Wpis z mikrobloga

  • 1217
Cena karnetu dla kobiet: 179 zł
Cena karnetu dla mężczyzn: 179 zł

Maksymalna możliwa ilość wejść do saunarium w lipcu 2021
- kobiety: 31
- mężczyzni: 27

Tak wygląda "pozytywna dyskryminacja" w aquaparku we Wrocławiu. Za tą samą opłatą mężczyzni otrzymują ograniczoną usługę tylko i wyłącznie z powodu swojej płci. Strefa wolna od mężczyzn obowiązuje tam w każdy wtorek i mężczyzni mają zakaz wstępu na saunarium choć zapałacili tyle samo co kobiety.

Jest to przykład dyskryminacji, z którą nie walczą pseudolewicowe partie i organizacje. Mało tego: taka dyskryminacja jest przez polską lewicę popierana i uzasadniana.

#neuropa #dyskryminacjamezczyzn #feminizm #prawo #pieklomezczyzn #bekazlewactwa #hipokryzja
  • 165
  • Odpowiedz
@TenTypZez: A co ze "starymi babami" gapiącymi się obleśnie na młodych facetów, albo babskie paplanie gdzie człowiek chce się wyciszyć? Jak mężczyzna ma miej godzin do dyspozycji to powinien mieć tańszy karnet.
Równość to nie przywileje dla jednych kosztem drugich.
  • Odpowiedz
@maciss: co do tych "starych bab" to się nie wypowiem co do częstości zjawiska, bo nigdy nie doświadczyłem. Za to powiem, że z pewnością nie czułbym się zagrożony przez starą babę, w przeciwieństwie do tego jak czuć się może kobieta w analogicznej sytuacji. A co do paplania, to nawet częściej spotykałem trajkoczących facetów, ale to i tak bez znaczenia, bo obsługa od razu uciszała.
  • Odpowiedz
@sildenafil: Ja bym po prostu zrobiła osobne strefy dla mężczyzn i kobiet, ale widać bardziej im się opłaca stracić 0,1% męskich klientów, którzy oburzą się o dyskryminację, niż przebudować całą saunę albo stracić wszystkie klientki, którym gapienie się i komentarze obcych facetów przeszkadzają na tyle, że rezygnują z korzystania z sauny w ogóle. Najwyraźniej tak im wyszło z wyliczeń, oni chcą przede wszystkim zarobić, kwestia marketingu i tyle. Jeśli ci
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Ty może nie, ale jakiś chłopaczek przez grubą babę to już tak.
Jak coś to facetowi powiesz żeby się zamknął a jak kobiecie to będzie to napad słowny i wielka afera.
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez

No sam wkleiłeś badanie, które stwierdza, że jest to mniej więcej równe. To co, to badanie nie istnieje, czy jednak się o tym mówi? XD

No i co z tego że istnieją takie badania, czemu w takim razie rpo stosuje hasło "przemoc ma płeć" w kontekście przemocy domowej? Czemu taka jest narracja w wszystkich akcjach przeciwko przemocy?

Pokaż gdzie ta lewa strona mówi o przemocy domowej wobec mężczyzn, przestań robić
  • Odpowiedz
  • 0
@janeeyrie

Btw, fryzjer damski jest droższy niż męski (mimo że cięcie długich włosów jest de facto łatwiejsze) i jakoś nikt nie płacze z tego powodu.

Nikt nie zabrania kobiecie pójść do męskiego fryzjera, albo mężczyźnie do damskiego. Przy takiej samej usłudze ceny będą jednakowe.
  • Odpowiedz
@Fidel1: Nie wiem, może zapytaj jego? A częściej się mówi o przemocy wobec kobiet bo - uwaga - kobiety częściej doświadczają przemocy i są nią bardziej zagrożone. Szokujące, co?

@maciss: Ty powiesz mu, by się zamknął, ale przestraszona kobiet już niekoniecznie. A przede wszystkim to doświadczając takich sytuacji regularnie może chciałaby pójść bez lęku o to, że tym razem coś takiego się stanie. Kurna no ludzie, trochę obiektywizmu.
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez

Nie wiem, może zapytaj jego?

Pytam się ciebie, to ty twierdzisz że mówi się o przemocy wobec mężczyzn, więc pokaż gdzie.

A częściej się mówi o przemocy wobec kobiet bo - uwaga - kobiety częściej doświadczają przemocy i są nią bardziej zagrożone. Szokujące, co?

Czyli jednak badanie kłamie? Bo z niego wynika że tak samo często przemocy domowej doświadczają mężczyźni jak kobiety.
  • Odpowiedz
Kobiety dla siebie zawsze walczą nie tyle co równość a o swoje przywileje, a u facetów zawsze znajdą się jakieś cukoldy, gdzie jak facet ma gorzej to jest super i tak powinno być.
  • Odpowiedz
@Fidel1: odpowiedziałem ci na to pytanie już trzy razy - choćby w artykule, który wkleiłeś. Zapominasz ciągle?

Czyli jednak badanie kłamie? Bo z niego wynika że tak samo często przemocy domowej doświadczają mężczyźni jak kobiety.


Dalej nie rozróżniasz przemocy w ogóle, od przemocy domowej? Jedno jest podkategorią drugiego, więc wiadomo, że statystyki będą różne.

Poza tym właściwie to badanie stwierdza, że w grupie jaką badano padły takie odpowiedzi, ale nei
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez

odpowiedziałem ci na to pytanie już trzy razy -

Bzdura, mimo badań które wstawiłem wszędzie pokazywana jest narracja pokazująca wyłącznie kobiety jako ofiary.

Dalej nie rozróżniasz przemocy w ogóle, od przemocy domowej? Jedno jest podkategorią drugiego, więc wiadomo, że statystyki będą
  • Odpowiedz
  • 0
@dr_Batman regulamin się nie zmienił. Wiem tylko że w zeszłym roku jak ich otworzyli na te dwa tygodnie to zniesli zakaz z powodu małego zainteresowania sauną, ale zapowiedzieli że wróci po pandemii aby kobiety dalej mogły się czuć komorowo.
  • Odpowiedz
Bzdura, mimo badań które wstawiłem wszędzie pokazywana jest narracja pokazująca wyłącznie kobiety jako ofiary.


@Fidel1: Jak wszędzie, skoro wstawiłeś badania, które twierdzą coś zupełnie przeciwnego?
  • Odpowiedz
  • 0
Jest to przykład dyskryminacji, z którą nie walczą pseudolewicowe partie i organizacje.


@sildenafil A myślałeś może, żeby zorganizować więcej ludzi i zacząć samemu coś działać w tym temacie?
  • Odpowiedz