Wpis z mikrobloga

@bigos555: nie widać dobrze tego ronda, natomiast z linii dla mnie wygląda na to, że zielony w tym miejscu to ma zjechać w prawo; pytanie czy wjeżdający z lewej strony zewnętrznym nie mają nakazu zjadu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@bigos555: co za mózg wymyślał to rondo.
Powinno być standardowo jak na rondach 2 pasmowych : jak wjeżdżasz na rondo z prawego pasa to możesz zjechać tylko na najbliższym zjeździe. Z lewego możesz jechać gdzie chcesz, dopiero w ostatnim momencie zmieniasz pas i robisz to bezkolizyjnie ponieważ prawy pas może zjechax tylko na najbliższym zjeździe.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bigos555: nie rozumiem co tu jest złego w oznaczeniu tego ronda. Rondo jak każde inne. Ten, który jest na pasie wewnętrznym ustępuje temu, który jest na pasie zewnętrznym. Proste.
  • Odpowiedz
  • 2
@janekplaskacz to że ktoś wymusza pierwszeństwo, nie znaczy, że je ma. Jeżeli pojazd oznaczony jako zielony musiałby choćby przyhamować to znaczy, że oznaczony na czerwono wymusił pierwszeństwo.

Dywagujemy tutaj trochę niepotrzebnie bo tak naprawdę największą winę ponosi tutaj ten co to zaprojektował i ten, który to przyklepał.
  • Odpowiedz
@Embrike_Imglesjas: tak, usunąłem wiadomość bo pozniej ogarnąłem strzalki jakby jechal z lewej strony obrazka. Ale wtedy nie ustapil pierwszenstwa pojazdowi bedacemu na rondzie hehe :d ile policjantów tyle bedzie interpretacji
  • Odpowiedz
  • 2
@bigos555 nigdy nie biorę udziału w takich dyskusjach, ale w tym przypadku dla mnie sprawa jest jasna. Zielony wjeżdżając z lewej strony na rondo ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa wszystkim znajdującym się pojazdom na rondzie, nie tylko tym na jego pasie. Biorąc pod uwagę również oznaczenia pasów ruchu, zielony aby jechać dalej tym pasem, musiał wjechać z lewej strony, natomiast aby doszło potencjalnie do kolizji, czerwony musiał być już na rondzie wcześniej.
  • Odpowiedz