Wpis z mikrobloga

@bigos555 wydaje się że zielony bo czerwony przecina jego pas ruchu. Ale trzeba też powiedzieć że pasy na tym rondzie są całkowicie idiotycznie skonstruowane. Ktoś chciał zrobić rondo turbinowe ale chyba nie bardzo wiedział jak i wyszedł mu taki Gargamelek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@bigos555: Czerwony ma zielonego po prawej stronie. Przy tak beznadziejnym oznakowaniu to chyba jedyna zasada jakiej bym się trzymał.
  • Odpowiedz
@Karol1337: Też mi tak się wydaje. Gdyby zielony miał ciągłą linię to by miało sens. Według mnie zielony żeby jechać tak jak linia pokazuje musiał by zasygnalizować zmianę pasa ruchu ale kto ma pierwszeństwo... nie am pojęcia.
  • Odpowiedz
@bigos555: według mnie "prosto" to jest wzdłuż linii która jest między samochodami- czyli gdyby oba chciały zjechać z ronda, to robią to bez kierunkowskazów. Ale zielony skręca = zmienia pas, wrzuca kierunkowskaz i czeka aż będzie miał wolny pas.
  • Odpowiedz
  • 55
@bigos555 zielony ma pierwszeństwo, tutaj zasada obowiązuje jak na każdym zwykłym rondzie.
Swoją drogą jakiś #!$%@? te pasy malował bo nie mają sensu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@bigos555:
Pomijając to, że ktoś za takie oznakowanie powinien beknąć. Jeżeli auto czerwone wcześniej zajęło pas to ma pierwszeństwo. Jeżeli razem tam wjeżdżają to auto po prawej ma pierwszeństwo, ale to wbrew idei jaka (chyba) przyświecała autorowi oznakowania.
  • Odpowiedz