Wpis z mikrobloga

Ale wiesz, że PRL był de facto biedniejszy niż IIRP? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@amantadeusz: Naprawdę? Wpisałem w Google teraz "porównanie poziomu życia II RP i PRL" i już trzecim rozwiązaniem było... to.

https://forsal.pl/artykuly/1330494,ii-rp-byla-gospodarcza-porazka-mity-na-jej-temat-sa-bardzo-szkodliwe.html

Idę dalej.

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/pkb-polski-w-ostatnich-100-latach-for/1nj0gbl

No stary nie ma mowy, niemożliwe że PRL było biedniejsze od II RP. Mogę się zgodzić że III RP radzi sobie lepiej od PRLu, ale nic nie wskazuje na to
Pobierz G.....5 - > Ale wiesz, że PRL był de facto biedniejszy niż IIRP? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@aman...
źródło: comment_1621526613NMpjtSyqBYbOJrIxtGbOlh.jpg
@chamik: Korea Północna to Dżucze, ChRLD to Maoizm, Wenezuela to republika z jedną dominującą partią, ZSRR nie istnieje, PRL też nie tak gwoli uściślenia.

Ewentualnie Kubę można podciągnąć chociaż oni teraz idą własną drogą ku kapitalizmowi.

Komunizm to system utopijny, nie został do tej pory wprowadzony w żadnym państwie.
@Gaku745: tak gaku tak, oczywiscie wiemy ze to nie byl prawdziwy komunizm a ludzie nie umierali z glodu a tak pozatym to powolujemy sie na czarna ksiege ktora juz dawno uznano za klamstwo i generalnie jak 300 osob bedzie wspolzadzic fabryka to wcale kilku cwaniakow pozostalych nie cwaniakow nie wydyma bo ludzie sa wspaniali XD
wiemy ze to nie byl prawdziwy komunizm


@Sweet_acc_pr0sa: Tego akurat nie wiecie.

a ludzie nie umierali z glodu


@Sweet_acc_pr0sa: Nie wmawiaj mi coś czego nie uważam. Oczywiście że umierali, centralne planowanie zostawia spore pole na wiele niedopatrzeń.

a tak pozatym to powolujemy sie na czarna ksiege ktora juz dawno uznano za klamstwo


@Sweet_acc_pr0sa: No sporo ludzi tak robi.

generalnie jak 300 osob bedzie wspolzadzic fabryka to wcale kilku cwaniakow
Chwalenie PRLu za cokolwiek to już są jakieś ostateczne wyżyny #!$%@?.


@amantadeusz: 44% Polakow na wyzynach ostatecznego #!$%@?.

Polacy są niezmiennie niemal równo podzieleni w opiniach o PRL-u. Ponad dwie piąte ankietowanych (44%) pozytywnie. ocenia ten okres w historii naszego kraju, a minimalnie większa grupa (46%) ma do niego stosunek negatywny.
CBOS
Pewnie koszulkę z mordą Marksa nosił ironicznie.


@Flypho: Myślę że jest bardzo duża szansa, a może nawet pewność, że Adrian Zandberg w młodości był marksistą. To akurat o niczym nie świadczy bo gdzieś czytałem w jakimś artykule na temat Majcieja Koniecznego że był ostrym nacjonalistą, a teraz proszę bardzo, jaki potężny lewak z niego wysokiej ligi.

No właśnie w tym problem że ludzie całe życie zmieniają poglądy, przypomnij sobie swoje poglądy