Wpis z mikrobloga

Super ten Nowy Ład, taki nie za mądry xD

Moja koleżanka zaprasza na wódkę dziś bo musi zapić smutek. A co to się stało? A no nie będzie wymarzonego mieszkanka. A dlaczego nie będzie? Bo deweloper wypowiedział umowę przedwstępną. Jej i wszystkim innym w danej inwestycji. A czemu to zrobił? Bo opłaca mu się zapłacić karę umowną. A dlaczego opłaca? Bo wzrost kosztu cen i wzrost cen nieruchomości sprawia, że mu się opłaci sprzedać po nowej cenie nawet jak zapłaci karę umowną.

Brawo Mateusz Morawiecki! Wspaniale to wymyśliłeś xD

#bekazpisu #nieruchomosci #gospodarka
  • 83
  • Odpowiedz
@schreder: To nie bajka. Też słyszałem o tym od swojego dewelopera. Części sprzedawców (zwłaszcza tych którzy sprzedali parę lat temu 'dziure w ziemi') dzisiaj bardziej opłaca się oddać zadatek czyli pewnie te 5% niż sprzedać po cenie sprzed paru lat :/
  • Odpowiedz
@unrealfriend: Przecież ceny nieruchomości rosły przed ogłoszeniem nowego ładu, a dopłaty do mieszkań mają być ograniczone ceną za metr. Więc bez ustawy to tylko zły pr dla deweloper, bez jakiejkolwiek gwarancji powodzenia.
  • Odpowiedz
@unrealfriend: Jeżeli to nadal dziura w ziemi i dopiero startują z budową to rzeczywiście mogłoby się skończyć nawet stratą po ostatnich wzrostach cen. Ale nadal nie widzę powiązania do nowego ładu, który został tylko zdawkowo zapowiedziany, ale nie ma żadnych konkretów.
  • Odpowiedz
@unrealfriend: szczerze? Pierwsza mysl jaka mi przychodzi, to naruszenie zbiorowego interesu konsumentow. Dodatkowo kwestia odpowiedzialnosci za niewykonanie zobowiazania z art 471 kc. Zadatek to jedno, odpowiedzialnosc ponadto to drugie
  • Odpowiedz
@loginprzykladowy: No nie byłbym taki pewien. Bo jak dadzą np. limit 5k za metr, a on już ma 6k, to nic nie przytuli. Jak dadzą tylko tm z trójką dzieci i zdolnością kredytową, ale bez wkładu, to nadal nie przytuli nic, albo sprzeda jedno mieszkanie. Bez ustawy na stole mamy ruletkę. Jeżeli deweloper tak zrobił to raczej na podstawie obecnej sytuacji na rynku, a nie na podstawie nowego ładu.
  • Odpowiedz