Wpis z mikrobloga

@karta_z_debetem moje osiedle było pierwsza budowa tego dewelopera, być może przez brak doświadczenia zrobił niekorzystną umowę, chociaż druga notariusza mówiła mi, że umowa jest trochę niekorzystna w moją stronę.

@boruvva tego też się obawiam, ziom ma w tej chwili trzy budowy na trzy różne spółki z kapitałem 5k. Przypuszczam, że jak wszyscy rzucą mu kwity do sądu to koleś ogłosi bankructwo i elo. Zostaną mu dwie kolejne inwestycje na podobnie brzmiącą nazwę.
@tryb_graficzny: w moim przypadku to byl maly deweloper, ale będzie tak jak piszesz, jak za dużo będzie miał spraw w sadzie to połozy spółkę. Tak to działa w tym kraju, każda inwestycja spółka celowa z kapitałem 5k ( ͡° ͜ʖ ͡°). Znam dewelopera, który kolejne etapy ten samej inwestycji budował nowymi spółkami, dodając do nazwy liczby
@stassma: Mam umowę na wykończenie podpisaną w tamtym roku zgodnie z harmonogramem prac w UD, do moich opóźnień podchodzą na lajcie.
@itakniktniezapamieta: Nie chcę robić gównoburzy, nakieruję tylko, że jest to zabudowa szeregowa tuż pod Wrocławiem od zachodniej jego części.
@husk77: Nie, deweloper z siedzibą we Wrocławiu, ale to bardziej wirtualna siedziba gdyż wszystkie umowy podpisuje w zaprzyjaźnionym biurze brokerskim.

@karta_z_debetem: Każda jego nowa inwestycja ma dodatkową literkę
@stassma zaliczka tam 7k więc całkiem niezły hajs, chociaż to dosyć duża firma i nie wiem czy będą bawić się w takie rzeczy.

Dla jasności, szeregówka jest zakończona w 95%, brakuje jednego regipsu i maszynowego pomalowania na biało.
Ten stan jednak utrzymuje się od marca bo czekali aż tynki wyschną. Na moje pismo, że sam kupię osuszacz na ich rachunek to nagle się znalazł i osuszają od tygodnia.
@tryb_graficzny: niewypłacalność spółki nie musi kończyć windykacji. Jeżeli to spółka zoo to zarząd odpowiada subsydiarnie za zobowiązania spółki. W każdym razie, ktoś im dał finansowanie na inwestycje także bankom musieli się wydać wiarygodni. Piłka jest w grze
@Karoleer: Hej, tez mam sprawę „deweloperską” - specyfikacja techniczna mówi o 15 cm styropianu, a jest de facto 8. Chętnie bym to oddał komuś za success fee, mogę się odezwac na pw?