Wpis z mikrobloga

  • 1361
@sylwke3100 mnie to zastanawia czemu w sytuacji kiedy bank zostanie okradziony poprzez podanie fałszywych danych osobowych ktoś inny ma brać za to odpowiedzialność.
Dla mnie to tak samo absurdalne, jakby ktoś ukradł ci nóż z kuchni i kogoś dźgnął tym nożem i ty masz za to odpowiadać bo to był twój nóż.
  • Odpowiedz
@sylwke3100 To jest śmieszne, kupimy jakas rzecz - kradziona to uznają nas za paserstwo. Banki i parabanki udzieliły juz pewnie kilkaset milionów kredytów dla oszustów i co? I nic, instytucja nietykalna. Mogą robić co chcą
  • Odpowiedz
podanie fałszywych danych osobowych


@uriel_ck: Dane osobowe są jak najbardziej poprawne. Złodziej jedynie poświadcza nieprawdę używając dokumentu jako swojego.
I tutaj wkraczasz ty cały na biało i jak ci #!$%@?ą dowód to zgłaszasz to jak cywilizowany człowiek.
  • Odpowiedz
mnie to zastanawia czemu w sytuacji kiedy bank zostanie okradziony poprzez podanie fałszywych danych osobowych ktoś inny ma brać za to odpowiedzialność.


@uriel_ck: najłatwiej bronić się twierdząc że to jednak byłeś Ty.
  • Odpowiedz
@uriel_ck: w sumie to nie do końca jest tak. Np. mojemu znajomemu #!$%@? z karty kredytowej 5 tysięcy złotych. Zadzwonił do banku, żeby to zgłosić itp. to mu powiedzieli, że zablokują i wszystkim się zajmą, a za miesiąc oddali mu 5 tysięcy na konto jak gdyby nigdy nic.
  • Odpowiedz
@uriel_ck: tak to działa nawet w przypadku noża - jeżeli ktoś zamordował kogoś twoim nożem to będziesz pdoejrzany do czasu wyjaśnienia. Mojej mame kiedyś ukradli torebke w pociągu wzięli 2 providenty, szybko to zgłosiła była jakaś sprawa wyjaśniająca i nic nie musiała spłacać
  • Odpowiedz
@uriel_ck: No właśnie przepisy mówią, że ty nie masz brać odpowiedzialności za to, że ktoś oszukał bank i to jest ok. Problem jest z drugą częścią. Ponieważ całość idzie przez sądownictwo cywilne to musisz udowodnić, że to nie ty brałeś ten kredyt i nikt ci nie zwraca środków za to działanie. I ten kawałek przepisów jet problemem.

A ponieważ ludzie się skupiają na tym fragmencie który jest dobrze napisany, to politycy
  • Odpowiedz
@sylwke3100: Powinien istnieć dodatkowy dokument, bez którego wzięcie pożyczki jest niemożliwe i tyle. Dla mnie to absurd, że na dowód czy paszport, który notabene zawsze muszę mieć przy sobie i w każdej chwili mogę go zgubić, lub ktoś może mi go #!$%@?ć, można tak prosto dostać pożyczki.
  • Odpowiedz