Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@negroni: ale tu się szambo zesrało, chociaż zapytać, czy wszystko gra, to wrum wrum do przodu xD
A na vikop eksperty nie lepsze, ale to portal dla #!$%@?, więc przywykłem XD
@DryfWiatrowZachodnich: Siedziały na barierkach jakby jakaś sesje Instagramowa robiły XD nie było widać tam szukania pomocy. Wydaje mi się jakby choć jedna próbowała kogoś zatrzymać to od razu by ktoś stanął bo zrobiły taki korek (nic przed nimi ani za nimi nie było XD więc domyślam się że to przez nich) ze przez 5km się jechało 50-60 dopiero po minięciu ich się auta rozpędzały
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@negroni: Kiedyś mi się zerwał łańcuch. Motocykl był z wypożyczalni, więc czekałem na kolesia w busie, który miał przywieźć inny sprzęt na wymianę. Na 5 motocyklistów którzy tamtędy przejeżdżali, zatrzymało się 4. Ale to była lokalna droga. Sam ostatnio widziałem gościa który siedział na barierce na ekspresówce, ale że był duży ruch i jechałem lewym pasem to zauważyłem go dopiero gdy już go mijałem. Na zwykłej drodze bym zawrócił.
@mpetrumnigrum art 49 ust 3 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:

Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu.


Oddaj prawko na najbliższej komendzie
Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu. Oddaj prawko na najbliższej komendzie


@eloar: Tak jak myślałem. Nie masz pojęcia jaką drogą jest S-ka i że ona nie jest drogą ekspresową.
S-ka staje się drogą ekspresową gdy jest na niej
art 49 ust 3 ustawy Prawo o Ruchu Drogowym:

Zabrania się zatrzymania lub postoju pojazdu na autostradzie lub drodze ekspresowej w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu. Jeżeli unieruchomienie pojazdu nastąpiło z przyczyn technicznych, kierujący pojazdem jest obowiązany usunąć pojazd z jezdni oraz ostrzec innych uczestników ruchu. Oddaj prawko na najbliższej komendzie


@eloar: Dobra już znalazłem.
Problem nad którym dyskutujemy polega na tym że np. taka słynna droga 11.
Momentami
@mpetrumnigrum i gdzie tu jest mieszkasz i dyskusja? Jest droga S (ekspresowa) to obowiązuje zakaz zatrzymywania i postoju poza wyznaczonymi miejscami, na co jest wyraźny przepis. Wszystkie drogi S to drogi ekspresowe, tak jak drogi A to autostrady. E było już zajęte dla europejskich szlaków międzynarodowych. Nigdzie nic nie mówiłem o DK11 i S11 wyraźnie pisałem o drogach A i S.

BTW oryginalny post OP zawiera screen mówiący o drodze A4, co