Wpis z mikrobloga

  • 1217
Cena karnetu dla kobiet: 179 zł
Cena karnetu dla mężczyzn: 179 zł

Maksymalna możliwa ilość wejść do saunarium w lipcu 2021
- kobiety: 31
- mężczyzni: 27

Tak wygląda "pozytywna dyskryminacja" w aquaparku we Wrocławiu. Za tą samą opłatą mężczyzni otrzymują ograniczoną usługę tylko i wyłącznie z powodu swojej płci. Strefa wolna od mężczyzn obowiązuje tam w każdy wtorek i mężczyzni mają zakaz wstępu na saunarium choć zapałacili tyle samo co kobiety.

Jest to przykład dyskryminacji, z którą nie walczą pseudolewicowe partie i organizacje. Mało tego: taka dyskryminacja jest przez polską lewicę popierana i uzasadniana.

#neuropa #dyskryminacjamezczyzn #feminizm #prawo #pieklomezczyzn #bekazlewactwa #hipokryzja
  • 165
  • Odpowiedz
@Fidel1: No masz statystyki przemocy ze strony partnerów, które w tym badaniu wyszły w miare równe. Co to ma wspólnego z przemocą/molestowaniem ze strony nieznajomych w miejscach publicznych takich, jak sauna?

Z resztą dziwi mnie to, jak bardzo nie możesz w to uwierzyć. Pójdź z nawet przeciętnie ładną koleżanką do klubu, zobacz jak często będzie tam zagadywana/zaczepiana i znajdź faceta, który będzie wzbudzał równie duże zainteresowanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez

No masz statystyki przemocy ze strony partnerów, które w tym badaniu wyszły w miare równe. Co to ma wspólnego z przemocą/molestowaniem ze strony nieznajomych w miejscach publicznych takich, jak sauna?

Twierdziłeś że lewica nie ukrywa, a masz przykład przemocy domowej, gdzie bardzo chętnie stosowane jest hasło "przemoc ma płeć, mężczyźni są sprawcami, a kobiety i dzieci ofiarami" w odniesieniu do przemocy domowej.
Tak samo w temacie molestowania i gwałtów, lewica
  • Odpowiedz
@Fidel1: Nie twierdziłem, że lewica nie ukrywa, tylko że o przemocy wobec mężczyzn też się mówi. Mógłbyś przestać mi wciskać słowa w usta? Brakuje argumentów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym jak to odpowiada na moje pytanie? Pokazałeś statystykę zupełnie nie w temacie, potem coś tam pierdzisz o lewicy, która nie wiem czemu miałaby mnie interesować. To masz ten kontrargument, czy nie masz? Ja pokazałem przypadki
  • Odpowiedz
@TenTypZez: No niestety trzeba im pozwolić na akcję, zrobić zdj i permanentny zakaz wstępu a jak chcą mężczyzną zabierać dni to niech im obniżą cenę karnetu, co w tym nielogicznego?
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Oczywiście, można nagrać rozmowę jeżeli gość rzuca niewybredne komentarze. A jeżeli nie ma innych opcji to po prostu wywalić i po problemie. Zatrudnić jakiegoś karka do "opieki" nad nieposłusznymi gośćmi i problem się rozwiązuje.
  • Odpowiedz
@qwert0: Ale takie sytuacje są na tyle powszechne i czasem na tyle nieszkodliwe, a jednak uciążliwe, że zdecydowanie łatwiej jest po prostu zrobić strefę/dzień dla kobiet, niż psuć zabawę wszystkim zwiększonymi kontrolami i prowokowaniem sytuacji, gdzie codziennie masz gównoburze, bo ktoś oskarża kogoś innego o coś xD
  • Odpowiedz
@Fidel1: Sam wstawiłeś artykuł, który o tym mówi xD

W badaniu które wstawiłem masz napisane że nie było istotnej różnicy w między ilością molestowanych kobiet i mężczyzn.


W związkach, nie ogólnie. Nie przekłamuj. Bez tego się nie
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez I hasło "przemoc ma płeć" w kontekście przemocy domowej nie jest wykorzystywane? Bo jakoś kojarzę coś innego? Czy przypadkiem takiego podejścia nie stosuje rpo? Czy przypadkiem tego hasła nie używa była zastępczyni rpo ds. równego traktowania? Czy przypadkiem nie jest tak to przedstawiane w wszystkich kampaniach dotyczących przemocy domowej?

Pokaż gdzie lewa strona mówi o przemocy domowej wobec mężczyzn, pokaż gdzie lewa strona mówi o molestowaniu mężczyzn.
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez

W związkach, nie ogólnie. Nie przekłamuj. Bez tego się nie da?

Umiesz czytać?

MS dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a w badaniach nie znaleziono istotnych różnic w ilości doświadczanych niepożądanych zachowań seksualnych (chodzi tutaj o zachowania z różnych kategorii MS, m.in. sprośne komentarze, niepożądane zainteresowanie seksualne, przymus
  • Odpowiedz
I hasło "przemoc ma płeć" w kontekście przemocy domowej nie jest wykorzystywane?


@Fidel1: Po pierwsze, to czy ja je wykorzystuje, bo to ze mną rozmawiasz, a ja nie zamierzam odpowiadać za przewiny innych? Ja do lewicy ani nie należałem, ani nie zamierzam. No i przemoc w związkach, a zachowania podpadające pod molestowanie w miejscach publicznych to troche inne kategorie, nie sądzisz?

Generalnie to ta dyskusja staje się trochę bezcelowa i
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez

Po pierwsze, to czy ja je wykorzystuje, bo to ze mną rozmawiasz, a ja nie zamierzam odpowiadać za przewiny innych? Ja do lewicy ani nie należałem, ani nie zamierzam.

To ty powołałeś się na lewą stronę, więc pokazuję zachowania lewej strony.

No i przemoc w związkach, a zachowania podpadające pod molestowanie w miejscach publicznych to troche inne kategorie, nie
  • Odpowiedz
  • 0
@TenTypZez

Generalnie to ta dyskusja staje się trochę bezcelowa i męcząca. Jak tak bardzo się boisz, to siedź w piwnicy i nigdzie nie wychodź, ale daj żyć innym.

Czad, co za debilizmy.

Jak tak bardzo się boisz, to siedź w piwnicy i nigdzie nie wychodź, ale daj żyć innym.

I z czego wywnioskowałeś że się "boję"?
  • Odpowiedz
To ty powołałeś się na lewą stronę, więc pokazuję zachowania lewej strony.


@Fidel1: Właściwie to powołałem się na ograniczanie praw mężczyzn przez prawą stronę.

Pokaż gdzie mówi się o molestowaniu mężczyzn, gdzie mówi o przemocy domowej wobec mężczyzn.


No sam wkleiłeś badanie, które stwierdza, że jest to mniej więcej równe. To co, to badanie nie istnieje, czy jednak się o tym mówi? XD
  • Odpowiedz