Wpis z mikrobloga

@GG99: multiwitamina dostalem od lekarza, bo połaczenie redukcji i roweru pogorszylo mi wyniki do dolnych granic norm. Ogolnie warto zrobic badania krwi raz na 3 miesiące i w tedy w razie potrzeby przy konsultacji z lekarzem sie suplementować.

no i standardowo na jazdy dłuzsze niz 2h lub powyzej 30° temperatury otoczenia izotonik biorę.
@GG99: bialko dostarczam w diecie. na spokojnie okolo 1.5g/kg masy co daje okolo 100g bialka dziennie. Nie jest to trudne. Węglowodany to nie suplementacja. To normalne jedzonko. jak sie jedzie więcej niz okolo 90 -120 minut to trzeba jesc. Czy to banana, czy batonika zbozowego, od biedy żel. I uzupelniac podczas dluzszego wysilku by miec paliwo a nie profilaktycznie, do sniadanka 2 żele :)
@GG99: tak, ale to zależy czego oczekujesz i co rozumiesz przez suplementy i odżywki.
Na szosie (zależy od dystansu):
1. izotonik: głównie BYE i Concap, czasami Etixx, SiS lub coś jeszcze innego
2. żele: tutaj zależy od naprawdę wielu czynników i przeważnie co mam pod ręką. Na zawodach różnie ;)
3. batony: dłuższe dystanse, na 100-tkach przeważnie coś zajadam, ale też różne. Ważne jest aby batony były "sportowe",
@GG99: w czasie jazdy bialko nie jest potrzebne w ogole. Węgle jest sens przy jazdach dluzszych niz 90-120minut. przy krotszych nie ma potrzeby.
Naturalnie i tanio uzupelnisz je bananem. Jak wiesz ze bedziesz jechal dluzej niz wyzej wymieniony czas to banan/żel/baton/żelki co okolo 45 minut.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GG99: jak będziesz kilka dni po sobie jechał w wysokim tętnie to każdego kolejnego dnia będziesz miał ogromny problem aby kręcić.
Jak leciałem maraton MTB dzień po dniu (dwie lokalizacje) to pierwszego dnia jechało się świetnie, a drugiego zastanawiałem po co w ogóle tutaj jestem. Robiłem za mobilną szykanę...
@SpinOff: @GG99: guarana działa fajniej na osoby z grupą krwi 0 - w tym mnie. Ja mogę iść spać po kawie, kofeina mnie nie rusza prawie w ogóle. Oczywiście są sytuacje, gdy zadziała, ale nie wiem czemu w tym momencie zaskoczyło a czemu w innym nie. Natomiast guarana - zawsze daje mi fenomenalnego kopa.
To są fenomenalne shoty z guaraną: https://www.odzywkidlasportowcow.pl/sklep/produkt/dodatkowa_energia/concap_ks/concap_kerosine_shot_energetyczny_z_guarana___1_x_25_ml,1312.html#p - zawsze przed wyścigiem leci jeden, do 6h działania.