Wpis z mikrobloga

Może ktoś mi wytłumaczy, bo mam wrażenie że ludzie naprawdę kredytują się po same jajca. Dużo ostatnio jeżdżę rowerem i miałem okazje przyjrzeć się bliżej domom w trakcje budowy lub świeżo wybudowanych w mojej okolicy, i okazuje się że pod ogromną częścią domów stoją auta typu daewoo lanos, renault twingo, toyota yaris, opel astra, a domy wyglądają na takie za 300-500k zł. Wiem że są priorytety ale nie jestem w stanie uwierzyć że kogoś kto jeździ autem za 3k zł stać nawet na ten kredyt na do za pół bańki prawie...
#nieruchomosci
  • 26
@Louis_de_Pointe_du_Lac: Auto służy do przemieszczania się z punktu a do punktu b.
Skoro auto, które mają ma klimę i jest na chodzie to nie mają co wydziwiać byle się pokazać, że ich stać. Część ludzi wcale nie ma auta i co? Ich już zupełnie na nic nie stać?

W domu się jednak mieszka i jest dużo wyższym priorytetem niż dupowóz.

Żeby się nie zadłużać po same kule, jeżdżą tanim autem. Priorytety.
@Louis_de_Pointe_du_Lac: dom za 300k wygląda jak 100 m2, za 500k już można więcej, ale to też nie są luksusy jak nie robi się samemu wiele rzeczy. By wziąć kredyt na 300 - 500 k nie potrzeba zarabiać kokosów, wystarczy, że para zarobi po 3000 zł netto, brutto nie wiem ile.
A sam samochód to kwestia podejścia, przeważnie służy do przemieszania się i ludzie tacy mają gdzieś co sąsiad sobie myśli. Samochód
przyjrzeć się bliżej domom w trakcje budowy lub świeżo wybudowanych w mojej okolicy, i okazuje się że pod ogromną częścią domów stoją auta typu daewoo lanos, renault twingo, toyota yaris, opel astra, a domy wyglądają na takie za 300-500k zł.


@Louis_de_Pointe_du_Lac: Protip. Jeśli budujesz dom to wielokrotnie taniej będzie ci kupić 30 letniego passata za 2 tys byle z ważnym przeglądem i ubezpieczeniem i wozić nim zaprawy, płytki, panele, farby i
@Louis_de_Pointe_du_Lac mam kredyt na 500k i samochód za 6k, już tłumaczę: kupiłem taki bo nim też wszędzie dojadę, jak się porysuje to nie szkoda, jak się zepsuje to koszty naprawy są śmiesznie małe. Dzięki temu że jest tanie nie mam problemu kupić do niego względnie dobrych opon, i naprawiać wszystko na bieżąco, przy znikomym obciążeniu finansowym. Zrobiłem już kilkanaście kim i nie żałuję niczego.