Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programowanie #programista15k
Czy u Was w firmie też seniorzy robią 90% czasu rzeczy z dupy zamiast faktycznie rzeczy, do których zostali zatrudnieni?
Większość czasu zajmuje mi ogarnianie "pilnych" ticketów od klienta, które zazwyczaj okazują się problemem po ich stronie, albo działanie na systemach do których tylko ja mam dostęp ze względu na seniority też na życzenie klientów (jakieś operacje na bazach danych, migracje, wyciąganie danych do csv itd). Dużą część także CR, ogarnianie projektu, ale już praktycznie nie programuję, muszę ogarniać zespoły, co najwyżej hotfixować pilne bugi, ale już nie piszę nowych modułów, jak się pojawia nowy projekt to zazwyczaj jedynie planuję architekturę i stawiam wszystko, później robię tylko taski innym i ogarniam CR. Czuję że się przestaję rozwijać, bo zamiast robić to co lubię czyli pisać kod jestem połączeniem PM-a i jakiegoś informatyka co siedzi całe dnie w serwerowni i czeka na polecenia co ma zrobić.

Powinienem szukać innej roboty? Kasa jest okej, ale wiecie że w tej branży z głodu się nie umiera, jestem w stanie zmniejszyć zarobki byle się dalej rozwijać.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60ace5e431a2c7000b20c75d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Klepać kod, nawet dobry, to każdy prędzej czy później jeśli się tym zajmuje to to umie - niedoborem w świecie IT/analityki/biznesu są ludzie z dobrymi umiejętnościami miękkimi od organizacji i scalania tego wszystkie co inni robią, chyba naturalny proces i w tę stronę to idzie, czy nam się to podoba czy nie
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo zależy od firmy, u mnie senior to jest typowy klepacz który czasem musi z kimś pogadać, a to co mówisz jest ogarniane przez team leada lub product ownera.
Mówisz o rozwoju, ale warto zadać sobie pytanie jaki jest jego cel, jeżeli jest to maksymalizacja zarobków to jesteś w niezłym miejscu, jeżeli chodzi o skill w kodowaniu / rodzaje zadań jakie dostajesz to warto pogadać z kimś wyżej lub rozejrzeć