Wpis z mikrobloga

Super ten Nowy Ład, taki nie za mądry xD

Moja koleżanka zaprasza na wódkę dziś bo musi zapić smutek. A co to się stało? A no nie będzie wymarzonego mieszkanka. A dlaczego nie będzie? Bo deweloper wypowiedział umowę przedwstępną. Jej i wszystkim innym w danej inwestycji. A czemu to zrobił? Bo opłaca mu się zapłacić karę umowną. A dlaczego opłaca? Bo wzrost kosztu cen i wzrost cen nieruchomości sprawia, że mu się opłaci sprzedać po nowej cenie nawet jak zapłaci karę umowną.

Brawo Mateusz Morawiecki! Wspaniale to wymyśliłeś xD

#bekazpisu #nieruchomosci #gospodarka
  • 83
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@unrealfriend: ceny materiałów poszybowały w górę, nikt nie był przygotowany na takie wzrosty, które niestety cały czas trwają. Wzrosty typu 30% to teraz norma, a są materiały które już przekroczyły wzrost o ponad 100%. Z dostępnością niektórych materiałów też jest problem.
  • Odpowiedz
@unrealfriend: deweloper tak nie zrobi bo większości zależy na jakiejkolwiek renomie. Jeśli jest inaczej to podaj nazwę.
A poza tym ojojoj wielki smutek do zapijania, jak mieszkań jest mnostwo i jak nie to, to inne.
  • Odpowiedz
@unrealfriend Przecież na razie Nowy Ład to tylko plan na kartce papieru. Nie ma jeszcze gotowej ustawy więc nie sądzę by jakiś deweloper coś takiego zrobił skoro nie ma jeszcze pewności jak to będzie wyglądało w praktyce.
  • Odpowiedz
@genesis-p: #!$%@? a nie zależy na renomie. Większosć deweloperów co miała problemy,oszukiwała, wykonywała gównianą robotę ma się jak najbardziej dobrze bo ludzie nie sprawdzają tego. Ludzie prawie nic nie sprawdzają.
@ediz4: GUS GUSem, ale jak pracujesz w firmie produkcyjnej to byś wiedział że wzrost praktycznie wszystkich materiałów jest kosmiczny. U nas sprowdza się aluminiowe profile ze szwecji lub holandii. I to np profile za 2000 zł + wysyłka 1000 zł
  • Odpowiedz
@unrealfriend: gdyby mi tak deweloper wypowiedział umowę to bym pil wódkę ale nie ze smutku tylko ze szczęścia xD bo w umowie było że musiałby mi zwrócić dodatkowe 10% wkładu czyli w sumie 20% wartości nieruchomości xD
  • Odpowiedz
@przegrany_przegryw:
Z Robygiem nie chcę skłamać, mogę się mylić bo na Bemowie rzadko bywam - ale chyba na tej działce się zbudowało osiedle o łudząco podobnej nazwie „modern city” z nowymi klientami i nowymi cenami ;)) ci ludzie z young city mają teorie (może spiskową ;)) że się deweloperowi w pewnym momencie opłacało jakiegoś papierka nie donieść, spławić ich z ich cenami i zacząć sprzedaż od nowa.
  • Odpowiedz