Wpis z mikrobloga

@mat888: No i Zandberg to też taki z koziej dupy komunista, jak czytałem jego wypowiedzi to on raczej mówi o państwie opiekuńczym na kształt Norwegii, czasami lubi sobie miło powspominać o ruchach robotniczych jako ciekawostkę historyczną, ale samego uwielbienia komunizmu po nim nie zauważyłem.

Takich hardline-komunistów szukałabym raczej wokół otoczenia Nowickiego.
@DiggerMeat: Gdzie fikoły? Żeby były fikoły musiałyby być nam przytoczone jakieś fakty, z których potrzebujemy się wykręcić na ukos z logiką. Są jakieś?

Co do komunistyczności tych krajów - już to zaadresowałem wczoraj. Potrzebuję jakiegoś argumentu obalającego ogólnie przyjętą definicję komunizmu, tzn. A communist society is characterized by common ownership of the means of production with free access to the articles of consumption and is classless and stateless, implying the end
@chamik: Przecież w większości tych państw komunizm wyciągnął ogromne masy ludzi ze skrajnej biedy. Chociażby w Polsce jakiś dzieciak urodzony w chłopskiej rodzinie analfabetów ktory za dzieciaka chodził glodny i bez butów dzięki prlowi dostawał wykształcenie, wyżywienie, pracę i lokum z prądem i kanalizacja, a dla takich ludzi to był ogromny skok cywilizacyjny.
Przyzwyczajaj się, ten tag to walne zgromadzenie czerwonych patusów.


@amantadeusz: No to musi być faktycznie dziwne, że jak tagujesz #antykapitalizm to przychodzą antykapitaliści, nigdzie indziej to się nie zdarza. Nie ma przecież tak, że jak otagujesz #neuropa to przychodzą libki, jak otagujesz #konfederacja to przychodzą konfiarze, że pod #libertarianizm przychodzą woluntaryści, albo na #revoltagainsthemodernworld przychodzą tradcony.