężczyzn: 179 zł

Maksymalna możliwa ilość wejść do saunarium w lipcu 2021
- kobiety: 31
- mężczyzni: 27

Tak wygląda "pozytywna dyskryminacja" w aquaparku we Wrocławiu. Za tą samą opłatą mężczyzni otrzymują ograniczoną usługę tylko i wyłącznie z powodu swojej płci. Strefa wolna od mężczyzn obowiązuje tam w każdy wtorek i mężczyzni mają zakaz wstępu na saunarium choć zapałacili tyle samo co kobiety.

Jest to przykład dyskryminacji, z którą nie walczą pseudolewicowe partie i organizacje. Mało tego: taka dyskryminacja jest przez polską lewicę popierana i uzasadniana.

#neuropa #dyskryminacjamezczyzn #feminizm #prawo #pieklomezczyzn #bekazlewactwa #hipokryzja
  • 165
@TenTypZez Tak, jest podobna ilość oblechów, którzy będą rzucać niewybrednymi tekstami/próbować molestować? Tylko gdy to kobieta jest tym "oblechem" to traktuje się jej zachowanie inaczej niż gdy tak samo zachowywał się mężczyzna. Molestowanie mężczyzn przez kobiety się wyśmiewa, jest społecznie akceptowalne.

No przecież to się kupy nie trzyma i jest zwyczajnie niesprawiedliwe.

Co za bzdury. Niesprawiedliwe jest uznawanie wszystkich mężczyzn za "molestujących", oraz uznawanie że kobiety nigdy nie molestują. Niesprawiedliwe jest różne
@TenTypZez: Jak serio chcesz używać argumentów o tym co jest po wyjściu z domu to Ci powiem, że od ponad dekady chyba żaden facet do mnie nie wystartował z zapytaniem czy mam jakiś problem natomiast notorycznie na zakupach czy parkingach widzę burakowate, gburowate i niemiłe kobiety. Czy w związku z tym możemy np. ograniczyć godziny w których kobiety robią zakupy żeby mężczyźni mogli się na nich czuć komfortowo? Zresztą podobne zachowanie
@joyko: Na przykład podnosząc temat dostosowania cen karnetu, uwzględniając jeden dzień dostępności mniej. To by było na korzyść mężczyzn, w przeciwieństwie do ustalenia dnia tylko dla mężczyzn, który w żaden sposób ilośći dostępnych dni nie zwiększa.

@CyfrowyD: A czujesz się realnie zagrożony przez te baby krzywo patrzące się na ciebie w sklepie, czy to jednak nie to samo?

Serio, ja mam wrażenie że wy chyba nigdy z żadną kobietą nie
@sildenafil: Zgadza się, to jest absurd. Ale to ty to powiedziałeś xD Powiedz za to, czym się różni twoje podejście od podejścia skrajnych feministek, gdzie tylko patrzysz na "sprawiedliwość płci" a nie na realne efekty?
@joyko: No bo proponujesz coś, co nie daje facetom żadnej korzyści, jako sprawiedliwe rozwiązanie, a w praktyce jedynie zaspokajające twoją zawiść. Ja w zamian proponuję sprawiedliwe ¯\_(ツ)_/¯
@TenTypZez

Mężczyźni też mają tam takie problemy? Nie? To skończ z pierdzieleniem o równości xD


Mi wieje razy się zdarzało że obleśne stare bździągwy szczypały mnie boleśnie za dupe albo dotykały klatkę na basenie, w klubie lub w saunie

I co? Mam takiej lepe na ryj wyłożyć?
@sildenafil: Jeszcze hit na saunach na Fali w Lodzi. Co druga sroda jest damska, ale kto robi naparzania (seanse) podczas tym damskich wejsc. Pan Emil, zeby to jeszcze byl jakis chad to rozumiem. Przestalam chodzic zupelnie po paru innych nieciekawych akcjach i jest spokoj. Mam fajna saune na silowni z super towarzystwem i jest git.
Ale przecież jeden dzień tylko dla mężczyzn daje nam poczucie bezpieczeństa, brak namolnych rozmów czy spojrzeń od kobiet. Nie każdy jest takim kozakiem, że czuje się komfortowo nago w towarzystwie kobiet. A ten jeden dzień by mu taki spokój zapewnił.


@Pawelvk: Albo, zgodnie z logiką kolegów powyżej, dyskryminuje facetów, którzy niekomfortowo czują się nadzy w wyłacznie męskim towarzystwie.

I co? Mam takiej lepe na ryj wyłożyć?


@Sprus: Ja bym mimo
Poza tym, z twojej wypowiedzi wynika, że dzień tylko dla kobiet nie przynosi im żadnych korzyści.


@joyko: Wynikałoby, gdyby kobiety od mężczyzn się nie różniły. A różnią się. Któryś raz już próbujesz interpretować nieudolnie moje wypowiedzi, może sobie daruj? ;d

Sprawiedliwe prawo jest równe dla wssystkich, a nie warunkowane przez obecność lub brak tzipy ¯_(ツ)_/¯


To czemu nie sprzedajemy alkoholu nieletnim? Albo czemu mężczyźni nie dostają znieczulenia przy porodzie? A może
Jeżeli faktycznie masz problemy tego typu na saunie to zgłoś to, walcz o dni tylko dla mężczyzn. Podejrzewam jednak, że nadal kierujesz się głównie motywacją "one mają, to ja też chce".


@TenTypZez: #!$%@? logika. Idąc tym tokiem myślenia w poniedziałki będzie "dzień żółtych na basenie", we wtorki "dzień żyda" a w piątki "dzień niepełnosprawnego". Twoja wolność ma się kończyć tam, gdzie zaczyna się moja.

"Prywatna firma" nie może sobie robić co