Wpis z mikrobloga

@uriel_ck: tak to działa nawet w przypadku noża - jeżeli ktoś zamordował kogoś twoim nożem to będziesz pdoejrzany do czasu wyjaśnienia. Mojej mame kiedyś ukradli torebke w pociągu wzięli 2 providenty, szybko to zgłosiła była jakaś sprawa wyjaśniająca i nic nie musiała spłacać
@uriel_ck: No właśnie przepisy mówią, że ty nie masz brać odpowiedzialności za to, że ktoś oszukał bank i to jest ok. Problem jest z drugą częścią. Ponieważ całość idzie przez sądownictwo cywilne to musisz udowodnić, że to nie ty brałeś ten kredyt i nikt ci nie zwraca środków za to działanie. I ten kawałek przepisów jet problemem.

A ponieważ ludzie się skupiają na tym fragmencie który jest dobrze napisany, to politycy
@sylwke3100: Powinien istnieć dodatkowy dokument, bez którego wzięcie pożyczki jest niemożliwe i tyle. Dla mnie to absurd, że na dowód czy paszport, który notabene zawsze muszę mieć przy sobie i w każdej chwili mogę go zgubić, lub ktoś może mi go #!$%@?ć, można tak prosto dostać pożyczki.
mnie to zastanawia czemu w sytuacji kiedy bank zostanie okradziony poprzez podanie fałszywych danych osobowych ktoś inny ma brać za to odpowiedzialność.

Dla mnie to tak samo absurdalne, jakby ktoś ukradł ci nóż z kuchni i kogoś dźgnął tym nożem i ty masz za to odpowiadać bo to był twój nóż.


@uriel_ck: Bo Państwo które mogłoby ochronić przed tym obywatela tego nie wymusza na bankach. Tak samo państwo mogłoby wymusić na
@sylwke3100: kurła, raz cię okradną i to pewnie w porozumieniu z jakimś parabankiem a potem przyjdą do ciebie, żeby jeszcze raz cię okraść i to w porozumieniu z komornikiem i policją. Biednemu zawsze wiatr w oczy...
Tak serio to absolutnie nie powinno się za to odpowiadać, a składać pozew o odszkodowanie, za wykorzystanie danych i naruszenie dóbr osobistych, a także domagać się zapisu z monitoringu i gonić te leniwe policyjne mendy
@shwejk: no dwa razy mi ukradli dokument i za każdym razem byłam XD za pierwszym razem tylko powiedziałam, że skradziony, za drugim razem ukradli mi jeszcze telefon i pieniądze, więc musiała złożyć całe zeznania. Zgłasza się głównie po to, żebyś miał papier o unieważnieniu dokumentu. Jak zgubisz dowód, to też zgłaszasz. I potem masz coś na swoją obronę, jak ktoś faktycznie weźmie chwilówkę. Ale nie, najpierw się przecież narzeka, że milicja
@uriel_ck: troche wyobranzi. Zero analogii w tym co napisales. Teraz wyobraz sobie inna analogie: zlodziej kradnie Twoj nóż, zabija kogos i na tym nożu są tylko Twoje odciski palców. Kto bedzie mial problem? :)
@bumbp troche wyobranzi. Zero analogii w tym co napisales. Teraz wyobraz sobie inna analogie: zlodziej kradnie Twoj nóż, zabija kogos i na tym nożu są tylko Twoje odciski palców. Kto bedzie mial problem? :)

A to jakis duch bierze za mnie pożyczkę? Ktoś kto bierze za mnie pożyczkę zostawia swój numer IP (jesli przez internet) bądź zostawia inny podpis jeśli robi to w oddziale banku. Zawsze zostają ślady i to ślady osoby
@bumbp no to Twoj przyklad z nozem jest tym bardziej głupszy xD bo w banku mozna ogarnac temat, a to z nożem to dostaniesz 3 mc aresztu na wejscie

O #!$%@? ci chodzi? W obu przypadkach ktoś używa twoich narzędzi (nóż, dowód osobisty) do popełnienia przestępstwa i w obu masz być sądzony? Dałem jakąś analogię, a ty się czepiasz na siłę. W banku #!$%@? pracujesz czy co?
Ps. I co ty #!$%@?,
@bumbp: ale ja nie mówię o tym, że idziesz na policję i mówisz, że to nie ty i sprawa zakończona, tylko, że instytucja zwraca i koszty jak okaże się, że to nie ty to zwraca Ci koszty. Wszystkie, również związane z utrata profitów. bo to instytucja ustala swoje procedury weryfikacji tożsamości przed wypłatą pieniędzy.
mnie to zastanawia czemu w sytuacji kiedy bank zostanie okradziony poprzez podanie fałszywych danych osobowych ktoś inny ma brać za to odpowiedzialność.

Dla mnie to tak samo absurdalne, jakby ktoś ukradł ci nóż z kuchni i kogoś dźgnął tym nożem i ty masz za to odpowiadać bo to był twój nóż.


@uriel_ck: bo bank działa razem z politykami przeciwko ludziom, banksterzy to taka jakby mafia na usługach Rządu.
Dla mnie to tak samo absurdalne, jakby ktoś ukradł ci nóż z kuchni i kogoś dźgnął tym nożem i ty masz za to odpowiadać bo to był twój nóż.


@uriel_ck: to nie tak działa, podczas wyłudzeni kredytu na Twoje jeśli w porę to zgłosisz na policję czyli zazwyczaj przy pierwszych ponagleniach o spłatę, nie musisz nic spłacać, gorzej jak nie pilnujesz terminów, jakaś gówno firma windykacyjna złoży pozew o nakaz zapłaty
@tabarok to nie tak działa, podczas wyłudzeni kredytu na Twoje jeśli w porę to zgłosisz na policję czyli zazwyczaj przy pierwszych ponagleniach o spłatę, nie musisz nic spłacać, gorzej jak nie pilnujesz terminów, jakaś gówno firma windykacyjna złoży pozew o nakaz zapłaty i nie złożysz sprzeciwu etc

Kolega miał taką sytuację, że wzięli na niego kilka kredytów online na 10 000 zł i dowiedział się dopiero jak pierwsze pismo z ponagleniem spłaty